۷م، شهریور ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید محمد یزدی

سعی کنید که قرآن را در متن زندگیتان پیاده کنید.

زمان انتشار: ۷م, شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 83999

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه شهید محمد یزدی

هزاران درود و تهنیت بر رهروان راه حق و حقیقت و شهیدان و صالحان و نیکوکاران و امینان خداوند منان.

حال که در جبهه نبرد حق علیه باطل قرار گرفته‌ام لازم دیدم که چند جمله‌ای را به عنوان وصیت بنگارم. ولی قلم خجل و خود خجل تر که چه بنویسم. شهید کیست؟ شهید چیست؟ شهید آنکس است که در طول زندگیش مرتکب هیچ گناه و معصیتی نشده باشد و یک لحظه از خدا غافل نباشد و در راه خدا جهاد کند. آن اگر کشته شود اگرچه در رختخواب باشد شهید است. پس با این تفاصیل اگر بنده را خدا قبول کند که در راه او جان بسپارم شهید نیستم و من خود را شهید نمی‌دانم. ولی نا امید نیستم که خداوند تبارک و تعالی توبه توبه کاران را می‌پذیرد.

کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ

وابستگان من بدانید اگر چه کشته شوم در راه خدا، خود را سعادتمند می‌دانم و راهی را که انتخاب کرده‌ام با آگاهی کامل انتخاب کرده بودم و این همان راهی است که سالکان راه حق و اولیاءالله انتخاب کرده بودند و باز تکرار می‌کنم که خود با آگاهی کامل به ندای هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی حسین زمان خمینی کبیر رهبر مستضعفان جهان لبیک گفته و هیچکس مسئول نیست و خود مسئول خودم هستم (کُلُّ نَفْسٍ ذَائِقَةُ الْمَوْتِ) تمام موجودات مزه مرگ را خواهند چشید؛ منتهی یکی کمی زودتر از این لجنزار دنیا به دیار می‌رود (تا نباشد امر حق برگی نیفتد از درخت).

مادر اگر که در این راه کشته شدم هیچ گونه ناراحتی به خود راه ندهی و طوری رفتار کنی که انگار نه انگار کشته داده‌ای و افتخار کن که فرزندی را که سالها با رنج و زحمت و با خون جگر بزرگ کرده‌ای به صاحب اصلیش باز پس داده‌ای و زمانی که خبر مرگ مرا شنیدی آن روز را تولد بخوان و جشن بگیر و یک پرچم سبز لا اله الا الله و محمد رسول الله (ص) به پشت بام برافراشته بدار که همه بدانند که اگر کشته شدم برای دین خدا بوده و برای یاری رساندن و برافراشته شدن دین پیامبر خدا بوده است.

و مادر جان تو بایستی مثل همان شیر زن باشی (خواهر امام حسین(ع)) که برای گرفتن اجساد فرزندانش به کمک برادرش امام حسین(ع) نمی‌رود که مبادا از دیدن او در هنگامی که شهیدان را به خیمه می‌آورند ناراحت شوند.

و اما خواهرانم با شما هستم؛ شما هم چون زینب کبری(س) باشید آنان که رفتند کاری حسینی کردند وگرنه یزیدی هستند. مبادا شما از زمره یزیدیان باشید و شما زینب گونه عمل کنید و صبر را پیشه خود گردانید و دیگران را نیز به صبر دعوت کنید که خداوند با صابران است.

برادران از شما می‌خواهم که در اجرای احکام الهی همچنان سخت کوشا باشید و هرگز پشت سر امام را (امام خمینی) خالی نکنید. و احترام روحانیت را داشته باشید که هر چه داریم از اسلام و طبق فرمایشات امام خمینی اسلام بدون روحانیت مانند کشور بدون طبیب است.

و اما برادران و خواهران دینی‌ام:

سخنم با شماست. خواهرانم حجاب شما خار چشم دشمنان اسلام و مسلمین است. پس این حجاب را حفظ کنید و طبق فرمایشات برادر شهید حسین بیدخ سنگر دوم من کلاس درس شماست. پس این سنگر را نیز برای ما حفظ کنید و از همه دوستان و آقایان انتظار دارم که مساجد را پر کنند که طبق فرمایشات امام مسجد سنگر است سنگرها را پر کنید.

و تا آنجا که می‌توانید در نمازهای جمعه و جماعات شرکت کنید که دشمن از همین جماعات وحشت دارد و از برادران عضو مسجد می‌خواهم که هرگز مسجد را ترک نکنند.

و از شما انتظار دارم که مرا این بنده حقیر را به بزرگی خودتان ببخشید و اگر در موقع مسئولیتم از من ناراحتی دیده‌اید، بدانید که هیچ منظوری نداشته‌ام جز انجام وظیفه و سعی در این داشته‌ام که یک نظمی به این ستاد بدهم که روشی که در پیش گرفته بودم متأسفانه باعث ناراحتی بعضی از برادران شده که ان‌شاءالله مرا می‌بخشند.

و از قول بنده به تمام دوستان و آشنایان سلام برسانید و اگر طلبی از من دارید از برادر بزرگم محمود بگیرند و اگر بدهکار بنده هستند به مسجد ببخشند برای ساختمان.

مادر مهربان، خواهرانم و برادرانم، اگر از من ناراحتی دیده‌اید مرا عفو کنید و برای رزمندگان اسلام دعا کنید.

برادر جان داداش محمود اگر کشته شدم و بنیاد شهید به شما حقوقی داد بگیر و برای ساختمان مسجد حجه ابن الحسن (ع) بدهید…

و از تمام برادران مسجد معذرت بخواهید از طرف من که نتوانسته‌ام از آنها خداحافظی کنم.

برادر جان مقدار اندکی پول که مقدار آن را نمی‌دانم در داخل ساک من هست هر طور که صلاح دیدید مصرف کنید ان‌شاءالله که دعای شما بدرقه راه رزمندگان اسلام باشد.

باز توصیه می‌کنم که مسجد را فراموش نکنند. امام فرمود پیروزی را شمشیر نمی‌آورد بلکه پیروزی را خون می‌آورد ما هم جندالله به جبهه حق علیه باطل حاضر شدیم که خون بدهیم و اسلام را پیروز گردانم. ان‌شاءالله

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

در ضمن بخاطر شرکت در جبهه‌های حق علیه باطل در ماه رمضان موفق نشده‌ام که تمام ماه را روزه بگیرم ۱۵ روز از ماه مبارک را روزه گرفته‌ام و ۱۵ روز قرض دار هستم اگر مرگ در راه خدا نصیبم نشد که خود قرضم را ادا خواهم کرد؛ اگر نصیبم شد مرگ در راه خدا این ۱۵ روز را یکی از اهل خانواده‌ام متقبل شود یا به کسی که مستمند است پول بدهید. آنچه که راضی شود و ۱۵ روز را ادا کند.

قرآن بخوانید و در آن بیشتر تفکر و تأمل کنید و سعی کنید که قرآن را در متن زندگیتان پیاده کنید. ان‌شاءالله

و در ضمن به عرضتان می‌رسانم که جنگ را مسئله اول برنامه قرار دهید و مبادا که از جنگ غافل شوید و این سلاحهائی که از دست برادران شهیدمان بر زمین می‌افتد مبادا بر زمین باقی بماند و همیشه عکس امام را نزد خود داشته باشید که مبادا خدای ناکرده لحظه‌ای از امام که همان خلیفه الله است (ولی فقیه) غافل نشوید.

والسلام               محمد یزدی

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس