۲م، شهریور ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

زمان انتشار: ۲م, شهریور ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 83917

هفته دولت در کلام مقام معظم رهبری

«هفته دولت، فرصت مغتنمی است تا مردم با نتایج تلاش های بخشی از مجموعه نظام اسلامی بیشتر آشنا شوند و دروغ بودن محور اصلی تبلیغات دشمنان اسلام مبنی بر ناکارآیی و ناتوانی اسلامی، آشکارتر گردد»

«هفته دولت، یک فرصت مغتنم دیگری هم هست برای نقد و اصلاح عملکردها به شکل صحیح».

خوشبختانه رهبر فرزانه انقلاب با اتکا به تجربه های ارزشمند اجرایی و تیزبینی خاص خویش کوشیده است با نظارت دقیق بر عملکرد دولت مردان و نمایاندن نقاط قوت و ضعف آنها با بیان هشدارها، رهنمودها و راه کارها، خواسته هایی چون مبارزه دولت با مثلث شوم فقر و فساد و تبعیض و طرح های دیگر، به تبیین سیاست های صحیح نظام بپردازد.

دین مداری؛ رمز توفیق دولت اسلامی

نعمت بسیار بزرگ دولت اسلامی از ارزشمندترین نعمت هایی است که خداوند به مردم مسلمان ایران عطا فرموده است.

زندگی همراه با ایمان و معنویت در سایه دولتی دین دار و آگاه، نسیمی خوش از رحمت و مهر خالق مهربان است و سپاس و شکر این نعمت، یاری رساندن به دولت و همراهی با آن و زنده نگه داشتن اصول و ارزش های اسلامی در جامعه است.

اسلام، جامع ترین آیین زندگی، نه تنها راهنمای روشنی برای زندگی فردی بشر است، بلکه در بعد اجتماعی نیز برای تشکیل و بقای یک حکومت اسلامی، طرح و برنامه کاملی دارد.

رهنمود هایی که در برخی از روایات ائمه معصومین(ع) بیان شده، چراغ هدایتی است که در فضا، تداوم و بالندگی نظام اسلامی، به یاری دولت مردان شتافته است.

دولت و چشم انداز بیست ساله

اصولاً آینده نگری و فرجام شناسی در هر نظام سیاسی، بیانگر بلوغ فکری و عقلانی آن نظام به شمار می رود و از حرکت نظام مند و پیش رونده و هدف گرایانه دستگاه سیاسی حاکم خبر می دهد.

بدیهی است حرکت بر مدار برنامه های از پیش تدوین یافته، از مهم ترین عوامل موفقیت و کارآمدی نظام خواهد بود.

هر برنامه ای به پشتوانه تجربه های دیروز، توان مندی های امروز و دوراندیشی برای فردا تدوین می یابد. سند چشم انداز بیست ساله نیز با توجه به گذشته، حال و آینده جمهوری اسلامی، برنامه ریزی شده است. اجرای دقیق این برنامه از سوی دولت، آفاق روشن را در دهه های آینده، پیش روی نظام می گشاید و سربلندی کشور و نظام اسلامی را فراهم می آورد؛ ازاین رو بر دولت است که تمامی قدرت خویش را صرف رسیدن به اهداف چنین چشم انداز روشنی کند و مردم نیز در این راه، یاری رسان و حامی دولت باشند.

مقام معظم رهبری در امتداد تصمیم گیری های بدیع و شجاعانه خود برای الزام دولت به خروج از روزه مرگی و حرکت در چارچوب برنامه ای کاملاً شفاف و عملی، در آغاز دومین دوره ریاست جمهوری حجت الاسلام سید محمد خاتمی، ضرورت تهیه چشم اندازی که افق بیست ساله نظام جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذارد، گوشزد و برابر اصل ۱۱۰ قانون اساسی، ایشان را موظف به پی گیری آن نمود که خوشبختانه این مهم به سرانجام رسید و به مراکز اجرایی کشور ابلاغ شد.

سند چشم انداز بیست ساله که پس از قانون اساسی، مهم ترین سند جمهوری اسلامی به شمار می آید، نظام اسلامی ما را پس از گذشت بیست سال، به قدرت برتر منطقه تبدیل خواهد کرد و دولت نیز موظف است برنامه های خود را براساس مفاد و روح کلی حاکم بر این سند، تدوین و عملی کند.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی حوزه