۱۹م، مرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۴ ب.ظ | کد خبر: 83663

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر ضمن تبریک عید غدیر، ولایت را بزرگترین معروف پس از توحید و نبوت پیامبر دانست و گفت: باید همه نسبت به این معروف بزرگ الهی توجه لازم را داشته باشیم.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول تلاش فراوان دارد و چند بار در استان مورد توجه قرار گرفته است

امام جمعه دزفول تصریح کرد: علیرغم  تمام مشکلات موجود، ستاد امر به معروف و نهی از منکر دزفول تلاش فراوان دارد و چند بار در استان مورد توجه قرار گرفته که جای تقدیر دارد ولی کافی نیست.

فریضه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر نه تعطیلی دارد، نه می‌توان در آن سستی کرد

امام جمعه دزفول اظهار داشت: فریضه بزرگ امر به معروف و نهی از منکر نه تعطیلی دارد، نه می‌توان در آن سستی کرد و نه می‌توان گفت که به حد کمال رسیده است؛ و همه فرایض و احکام الهی وابسته و تابع انجام این فریضه الهی می‌باشند.

آحاد مردم و مسئولین موظف به انجام این فریضه و تکلیف الهی درعمل هستند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: در قران بعد از تأکید بر نماز، امر به معروف آمده است که نشان دهنده اهمیت این فریضه است، باید این مسئله نهادینه شود که آحاد مردم و مسئولین موظف به انجام این فریضه و تکلیف الهی هستند و نه تنها در شعار بلکه در عمل نیز باید آن را پیاده کرد.

بزرگترین گناه ، کوچک شمردن گناهان است

وی ادامه داد: برای داشتن جامعه نظام مند که ارزشها و قانون بر آن حکومت کند باید نسبت به کلیه مسائل از ریز و درشت حساس بوده و احساس مسئولیت داشته باشیم چراکه در روایات نیز آمده است که بزرگترین گناه کوچک شمردن گناهان است.

از شاخصهای ولایتمداری و قدر دانستن غدیر توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر است

امام جمعه دزفول یکی از شاخصهای ولایتمداری و قدر دانستن غدیر را توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر دانست و تأکید کرد: اتفاقات تلخ در طول تاریخ برای مسلمانان از جمله جریان سقیفه و خانه نشینی امیرالمؤمنین بدلیل تعطیلی امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

امروز منویات مقام معظم رهبری بزرگترین معروف است

وی اظهار داشت: امروز نیز منویات مقام معظم رهبری بزرگترین معروف است و بی توجهی به آنها بی توجهی به این فریضه بزرگ الهی می‌باشد.

اگر در جامعه‌ای این فریضه نهادینه شد آن جامعه متعالی و پیشرفه می‌شود

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: دایره امر به معروف و نهی از منکر بسیار وسیع و شامل همه عرصه‌های زندگی انسان می‌شود، اگر در جامعه‌ای این فریضه نهادینه شد آن جامعه متعالی و پیشرفه می‌شود ولی اگر به آن بی توجهی شود نتایج و فرجام خسارتباری خواهد داشت.

در زمان خود از آمرین به معروف و ناهین از منکر تجلیل و تقدیر نماییم

امام جمعه دزفول تصریح کرد: باید معروفها را بشناسیم و به اولویتها توجه کنیم و در زمان خود از آمرین به معروف و ناهین از منکر تجلیل و تقدیر نماییم.

تلاش کادر درمانی در این خصوص و نهادینه کردن فرهنگ و پویش ماسک زدن نیز نوعی معروف است

امام جمعه دزفول همچنین از تلاش کادر درمانی و مسئولین در مبارزه به ویروس کرونا قدردانی کرد و گفت: تلاش کادر درمانی در این خصوص و نهادینه کردن فرهنگ و پویش ماسک زدن نیز نوعی معروف است.

سرپرست فرمانداری دزفول:باید از نهادهایی که امسال پرشوربرنامه‌های اعیاد را برگزار کردند قدردانی کرد

همچنین مهندس فرهمندپور سرپرست فرمانداری دزفول گفت: باید از نهادهایی که با تلاش خود امسال پرشورتر از سالهای گذشته برنامه‌های اعیاد را برگزار کردند و با جهاد شبانه روزی خود موجب شدند که باز هم نام شهرستان دزفول در اوج و در اعتلا بماند قدردانی کرد.

وی یکی از بزرگترین مشکلات امروز را مشکل اقتصادی و معیشتی دانست و افزود: می‌توان از کسانی که در این زمینه و برای کاهش رنج اقتصادی معروفی را انجام داده‌ند تجلیل کرد.