۷م، شهریور ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آئین باشکوه نمازجمعه دزفول و در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی

امام جمعه موقت دزفول: ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید دیدبان مقابله با فساد باشد.

زمان انتشار: ۷م, شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۶:۳۶ ب.ظ | کد خبر: 84033

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه دزفول در آستانه تاسوعا وعاشورای حسینی و با حضور مردم متدین و سوگوار ابا عبدالله الحسین(ع) به امامت حجةالاسلام والمسلمین عبدالحسین خسرو پناه امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) برگزار شد.

انسان باید بترسد از روزی که هیچ کس به داد دیگری نمی‌رسد و شفاعت کسی هم نصیب آدمی نمی‌شود

خطیب موقت نمازجمعه دزفول درخطبه اول نماز ضمن دعوت به تقوای الهی با تبیین آیه ۱۲۳ سوره بقره اظهار داشت: از منظر قرآن انسان باید بترسد از روزی که هیچ کس به داد دیگری نمی‌رسد و شفاعت کسی هم نصیب آدمی نمی‌شود چون شفاعت در یک مرحله بعد است.

امام جمعه موقت دزفول افزود: همه باید از تقوا و توصیه‌هایی که خدا در قرآن تأکید کرده است درس بگیرند و بهره‌مند شوند.

درس بزرگی که از صحنه کربلا باید آموخت یک مکتب درس آموزی است

حجةالاسلام والمسلمین خسرو پناه در ادامه با تسلیت ایام شهادت سرور عالمیان حضرت حسین بن علی(ع) و اصحاب با وفایش به تبیین سبک زندگی و آئین معاشرت از منظر امام حسین(ع) پرداخت و گفت: درس بزرگی که از صحنه کربلا باید آموخت یک مکتب درس آموزی است.

در مکتب حسینی پس از ایمان به پروردگار باید حسن خلق داشت

امام جمعه موقت دزفول افزود: درمکتب حسینی پس از ایمان به پروردگار باید حسن خلق داشت و به این رفتار نیک نسبت به اطرافیان، مردم، خانواده‌، همسایه و حتی نسبت به ارباب رجوع جامه عمل پوشید.

حقیقت دین از منظر پیامبر اسلام حسن الخلق است

وی افزود: حقیقت دین از منظر پیامبر اسلام حسن الخلق است.

امام حسین(ع) اوج اخلاق را در هنگامه خطرها برای جوامع بشری به یادگار گذاشت

امام جمعه موقت دزفول تصریح کرد: امام حسین(ع) برغم تهدیدهای متعدد نظامی و اقتصادی بر بالین اصحابش می‌آمد و آنها را آرام می‌کرد و اوج اخلاق را در هنگامه خطرها برای جوامع بشری به یادگار گذاشت.

وی با بیان بعد اخلاقی و عاطفی امام حسین(ع) و سرکشی آن حضرت به خیمه‌ها افزود: آن حضرت حتی در مقابل دشمنانش مدارا رفتار می‌کرد.

آمریکا اخیرا چند شکست جدی در کرونا و عدم همراهی اعضای شورای امنیت داشته است

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه با اشاره به سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی اظهار داشت: آمریکا اخیرا چند شکست جدی مانند مدیریت مفتضحانه در کنترل کرونا و همراهی نکردن اعضای شورای امنیت با سیاست‌های خصمانه‌اش متحمل شده است.

وی با اشاره به ناموفق بودن آمریکا و اغلب کشورهای اروپایی در مقابله با کرونا افزود: فقط آلمان در اروپا توانست تا حدی این ویروس را کنترل کند و آمریکا نیز با حجم معضلات ناشی از کرونا مواجه شد تا جاییکه تصمیم گرفت از سیاه پوستان تست کرونا نگیرند.

امام جمعه موقت دزفول تلاش آمریکا برای اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران را یادآور شد و گفت: این کشور اکنون نیز در حال طراحی برای ایجاد مشکل بین ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی است.

مسئولان باید مراقب برخی زیاده خواهی‌های آژانس بین المللی انرژی اتمی باشند

وی افزود: سفر مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به ایران، فرصت شفاف سازی را ایجاد کرد اما مسئولان باید مراقب برخی زیاده خواهی‌ها باشند زیرا معمولا به بهانه هسته‌ای می‌آیند ولی مسائل موشکی را مطرح می‌کنند.

امارات با این توافق به گاو شیردهی برای رژیم صهیونیستی تبدیل شد

امام جمعه موقت دزفول با اشاره به توافق ننگین رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی گفت: امارات با این توافق به گاو شیردهی برای رژیم صهیونیستی تبدیل شد.

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه افزود: توافق ننگین امارات با رژیم صهیونیستی با هماهنگی آمریکا صورت گرفته است.

اعتراضات داخلی و بی‌نظمی زیادی در ارتش رژیم صهیونیستی وجود دارد

وی با بیان اینکه اعتراضات داخلی و بی‌نظمی زیادی در ارتش رژیم صهیونیستی وجود دارد، ادامه داد: رژیم صهیونیستی با توجه به ضعف زیاد به دنبال یک حرکت نمادین بود.

سردار باقری موضعی قاطعانه و بسیار حکیمانه نسبت به توافق امارات و رژیم صهیونیستی داشت

امام جمعه موقت دزفول گفت: سردار باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح موضعی قاطعانه و بسیار حکیمانه نسبت به توافق امارات و رژیم صهیونیستی داشت و به اسرائیل هشدار داد اگر یک حرکت نابخردانه انجام دهد موشک‌ها به سمت آنان شلیک می‌شود.

مردم بهترین داوران عملکرد دولت و نحوه خدمتگزاری آن هستند

وی با بیان اینکه امسال آخرین فرصت خدمتگزاری دولتمردان است، گفت: مردم بهترین داوران عملکرد دولت و نحوه خدمتگزاری آن هستند.

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به اعمال تحریم‌های شدید علیه ایران در دولت کنونی افزود: درست است نفت ما را نمی‌خرند ولی اقدامات زیادی می‌شد با کمک مردم انجام داد.

ساخت و سازها و ساختمان سازی اگر ادامه می‌یافت مشکل گرانی مسکن پیش نمی‌آمد

امام جمعه موقت دزفول اظهار داشت: ساخت و سازها و ساختمان سازی اگر ادامه می‌یافت مشکل گرانی مسکن پیش نمی‌آمد.

تشویق سرمایه گذاران، راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و سوق دادن سرمایه‌ها به سمت تولید ضروری است

وی با تأکید بر لزوم جلوگیری از وارادت بی رویه و خام فروشی افزود: تشویق سرمایه گذاران، راه اندازی شبکه ملی اطلاعات و سوق دادن سرمایه‌ها به سمت تولید ضروری است.

همدلی مردم و مسئولان دزفول در خدمت به مردم و محرومین جای قدردانی دارد

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه با قدردانی از مردم و مسئولان دزفول بابت ایجاد همدلی افزود: وقتی امام جمعه، نماینده، فرماندار و مسئولین باهم به مسائل مردم و محرومین می‌پردازند جای شکر دارد و بنده بعنوان یک طلبه وظیفه دارم که از همه این عزیزان تشکر نمایم.

باید از نیروهای بانشاط، فعال و جوان نیز برای پیشبرد امور استفاده شود

وی با تأکید بر لزوم استفاده از نیروهای باتجربه برای امور مشورتی و هدایتگری در شهرستان دزفول افزود: باید از نیروهای بانشاط، فعال و جوان نیز برای پیشبرد امور استفاده شود.

قدردانی از نیروی انتظامی برای دستگیری تعدادی از باندهای سارقان مسلح در این شهرستان

امام جمعه موقت دزفول با قدردانی از نیروی انتظامی برای دستگیری تعدادی از باندهای سارقان مسلح در این شهرستان گفت: امید است دادگستری و دادستانی با این سارقان با جدیت برخورد کنند تا چرخه امنیت تکمیل شود.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول شناسایی منکران مفسدین اداری را در اولویت قرار دهد

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه با قدردانی از تلاش‌های ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول بیان کرد: این ستاد شناسایی منکران مفسدین اداری را در اولویت قرار دهد و برخورد با مواردی چون بدحجابی را با کار فرهنگی دنبال کند.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر باید دیدبان مقابله با فساد باشد

وی از ستاد امر به معروف و نهی از منکر خواست دیدبان مقابله با فساد باشد و افزود: برخی از مسئولان با وجود فساد اقتصادی و اداری بعد از برکناری طلبکار شده‌اند که اگر مشی امام علی(ع) در مورد آنها اجرا و فساد آنها بیان می‌شد اینگونه طلبکار نمی‌شدند.

امام جمعه موقت دزفول گفت: این افراد با واگذاری امکانات مردمی با قیمت ناچیز، میلیاردها تومان به بیت المال خسارت زده و مبلغی هم به جیب زده‌اند.

وی افزود: انتظار می‌رود دستگاه قضایی بعد از شناسایی این فاسدان توسط ستاد امر به معروف و نهی از منکر برخورد لازم را با آنها داشته باشد تا نتیجه لازم حاصل شود.

برپایی مراسم عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جای قدردانی دارد

حجةالاسلام والمسلمین خسروپناه در پایان از مردم دزفول برای برپایی مراسم عزاداری با رعایت پروتکل‌های بهداشتی قدردانی کرد.

مرثیه سرایی و عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) از دیگر برنامه‌های آیین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول بود.