۱۲م، شهریور ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۲:۱۸ ب.ظ | کد خبر: 84203

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع عزاداران بخش شهیون و روستای بیشه بزان، حضور در مجلس اباعبدالله الحسین(ع) را رزق الهی دانست که باید شاکر آن بود و گفت: درسها و عبرتهایی که باید از مکتب و قیام حسین بن علی(ع) بگیریم بیشمار هستند.

وی افزود: اگر از نگاه تاریخی به قیام عاشورا نگریست باید با تحلیل تاریخی معرفت خود را نسبت به این قیام افزایش داد و نگاه دیگر اینکه باید دلیل اینگونه به شهادت رساندن امام حسین علیه السلام را پس از گذشت کمتر از نیم قرن از رحلت پیامبر(ص) یافت.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: خطرناکترین دشمنان امام حسین علیه السلام کسانی هستند که به دنبال تحریف قیام اباعبدالله الحسین(ع) می‌باشند.

امام جمعه دزفول با توصیف جنگ صفین تصریح کرد: دشمن از ناآگاهی مسلمانان سوء استفاده کرد و بدلیل عدم بصیرت و جهل یاران امام علی علیه السلام جنگ پیروز شده صفین منجر به شکست شد.

وی تأکید کرد: باید در مجالس سیدالشهدا از معرفت حسینی بهره برد؛ دلها مملو از محبت و عشق اهل بیت می‌باشد که شرط لازم است ولی کافی نیست بلکه باید به همان میزان محبت و عشق به اهل بیت، معرفت هم کسب کرد.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: هر اقدام کوچک یا بزرگی در دستگاه امام حسین(ع) فراموش نشده و موجب برخورداری از شفاعت در روز قیامت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: موضوعی که در قیام اباعبدالله الحسین علیه السلام اهمیت فراوانی دارد اخلاق است که سیره امام حسین علیه السلام نیز می‌باشد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: خداوند در روز عاشورا، واقعه کربلا زیباترین تابلوی خلقت را در مقابل بشریت قرار داد و اوج خلیفةالهی را به نمایش گذاشت.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه در حادثه عاشورا تمام خوبیها و تمام زشتیها به چشم می‌خورد گفت: در روز عاشورا تمام حق در مقابل تمام باطل ایستاد و در تاریخ جبهه حق و باطل به اندازه قیام عاشورا، اینگونه برجسته نبوده است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول با ذکر مصیبت و بیان گوشه‌ای از فداکاری و مظلومیت امام حسین علیه السلام و یاران باوفایش سخنان خود را به پایان رساند.