۱۷م، مرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آستانه عید غدیرخم و در آئین نمازجمعه پس از مدتی وقفه

امام جمعه دزفول: نقش خبرنگاران در جامعه نقشی کلیدی و بی بدیل است.

زمان انتشار: ۱۷م, مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹ ق.ظ | کد خبر: 83628

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آستانه عید غدیرخم و پس از نزدیک به ۶ ماه وقفه به علت بیماری کوید ۱۹ آئین پرصلابت نمازجمعه با حضور اقشار مختلف مردم و با رعایت پروتکلهای بهداشتی به امامت حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی شهرستان برگزار شد.

رعایت تقوا در همه عرصه‌های زندگی، سعادت دنیا و رستگاری آخرت را برای بشر به همراه دارد

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت از مردم به رعایت تقوای الهی گفت: رعایت تقوا در همه عرصه‌های زندگی سعادت دنیا و رستگاری آخرت را برای بشر به همراه دارد.

تبیین جایگاه مقدس نمازجمعه از منظر قرآن کریم

امام جمعه دزفول با شکر گزاری به ساحت مقدس پروردگار بخاطر بازگشت وضعیت سفید در استان به علت ویروس کرونا به جایگاه مقدس نماز جمعه از منظر قرآن کریم پرداخت و افزود: نمازجمعه هدیه و موهبتی الهی است که باید شاکر و قدردان آن بود.

نماز جمعه مایه امید و نشاط دوستان حق و فضیلت و تجدید بیعت با ولایت است

وی بابیان اینکه نماز جمعه میقات مؤمنان در همدلی و وحدت و اخوت است اظهار داشت: این فرضیه الهی خوار چشم دشمنان اسلام و مایه امید و نشاط دوستان حق و فضیلت و تجدید بیعت با ولایت است.

امام جمعه دفول گفت: در این ایام خجسته عید غدیر خم خدای متعال به ما عیدی اقامه نماز جمعه را هدیه داد که باید شکر گزار این نعمت الهی بود.

تبین واقعه تاریخی غدیرخم از منظر تاریخ اسلام

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین با تبریک عید غدیرخم به تبین این واقعه تاریخی از منظر تاریخ اسلام پرداخت و اظهار داشت: عید غدیر عید اکمال دین و اتمام رسالت است و غدیر براساس نص قرآن تکامل بعثت است.

امام جمعه دزفول افزود: غدیر پایان نگرانیها ،تشویشها و تردیدهای امت مسلمان پس از رحلت نبی مکرم اسلام است.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: روزی که پیامبر رحمت دست مبارک مولا امیرمؤمنان حضرت علی(ع) را بالا برد، پرچم بلند و استوار امامت و ولایت برافراشته شد و حجت را بر همگان تمام کرد.

وی افزود: رسول گرامی اسلام از سوی پروردگار راه و مسیر را به همه نشان داد و ای کاش این نقطه عطف تاریخی دستخوش عناد و جاه طلبی و شیطنت عده‌ای نمی‌شد.

تقدیر از مدافعان سلامت و گروههای جهادی و تأکید بر رعایت دستورالعملهای بهداشتی

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه ضمن تبریک عیدسعید غدیرخم از پزشکان، پرستاران، گروه‌های جهادی و خدمات که در رزمایش مواسات و همدلی کمک زیادی داشتند و افرادی که تلاش کردند دزفول از پیک کرونا عبور کند قدردانی کرد و گفت: اعلام وضعیت سفید نباید باعث بی‌توجهی شهروندان شود؛ همچنان باید پروتکل‌های بهداشتی رعایت شود چرا که در این مدت آسیب فراوانی بر خانواده‌ها وارد شده و تلفات زیادی داشته است.

نقش خبرنگاران در جامعه نقشی کلیدی و بی بدیل است

امام جمعه دزفول با گرامیداشت ۱۷ مرداد روز خبرنگار یاد و خاطره خبرنگاران شهید محمود صارمی از ایرنا، غلامرضا رهبر از مرکز خوزستان و شهیدغلامرضا عارفیان از رادیو دزفول را گرامی داشت و اظهار داشت: نقش خبرنگاران در جامعه نقشی کلیدی و بی بدیل است.

وی افزود: براساس رهنمودهای مقام معظم رهبری اگر بتوانیم تحریف را شکست دهیم تحریم‌ها را نیز شکست خواهیم داد.

دشمن تلاش می‌کند حقانیت اسلام و نظام را تحریف کند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه جنگ ما اکنون جنگ اراده‌هاست، ادامه داد: دشمن تلاش می‌کند حقانیت اسلام و نظام را تحریف کند.

وی جنگ امروز را جنگ رسانه‌ها دانست و افزود: ذات نظام یک ذات عدالت‌طلبی و عدالت‌خواهی است که دشمن قصد دارد آن را تحریف کند.

خبرنگاران فضای برادری و اخوت را در جامعه برقرار کنند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به خبرنگاران توصیه کرد: فضای برادری و اخوت را در جامعه برقرار کنند؛ مسایلی که در فضای افسار گسیخته مجازی ایجاد شده و هر تهمتی به اشخاص زده می‌شود متناسب با آموزه‌های دینی نیست.

خبرنگاران کتاب “جنگ روایت‌ها” را مطالعه کنند

امام جمعه دزفول خواندن کتاب “جنگ روایت‌ها” را به خبرنگاران توصیه کرد و از آنها خواست از مکر و نقشه‌های دشمن غافل نشوند.

از فاجعه اسف بار انفجار بیروت بوی فتنه می‌آید

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه‌های نماز فاجعه اسف بار انفجار بیروت را به مردم و مسئولان لبنان و سید مقاومت تسلیت گفت و افزود: از این حادثه بوی فتنه می‌آید؛ دشمن می‌خواهد بهانه‌ای برای دخالت آشکار در مسایل لبنان ایجاد کند که به فصل خدا در این توطئه نیز شکست خواهند خورد.

وی افزود: حزب اله لبنان همواره سپر بلای ایران بوده اکنون نیز باید از آنها دفاع کرد.

مسئولان به مردم لبنان کمک کنند

امام جمعه دزفول از مسئولان خواست به مردم لبنان کمک کنند که البته قرار است ایران یک بیمارستان صحرایی در لبنان بسازد.

اجرای عدالت باعث استحکام نظام می‌شود

امام جمعه دزفول در ادامه این خطبه از قوه قضاییه در برخورد با مفسدان دانه درشت قدردانی کرد و گفت: اجرای عدالت باعث استحکام نظام می‌شود و این برخوردها زنگ خطری برای افرادی است که برای بیت‌المال جیب دوخته‌اند.

تبریک به مسئولان جدید شهرستان و تقدیر از زحمات پیشینیان

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در بخش پایانی خطبه‌های نماز از امید بن عباس و حجةالاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی سرپرست پیشین فرمانداری ویژه دزفول و رئیس پیشین تبلیغات اسلامی قدردانی و انتصاب علی فرهمندپور سرپرست جدید فرمانداری ویژه دزفول و حجةالاسلام احسان خاکی رییس تبلیغات اسلامی دزفول را به آنها تبریک گفت.