۲۴م، مرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۸:۲۷ ب.ظ | کد خبر: 83778

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”  آئین باشکوه نماز جمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول و به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد.

صبر و استقامت در کنار تقوا کامل کننده عمل عبادی انسان است

خطیب نمازجمعه دزفول درخطبه اول نماز با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: صبر و استقامت در کنار تقوا کامل کننده عمل عبادی انسان است و اجر او نزد پروردگار در دنیا و آخرت محفوظ است.

مباهله سند قرآنی و تاریخی است که برحقانیت شیعه و اهل بیت عصمت و طهارت دلالت دارد

امام جمعه دزفول با اشاره به ۲۴ ذی الحجه سالروز مباهله نبی مکرم اسلام با مسیحیان نجران اظهار داشت: مباهله سند قرآنی و تاریخی است که برحقانیت شیعه و اهل بیت عصمت و طهارت دلالت دارد.

تبیین ماجرای مباهله از منظر تاریخ اسلام

وی با تبیین ماجرای مباهله از منظر تاریخ اسلام تصریح کرد: یکی از قوی ترین و مستدل ترین دلائل حقانیت شیعه و ولایت امیرالمؤمنین(ع) آیه شریفه مباهله است.

آیه ۵۵ سوره مائده دلالت بر ولایت امیرمؤمنان حضرت علی(ع) دارد

امام جمعه دزفول در ادامه این خطبه به آیه ۵۵ سوره مائده که دلالت بر ولایت امیرمؤمنان حضرت علی(ع) دارد اشاره کرد و افزود: وقتی که امیرالمؤمنین در حال نماز در مسجد بود و سائلی تقاضای کمک کرد هیچ کس کمکش نکرد اما آن حضرت در حالی که در حالت رکوع بود انگشتر از دست مبارکش در آورد و به فقیر داد.

آزادگان عزیز نماد صبر و استقامت و پایداری ملت بزرگ ایران هستند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه، سالروز نزول سوره هل اتی که در شأن اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام است و نیز سالروز ورود آزادگان در ۲۶ مردادسال ۶۹ به میهن اسلامی را گرامی داشت و افزود: آزادگان عزیز نماد صبر و استقامت و پایداری ملت بزرگ ایران هستند.

آزادگان همیشه باید مورد تکریم و احترام ملت بزرگ ایران باشند

وی گفت: آزادگان با تحمل سختیها و زجرها و شکنجه‌هایی که بعثیان کافر به آنها دادند نماد مظلومیت ملت انقلابی و مقاوم ایران اسلامی شدند و همیشه باید مورد تکریم و احترام ملت بزرگ ایران باشند.

۲۸ مرداد سالروز کودتای ننگین آمریکا برای بازگرداندن شاه معدوم است

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه‌های نماز، ۲۸ مرداد سالروز کودتای ننگین آمریکا برای بازگرداندن شاه را یادآور شد و اظهار داشت: ایران با وجود نا امنی‌های منطقه، از امنیت بالایی برخوردار است.

عزت و اقتدار ایران اسلامی ناشی از رهبری‌های مدبرانه، شجاعانه و حکیمانه امام خامنه‌ای است

وی عزت و اقتدار ایران اسلامی را ناشی از رهبری‌های مدبرانه، شجاعانه و حکیمانه امام خامنه‌ای دانست و افزود: برخی خواص هنوز معنی پیام امام خمینی(ره) مبنی بر لزوم پشتیبانی از ولایت فقیه را درک نکرده‌اند.

باید همیششه شکرگزار نعمت ولایت بود و همه مسئولین و مردم باید تابع فرمایشات مقام معظم رهبری باشند

امام جمعه دزفول تصریح کرد: باید همیششه شکرگزار نعمت ولایت بود و همه مسئولین و مردم باید مطالبه گر و تابع فرمایشات مقام معظم رهبری باشند.

امسال بدلیل شیوع کرونا محرمی متفاوت داریم و غم و اندوه سوگواران حسینی مضاعف و دو چندان است

خطیب نماز جمعه دزفول با گرامیداشت فرارسیدن ماه محرم الحرام و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین و یاران باوفای آن حضرت اظهار داشت: امسال بدلیل شیوع کرونا و محدویت‌های بهداشتی محرمی متفاوت در پیش رو داریم و غم و اندوه سوگواران حسینی مضاعف و دو چندان است.

پیام عاشورا باید سرلوحه بشریت قرار گیرد

امام جمعه دزفول با بیان اینکه پیام عاشورا باید سرلوحه بشریت قرار گیرد، اظهار داشت: آیین‌های عزاداری محرم و صفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان دزفول برگزار خواهند شد.

آیین‌های عزاداری با حفظ سلامت عزاداران برگزار خواهد شد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: برنامه‌ریزی خوبی در شهرستان دزفول صورت گرفته تا علاوه بر برگزاری آیین‌های عزاداری، سلامت عزاداران نیز حفظ شود.

دشمن با نقشه‌های طراحی شده به دنبال ایجاد دوقطبی سلامت و معنویت در ایام محرم است

امام جمعه دزفول با اشاره به تفاوت محرم و صفر امسال با سال‌های گذشته با توجه به شیوع کرونا گفت: دشمن با نقشه‌های طراحی شده به دنبال ایجاد دوقطبی سلامت و معنویت در ایام محرم است.

با بصیرتی که مردم دارند و با حفظ رعایت بهداشت دشمن نمی‌تواند از شکوه و عظمت عاشورای حسینی بکاهد

وی افزود: با بصیرتی که مردم دارند دشمن نمی‌تواند از شکوه و عظمت عاشورای حسینی بکاهد.

تجلیل از رانندگانی که در ۵ سال اخیر تخلف رانندگی نداشته‌اند

گفتنی است سه نفر از رانندگانی که در پنج سال اخیر تخلف رانندگی نداشته‌ و در ترویج فرهنگ ترافیک در سطح جامعه نقش داشته‌اند در بین الصلاتین نماز جمعه از سوی امام جمعه، فرمانده انتظامی و رییس پلیس راهور دزفول تجلیل شدند.

شایان ذکر است دومین آیین عبادی سیاسی نماز جمعه دزفول بعد از اعلام وضعیت سفید کرونا در شهرستان دزفول امروز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد.