۱م، شهریور ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱م, شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۴:۰۸ ب.ظ | کد خبر: 83925

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جمع اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر در آستانه ماه محرم الحرام و هفته امر به معروف و نهی از منکر ضمن تقدیر از تلاشهای بی وقفه در جهت ارشاد مردم گفت: فریضه امر به معروف و نهی از منکر در آیات قرآن در کنار نماز و زکات آمده است.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه خداوند خلف وعده نمی‌کند افزود: خداوند وعده داده است که بزودی رحمت خداوند شامل حال آمران به معروف و ناهیان از منکر خواهد شد و این وعده رحمت خداوند بهترین پاداش است.

وی انگیزه را مهمترین مسئله دانست و تصریح کرد: انجام این فریضه الهی جهاد در راه خدا می‌باشد و شاید این جبهه حساس‌تر، پیچیده‌تر و دقیق‌تر از جبهه جنگ فیزیکی باشد، زیادی عِده و عُده مهم نیست بلکه اخلاص مهم و کارساز است.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه آحاد مردم ومسئولین در هرجایی مسئول هستند اظهار داشت: دزفول در زمینه امر به معروف و نهی از منکر در استان و حتی در کشور درخشیده است و باید این درخشش موجب تلاش بیشتر گردد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی همچنین فضای مجازی را عرصه مهمی در زمینه امر به معروف و نهی از منکر دانست.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: موضوعات امر به معروف و نهی از منکر را گسترش دهید و جاهای حساسی که کمتر دیده می‌شوند ولی منکرات بزرگی هستند مانند دست درازی به بیت المال را نیز پوشش دهید، با توکل به خداوند و توسل به ائمه ادامه دهید و مطمئن باشید که پشتوانه دارید و حمایت می‌شوید.

وی ضمن تأکید بر اهمیت وحدت افزود: به حمد الله در جامعه و مردم ندای تفرقه و اختلاف فروکش کرده و فضای وحدت حاکم شده است، باید این فضا را حفظ کرد چراکه در سایه وحدت کارهای زیادی می‌توان انجام داد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی گفت: باید در راستای اهداف مقدس از ظرفیتهای موجود بهره برد و با قدرت ادامه داد تا برگ زرین دیگری برای دزفول رقم بخورد و در این مقطع تاریخی نیز ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول چون همیشه بدرخشد.

وی بار دیگر اهمیت امر به معروف و نهی از منکر را یادآور شد و افزود: تلاشهای صورت گرفته موجب شده است که مردم احساس کنند و بدانند تشکیلاتی وجود دارد که جلوی ناهنجاریها را می‌گیرد و اجازه نمی‌دهد که در جامعه یکه تازی کنند.

همچنین در این دیدار گزارشی از اقدامات صورت گرفته و برنامه‌های تهیه شده برای هفته امر به معروف و نهی از منکر ارائه شد که مورد توجه استان قرار گرفته است.