۱۴م، شهریور ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۸:۲۳ ب.ظ | کد خبر: 84268

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در خطبه‌های نماز این هفته که با حضور اقشار مختلف مردم در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی شهرستان دزفول برگزار شد ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی گفت: انسان متقی هنگام سخن گفتن از روی حکمت و تفکر حرف می‌زند و رضایت خدای متعال را در نظر دارد.

هدف امام حسین(ع) و ائمه هدی علیهم السلام نجات بشریت از گمراهی و ضلالت بوده است

امام جمعه دزفول در ادامه این خطبه به تبیین امر به معروف و نهی از منکر یکی از اهداف قیام ابا عبدالله الحسین(ع) پرداخت و گفت: هدف امام حسین(ع) و همه ائمه هدی علیهم السلام نجات بشریت از گمراهی و ضلالت بوده است.

وی با بیان حدیثی از امام جعفر صادق(ع) افزود: از منظر آن حضرت، امام حسین(ع) جان خود را در راه خدای متعال نثار کرد تا انسانهای گمراه را نجات بخشد.

مرام امام حسین(ع) دفاع از دین خدا و سنت پیامبر گرامی اسلام است

امام جمعه دزفول با بیان این مطلب که امام حسین(ع) مشعل هدایت و کشتی نجات است تصریح کرد: مرام آن حضرت دفاع از دین خدا و سنت پیامبر گرامی اسلام است.

وی افزود: بنی امیه و معاویة ابی سفیان به دنبال آن بودند که بتدریج دین پیغمبر را از میان بردارند.

امام حسین(ع) به خوبی دشمنان دین خدا را می‌شناخت و در مقابل آنها قیام کرده و اسلام را با شهادتش احیا کرد

امام جمعه دزفول گفت: به همین خاطر امام حسین(ع) به خوبی دشمنان دین خدا را می‌شناخت و در مقابل آنها قیام کرده و اسلام را با شهادتش احیا کرد و باید این نهضت حسینی همیشه زنده بماند.

تقبیح سخنان بیهوده برخی که قیام امام حسین(ع) را بر سر اختلاف حکومت می‌پندارند

امام جمعه دزفول با تقبیح سخنان بیهوده برخی که قیام امام حسین(ع) را بر سر اختلاف حکومت می‌پندارند تأکید کرد: عاشورا حماسه تاریخی و نبردی اعتقادی بوده است و این افراد به دنبال تحریف این قیام و در نهایت از بین بردن دین خدا هستند.

باید مراقب بود این میراث گرانبها یعنی قیام اباعبدالله الحسین و یاران با وفایش برای همیشه در تاریخ بماند

وی تأکید کرد: باید مراقب بود این میراث گرانبها یعنی قیام اباعبدالله الحسین و یاران با وفایش برای همیشه در تاریخ بماند.

قدردانی از آحاد مردم سوگوار و هیآت مذهبی و مبلغین و ذاکرین

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز با قدردانی از آحاد مردم سوگوار و هیآت گفت: برغم بیماری کوید ۱۹ عزاداریها با رعایت دستورالعملهای بهداشتی، بسیار با شکوه برگزار شد و یک رزمایش عظیم در اظهار محبت و مودت به ساحت امام حسین(ع) به یادگار ماند.

امام جمعه دزفول افزود: لازم می‌دانم از همه آحادم مردم متدین و شریف دزفول، هیآت مذهبی، وعاظ و مبلغین و ذاکرین و مداحان، جوانان متدین و کلیه دستگاههای اداری و نیروهای نظامی و انتظامی تشکر نمایم.

تبیین سه گروه از افراد در عزاداریهای امسال

امام جمعه دزفول گفت: در عزاداری امسال سه گروه از افراد وجود داشت یک گروه حامیان تشیع انگلیسی بودند که با شعار ما ماسک نمی‌زنیم به دنبال رد شیوه‌نامه‌های بهداشتی بودند.

وی افزود: گروه دیگر افراد ضد دین و برخی روشن فکرنماهای وابسته بودند که خواستار تعطیلی کامل عزاداری بودند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: برخی افراد نیز سخنان  ظاهر پسندی داشتند و معتقد بودند به جای هزینه عزاداری به فقرا کمک شود که آنچه در عمل حاصل شد عزاداری در کنار توزیع بسته‌های معیشتی فراوان بود که به بهترین نحو در دزفول انجام شد.

راه میانه‌ای که پرچم دار آن حکیم انقلاب امام خامنه‌ای بود که با رعایت پروتکلهای بهداشتی عزاداری شود

خطیب نمازجمعه دزفول افزود: راه میانه نیز وجود داشت که پرچم دار آن حکیم انقلاب امام خامنه‌ای بود که با رعایت پروتکلهای بهداشتی عزاداری شود که دزفول در پیوند عقلانیت و معنویت سرافراز بیرون آمد و در محبت اهل بیت(ع) خوش درخشید.

تقدیر وزیر بهداشت از هیآت عزاداری نشان داد متدینین ما از همه قانون پذیرتر هستند

امام جمعه دزفول یادآورشد: تقدیر وزیر بهداشت از هیآت عزاداری نشان داد متدینین ما از همه قانون پذیرتر هستند.

دزفول عزیز در اظهار محبت به اهل بیت عصمت و طهارت خوش درخشید و متفاوت ترین محرم را در تاریخ به یادگار گذاشت

وی با قدردانی از رسانه ملی بویژه صدای و سیمای مرکز خوزستان در پوشش آئین‌های عزاداری تاسوعا و عاشورای دزفول افزود: دزفول عزیز در محبت اهل بیت عصمت و طهارت خوش درخشید و متفاوت ترین محرم و ماندگار ترین محرم را در طول تاریخ به یادگار گذاشت.

امنیت کشور مدیون آمادگی و بیداری پدافند هوایی است

امام جمعه دزفول در بخش دیگر از خطبه‌های نماز با قدردانی از کارکنان خدوم پدافند هوایی و شرکت آنها در نماز جمعه، روز پدافند هوایی را گرامی داشت و گفت: امنیت کشور مدیون آمادگی و بیداری پدافند هوایی است.

مسئولان هوشیار باشند، باید پاسخ متناسبی به شیطنتهای اروپایی‌ها داده شود

خطیب نمازجمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه‌های این هفته به شرایط منطقه اشاره کرد و گفت: کشورهای بدعهد و غیرقابل اعتماد اروپایی تلاش کردند قطعنامه‌ای علیه ایران در شورای امنیت علم کنند که موفق نشدند اکنون نیز زمزمه دیگری برای تمدید تحریم‌ها به گوش می‌رسد لذا مسئولان، نمایندگان مجلس و مسئولان امور بین الملل هوشیار باشند.

وی به مسئولان هشدار داد و گفت: باید پاسخ متناسبی با شیطنتهای اروپایی‌ها داده شود چرا که هر بار که در مقابل شیطنتهای دشمن مقاومت کردیم موفق بوده‌ایم.

۱۷ شهریور نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی است که ماهیت رژیم فاسد پهلوی را  آشکار کرد
امام جمعه دزفول ۱۷ شهریورماه، جمعه سیاه را نیز گرامی داشت و گفت: ۱۷ شهریور نقطه عطفی در تاریخ جمهوری اسلامی است که ماهیت رژیم فاسد پهلوی را  آشکار کرد و باعث شد نیروهای انقلابی و متدین در مخالفت با رژیم مستحکم‌تر شوند.

دانشگاه علوم پزشکی دزفول نسبت به مراقبت در مقابل بیماری آنفلوآنزا و کووید ۱۹ هشدار داده است

خطیب جمعه دزفول همچنین ضمن تأکید نسبت به رعایت دستورالعملهای بهداشتی در آستانه فصل پاییز افزود: در آستانه پاییز دانشگاه علوم پزشکی دزفول نسبت به مراقبت در مقابل بیماری آنفلوآنزا و کووید ۱۹ هشدار داده که از مردم تقاضا می‌شود دقت بیشتری داشته باشند، هرچه سطح آگاهی مردم نسبت به مسائل بهداشتی بیشتر شود پیشگیری بهتری نیز صورت خواهد گرفت.

امام جمعه دزفول از مردم خواست نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک توجه بیشتری داشته باشند.

تبریک آغاز سال تحصیلی به دانش آموزان، دانشجویان، طلاب، اساتید و معلمان

وی آغاز سال تحصیلی را به دانش آموزان، دانشجویان، طلاب، اساتید و معلمان تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد در شرایط کرونایی سال تحصیلی پرباری داشته باشیم.

برخی افراد به بهانه های مختلف به ویژه در فضای مجازی سعی در دوقطبی کردن جامعه دارند
حجةالاسلام والمسلمین قاضی یکی از کارکردهای اصلی نمازجمعه را وحدت و همدلی دانست و گفت: برخی افراد به بهانه‌های مختلف به ویژه در فضای مجازی سعی در دوقطبی کردن جامعه دارند، هرکسی و هر جریانی به هر دلیلی بخواهد آرامش و وحدت جامعه را به هم بزند در زمین دشمن بازی می‌کند و آب به آسیاب دشمن می‌ریزد.

خطیب جمعه دزفول اظهار داشت: البته از انتقاد و نقد دلسوزانه استقبال می‌شود ولی برخی افراد خرد جمعی را نادیده گرفته و بر طبل اختلاف می‌کوبند که به این معدود افراد توصیه می‌شود با آحاد جامعه همراه شوند.

گرامیداشت شهید آیت الله مدنی، روز تعاون و معرفی کتاب “حسین(ع) از زبان حسین”

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در بخش دیگری از خطبه‌ها روز تعاون را گرامی داشت و گفت: تعاون یکی از دستورات تعالیم اسلامی است، فرهنگ تعاون یک فرهنگ بسیار مثبت است که مشکلات زیادی را در جامعه حل می‌کند.

امام جمعه دزفول در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد اخلاق شهید آیت الله مدنی کتاب “حسین(ع) از زبان حسین” را برای علاقمندان به فرهنگ کتابخوانی معرفی کرد.