۱۷م، شهریور ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱:۰۲ ب.ظ | کد خبر: 84365

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در دیدار رئیس و مسئولین فرهنگی دانشکده سما دزفول، مسئولین فرهنگی را افسران خط مقدم این جبهه دانست و گفت: برای رسیدن به ترازی که در منویات مقام معظم رهبری در خصوص امور فرهنگی تعیین فرموده‌اند باید وقت گذاشت و تلاش کرد.

امام جمعه دزفول جبهه فرهنگی را جبهه بسیار گسترده‌ و پیچیده دانست و افزود: برنامه‌ها، تاکتیتکها و استراتژیهای موجود در جنگ نرم، می‌طلبد بسیار حساس و دقیق عمل کرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به لزوم داشتن برنامه در مسائل فرهنگی اظهار کرد: اوج اهتمام مقام عظمای ولایت مباحث فرهنگی می‌باشد که اگر مسائل فرهنگی در جامعه حل شوند در تمام زمینه‌های سیاسی اقتصادی و اجتماعی هم موفق خواهیم بود.

وی تأکید کرد: باید موفقیتها بیان و به مردم گزارش داده شود، که اگر مردم احساس کنند که ریشه و اصالت دارند در مقابل هجمه دشمن محکم خواهند ایستاد.

امام جمعه دزفول با اشاره به تلاش دشمن در ایجاد بی‌هویتی در جامعه تصریح کرد: دشمن  بدنبال بی هویت کردن جوانان  است و غرب بزک شده را بعنوان الگوی برتر معرفی نماید تا آنها را از اصالتها و اعتقادات خود خالی کند.

وی موفقیت دانشکده سما را یک سرمایه معنوی فرهنگی دانست و افزود: باید سرمایه‌ها را حفظ کرد و با آسیب شناسی مداوم به بهتر از وضع موجود با ابتکارات و خلاقیتهای جدید در آینده اندیشید.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید به داشتن روحیه کمال طلب و کمال خواه گفت: انجام کار فرهنگی با ابتکارات جدید خود نوعی رویش است و اگر به سطح فرهنگی آموزشگاه بسنده شود آغاز افول است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: باید با فکر باز و پویا پیش رفت، ضمن تقسیم کار و تبادل فرهنگی از خرد جمعی و کار گروهی نهایت استفاده را کرد چراکه کسی که قدرت تبادل بیشتری دارد موفق‌تر است.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: باید با مجموعه‌های فرهنگی شهرستان، مسئولین ذیربط و حتی اشخاص حقیقی که در فرهنگ شهرستان اثرگذار هستند تبادل داشت که نتیجه قویتر کردن ارتباط و تبادل، موفقیت در کار فرهنگی خواهد بود.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: باید کار فرهنگی در شهرستان نهادینه و بعنوان یک ارزش در جامعه معرفی شود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن تأکید بر حفظ پویایی در مسائل فرهنگی گفت: نتیجه فرآیند تبادل و تعامل در خردورزی و اندیشه‌ها، کار فرهنگی اصیل و ریشه‌دار است که موجب رشد جامعه خواهد شد.

شایان ذکر است که گزارشی از امور فرهنگی دانشکده سما ارائه شد.

گفتنی است دانشکده فنی حرفه‌ای سما دزفول به دنبال اجرای برنامه‌های مختلف فرهنگی، بر اساس ارزیابی‌های انجام شده از طرف سازمان سما کشور موفق به کسب رتبه اول فرهنگی در بین آموزشکده‌های سما در سطح کشور شد.