۱۲م، شهریور ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲:۳۵ ب.ظ | کد خبر: 84207

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در شب شهادت امام سجاد(ع) در هیئت روضة الزهرا(س)به فضائل حضرت ابوالفضل عباس(ع) اشاره کرد و افزود: اینکه به حضرت عباس(ع) سلام می‌دهیم دلالت بر کسی است که غم را از چهره امام حسین(ع) می‌زداید و این مقام بسیار بزرگی است.

امام جمعه دزفول شهید حاج قاسم را علمدار کشور ایران دانست و افزود: این شهید عزیز در معرفت افزایی محرم و عزاداریها نقش برجسته‌ای داشت.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی شهادت حاج قاسم را برای شیطان بزرگ یک اشتباه راهبردی یاد کرد و توضیح داد: آمریکا تصور می‌کرد با شهادت حاج قاسم به پیروزی خواهد رسید، در حالی که حاج قاسم بعنوان علمدار رسمی انقلاب اسلامی به جهانیان معرفی شد.

امام جمعه دزفول خدمت در دستگاه امام حسین(ع) را فرصتی برای شفاعت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) دانست و خاطرنشان کرد: اخلاص در مراسم عزادریها و بیان پیامهای امام حسین(ع) باعث سربلندی شهرستان دزفول در بین استان خوزستان شد.

امام جمعه دزفول با استناد به کتاب انسان ۲۵۰ ساله، امام حسین(ع) را بعنوان انسان کامل معرفی و تصریح کرد: اگر قیام اباعبدالله(ع) نبود، مسیر تکامل بشری طی نمی‌شد و این جایگاه ناقص و ابتر می‌ماند.

وی تشخیص مسیر حق از باطل را مشکل اساسی قیامها و نهضتها دانست و بر ضرورت مطالعه بیشتر مردم در حماسه کربلا و شناخت آن تأکید کرد.

امام جمعه دزفول به فضای مجازی و سودجویی برخی معاندان اشاره و تصریح کرد: برخی با صفت نفاق دم از ولایت و انقلابی گری می‌زنند که اگر کسی بصیرت نداشته باشد در این مسیر به اشتباه می‌افتد.

وی به تبین یکی از خطبه‌های امام سجاد(ع) در صحیفه سجادیه پرداخت و افزود: جایگاه ولایت و امامت در نظام هستی بعنوان نکته استدلالی و کلیدی است که نباید از آن غافل بود.

گفتنی است در این مراسم باشکوه که اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول و جمعی از روحانیان شرکت داشتند، مداح اهل بیت حاج صادق آهنگران به مرثیه سرایی و نوحه خوانی پرداخت.