۱۴م، شهریور ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱:۱۱ ب.ظ | کد خبر: 84262

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین کلنگ زنی دانشکده مهندسی مکانیک و بهره برداری از فاز اول پروژه محوطه سازی دانشگاه صنعتی جندی شپور دزفول با حضور امام جمعه دزفول، آوایی نماینده مردم دزفول در مجلس، مسئولین دانشگاه و مسئولین شهرستان در ویدئوکنفرانس با حضور وزیر علوم برگزار شد.

وزیر علوم در این مراسم که بصورت ویدئو کنفرانس برگزار شد ضمن قدردانی از امام جمعه دزفول و مسئولین شهرستان دزفول شهر انقلابی دوران دفاع مقدس گفت: رئیس دانشگاه جندی شاپور دزفول یکی از رؤسای موفق دانشگاهها می‌باشد که با مدیریت جهادی و انقلابی، این دانشگاه را به یکی از دانشگاههای موفق در بین دانشگاههای جوان تبدیل کرده است.

وی اظهار امیدواری کرد که این دانشگاه بتواند دانشگاه جندی شاپور را که قدیمی‌ترین دانشگاه جهان بوده است در منطقه احیا کند.

همچنین دکتر عصاری رئیس دانشگاه جندی شاپور دزفول گفت: پروژه دانشکده مهندسی مکانیک با زیربنایی حدود ۵۰۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان بعنوان یک طرح ملی در بودجه کشور مصوب گردیده است.

وی افزود: این دنشکده در ۴ طبقه طراحی شده و شامل فضاهای آموزشی، پژوهشی، اداری و سالن آمفی تأتر می‌باشد که در طراحی آن توجه ویژه‌ای به دانشگاه جندی شاپور باستان بعنوان قدیمی‌ترین مرکز علمی جهان و نیز نیازهای یک دانشکده از نسل دانشگاههای جامع محور شده است.

دکتر عصاری درخصوص بهره برداری از فاز اول محوطه سازی دانشگاه خاطرنشان کرد: فاز اول محوطه سازی دانشگاه در حدود ۴۰ هکتار از مجموعه ۳ فاز محوطه دانشگاه است که کلنگ احداث آن در اسفند ۹۷ با حضور وزیر علوم به زمین زده شد و اعتبار هزینه شده در این فاز پروژه ۸۰ میلیارد ریال در مدت ۱۸ ماه می‌باشد.

رئیس دانشگاه جندی شاپور دزفول تصریح کرد: اجرای این طرح یکی از مؤلفه‌های لازم برای توسعه پایدار در شمال استان است.

امام جمعه دزفول نیز در ادامه این مراسم و هنگام کلنگ زنی دانشکده مهندسی مکانیک، ضمن تسلیت ایام شهادت سید و سالار شهیدان ضمن قدردانی از اظهار لطف وزیر علوم به دزفول نماد مقاومت و پایداری ایران گفت: امید است که با بهره برداری این پروژه استعدادها و ظرفیتهای فراوانی که در دزفول وجود دارد به فعلیت برسد.

شایان ذکر است که در حاشیه این مراسم کلنگ ساخت مسجد نیز به زمین زده شد که تمام فعالیتهای فرهنگی دانشجویان، اعضاء هیأت علمی و کارکنان دانشگاه پیرامون مسجد طراحی شده است.

همچنین در این دیدار مشکلات دانشگاه مطرح و برای حل آنها تصمیماتی گرفته شد.