۲۱م، مرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۱م, مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲:۲۲ ب.ظ | کد خبر: 83696

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی درآئین تجلیل از خبرنگاران در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دزفول گفت: اصحاب رسانه باید قدر خود را بدانند و نقش خود را در جامعه بشناسند.

خبرنگار باید در تهیه خبر، مواظب آبروی مردم باشد و از هرگونه خصومت دوری جوید

حجةالاسلام والمسلمین قاضی پرهیز از هرگونه حسد و کینه در وجود خبرنگار را ضروری دانست و افزود: یک خبرنگار باید در تهیه خبر، مواظب آبروی مردم باشد و از هرگونه خصومت دوری جوید.

به جای ایجاد فضای سرشار از اتهام باید اخبار مستند منتشر شوند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه داشتن جامعه‌ای فرهیخته و اخلاقمدار به سود همه است، گفت: به جای ایجاد فضای سرشار از اتهام باید اخبار مستند منتشر شوند.

خبرنگاران باید در فضای رسانه‌ای مراقب تحرکات دشمن باشند

امام جمعه دزفول اظهار داشت: دشمن بیدار است و خبرنگاران باید در فضای رسانه‌ای مراقب تحرکات دشمن باشند.

در جنگ رسانه‌ای اصحاب رسانه نباید در زمین دشمن بازی کنند

وی جنگ کنونی را جنگ رسانه‌ای و اراده‌ها دانست و گفت: کلیدی ترین عنصر در جنگ رسانه‌ها اصحاب رسانه‌ هستند که باید مراقب باشند در زمین دشمن بازی نکنند.

نقد خبرنگار باید اصول و چارچوب داشته باشد و در بیان انتقادات مصالح ملی نیز در نظر گرفته شود

امام جمعه دزفول انتقاد را از وظایف ذاتی رسانه‌ها دانست و افزود: اگر انتقاد نباشد رسانه به درستی به وظیفه خود عمل نکرده است ولی نقد باید اصول و چارچوب داشته باشد و در بیان انتقادات مصالح ملی نیز در نظر گرفته شوند.

تحریف به این معناست که با غول رسانه‌ای خود، حقایق را عوض و به شکل دیگری مطرح می‌کنند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به بیانات اخیر و ارزشمند مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: تحریف به این معناست که با غول رسانه‌ای خود، حقایق را عوض و به شکل دیگری مطرح می‌کنند و اگر در این امر موفق شوند ما را از رسانه عقب رانده‌اند.

سخنان سرپرست فرمانداری ویژه دزفول

در این آئین سرپرست فرمانداری ویژه دزفول نیز با تجلیل از خبرنگاران گفت: خبرنگاران در دوران قرنطینه و شرایط کرونایی تنها پل ارتباطی مردم بودند که با تزریق آرامش در جامعه باعث کاهش ورودی بیماران به بیمارستان شدند.

آقای فرهمندپور خبرنگاران را نقش آفرینان عرصه فرهنگ و پیشگامان عرصه فرهنگ و رسانه دانست که باید قدر این رسالت را بدانند و از این فرصت استفاده کنند.

وی تأکیدکرد: انتقادات خبرنگاران نباید رنگ و بوی تخریب به خود بگیرد.

سخنان رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول نیز با گرامیداشت یاد شهید محمود صارمی، شهید غلامرضا عارفیان و زنده یادسیدحمید حسینی و سعیدمطیع رسول؛ گفت: در حال حاضر پایگاه‌های خبری زیادی در دزفول فعال است ولی فقط هفت پایگاه مجوز دریافت کرده‌اند؛ علاوه بر این ایرنا با داشتن دفتر مصوب و خبرگزاری‌های شبستان، مهر، تصمیم و فارس با خبرنگار رسمی در شهرستان فعالیت دارند.

نادر سعادتی‌فرد افزود: طبق اعلام قبلی از رسانه‌های غیرمجاز خواسته شده تا پایان مردادماه ثبت نام و فعالیت خود را به صورت قانونی دنبال کنند.

وی ادامه داد: وزارت ارشاد تسهیلاتی برای کسب و کارهایی که در شرایط کنونی در حوزه فرهنگ و هنر به شدت آسیب دیده‌اند در نظر گرفته که تاکنون ۸۰ نفر از این تسهیلات با سود ۱۲ درصد در دزفول بهره‌مند شده‌اند.

در پایان از اصحاب رسانه با اهدا لوح تقدیر شد.