۱۶م، شهریور ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آئین تعزیه خوانی در سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری شهرستان دزفول

امام جمعه دزفول: ریشه همه مصیبتها، انحراف مسلمانان از خط ولایت است و در این زمینه شیعه باید هوشیار باشد.

زمان انتشار: ۱۶م, شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۸ ق.ظ | کد خبر: 84338

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی با حضور در تعزیه خوانی که در محل واحد نقلیه سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری اجرا شد ضمن تسلیت و آرزوی قبولی عزاداری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع)، مجالس روضه را فرصتی برای ارادت و معرفت افزایی دین دانست.

امام جمعه دزفول با استناد به حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) درخصوص عقل انسان افزود: در احکام دین دو حجت ظاهری که همان انبیا و اولیاء و کتب آسمانی است تکمیل کننده حجت باطنی یعنی عقل است.

وی از حسن معرفت، فرمانبرداری و حسن صبر بعنوان ابعاد قیام اباعبدالله الحسین(ع) نام برد و افزود: باید با دقت حماسه کربلا را شناخت تا از انحراف بدخواهان مصون ماند.

امام جمعه دزفول از احساس مسئولیت و تلاش در راه دین بعنوان یکی از شاخصهای مهم دینداری یاد کرد و یادآور شد: بعضی‌ها در جامعه  از زیر بار مسئولیت شانه خالی می‌کنند که نشانه دینداری نیست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با استناد به آیات قرآن مجید، جان فشانی در راه خدا و معامله با پروردگار را مهم برشمرد و افزود: وظیفه شیعیان حفظ دین و صبر در این راه است.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اهمیت امامت و ولایت در اعتقادات شیعیان تصریح کرد: ریشه همه مصیبتهایی که بعد از رحلت پیامبر(ص) بوجود آمد منحرف شدن مسلمانان از خط ولایت و امامت بود و شیعیان در حفظ دین باید راسخ و پایبند باشند.

امام جمعه دزفول با تأکید بر وجوب دفاع از ولایت بر ضرورت نقش خانواده در تربیت فرزندان خود به اعتقادات دینی و معارف الهی نیز تأکید کرد.