۱۷م، مرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۴ ق.ظ | کد خبر: 83620

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه ستاد محرم که بمنظور نحوه برگزاری مراسم عزاداری در ماههای محرم و صفر در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد گفت: می‌توان با برنامه‌ریزی دقیق و منظم ضمن برگزاری عزاداری، به دستورالعملهای بهداشتی نیز عمل کرد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: هیئت امناها، شورای هیآت مذهبی، مداحان و سایر مسئولین امر دستورالعملهای ابلاغی را به دقت بررسی و اجرا کنند.

امام جمعه دزفول افزود: دانشگاه علوم پزشکی، نهادهای فرهنگی، سازمان تبلیغات و سایر نهادهایی که مسئولیت دارند نظارت خواهند کرد ولی اصل کار به عهده مردم است، به همین دلیل باید مردم توجیه شوند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار داشت: برگزاری سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) در این شرایط، توفیق الهی است که مراسم را برگزار کرده و اظهار ارادت کنیم و به دنیا پیام برسانیم که هیچ چیز مانع برپایی عزای حسینی نخواهد بود.

وی افزود: دین ما دین متعالی است با دستورات متعالی که در هر شرایط می‌تواند دستورات خاصی داشته باشد و ان‌شاءالله که بتوانیم وظیفه خود را به نحو احسن انجام داده و تکلیف خود را ادا کنیم.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: ستاد ملی مبارزه با کرونا دستورالعملهایی ابلاغ کرده است و همانطور که مقام عظمای ولایت فرموده‌اند که باید از این دستورات تبعیت کرد، باید پیرو مقام معظم رهبری بوده و فرمایشاتشان را در شهرستان ولایتمدار و دارالمؤمنین دزفول اجرایی نمود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: این شرایط، تمرین و رزمایشی است که بتوانیم در زمان قیام حضرت ولیعصر(عج) آمادگی لازم را داشته باشیم.

همچنین حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی به تبیین و تشریح دستورالعملهای ابلاغی از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا پرداخت و گفت: تجمعات در مراسم عزاداری سیداشهدا باید حداقلی، با رعایت فاصله و کوتاه باشد، بصورت مستمر از ماسک استفاده شود، هیآت در مکان مشخصی استقرار داشته باشند و اگر فضای بسته مناسب با شرایط ابلاغی وجود نداشت مراسم در فضای باز اجرا شود.