۱۰م، مرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۰م, مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۳:۵۳ ب.ظ | کد خبر: 83537

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجددز” درپی دیدار امام جمعه دزفول با اصحاب رسانه در ۵ مرداد و تاکید ایشان بر نقش رسانه هادرانعکاس پیشرفت های جامعه و نیز مطالبه گری مشکلات مردم، این سخنان بازتاب گسترده ای در رسانه ها و فضای مجازی داشته است که دراین زمینه پاسخ امام جمعه دزفول به یکی از نظرات مردمی به این شرح منتشر می شود:

امام جمعه دزفول با مشاهده متن زیر درفضای مجازی باردیگر تاکید کرد: اینجانب از هر نقد منصفانه و مطالبه گری درجهت حل مشکلات جامعه و تبدیل شدن ارزش ها بویژه ارزش های فراموش شده به گفتمان حمایت میکنم.
البته همانطور که درجلسه ۵مرداد در دیدار با اصحاب رسانه تاکیدکردم  دربیان نقدها و گفتگوها نباید به حرمت اشخاص  خدشه واردشود  و یا سمت و سوی سیاسی کاری و جناحی و ساختار شکنانه داشته باشد. 
  بلکه دربیان نقدها ضمن حفظ اصول وحدت و همدلی  باید از هرگونه اختلاف و قومیت گرایی نیز اجتناب شود.

درپاسخ به ندای امام جمعه محترم دزفول/
نگذارید مطالبه گران حقیقی به بهانه وحدت حذف شوند.

چند روز پیش بود که حجه الاسلام قاضی، در دیدار با اصحاب رسانه، از لزوم مطالبه گری توسط خبرنگاران صحبت کردند؛ سخنانی که اگرچه حرف دل خیلی از مطالبه گران بوده، ولی تاکنون کمتر مطرح شده است.

متاسفانه فضای شهرستان، به خصوص پس از انتخابات دوم اسفند، به سمتی پیش رفت که کم ترین انتقاد و حتی مطالبه، بعضا با بدترین پاسخ مواجه می شود. کلامِ مطالبه گران حقیقی، بیش از آنکه به چشم دلسوزی دیده شود، به چشم سیاسی کاری و حتی رفتار ضدقومیتی دیده می شود. کم نیستند افرادی که پشت کلمه ارزشمند “وحدت” پنهان می شوند و هرگونه مطالبه و یا انتقاد را به بهانه وحدت شکنی، به شدت تخطئه می کنند

سوال اصلی این است:
آیا هرگونه انتقاد و مطالبه از مسئولین فعلی، به معنای تایید فضای مدیریتی پیش از انتخابات در شهرستان است؟

متاسفانه از نگاه بسیاری، جواب این سوال مثبت است؛ و اگر نبود، چه دلیلی داشت که پاسخ برخی ارگان ها و افراد مسئول، نسبت به مطالبات و انتقادات علمیِ غیرسیاسی، تا این حد تند و زننده باشد؟ اینجاست که باید به دادِ مطالبه گران حقیقی رسید، و برای این کار چه کسی بهتر از امام جمعه محترم و رئیس شورای فرهنگ عمومی؟

جناب حجه الاسلام قاضی دزفولی

با توجه به نگاه ارزشمند‌تان به مقوله مطالبه گری، حضرتعالی می توانید فضای نقد و فرهنگ مطالبه را به خوبی تبیین کرده و اجرای عملی آن را از مسئولین مختلف شهری درخواست کنید. جایگاه بالای شخصیتی و حقوقی شما در شورای فرهنگ عمومی به گونه ایست که می توانید به راحتی در باز شدن فضای نقد و مطالبه، مطالبه گران حقیقی را یاری کنید.

البته که شما در سخنان خود با خبرنگاران از لزوم مطالبه حتی از نهاد امامت جمعه سخن گفتید، اما بدون شک هستند افرادی که همین متن را به خاطر مطالبه از حضرتعالی، خلاف اصول و اخلاق و اصطلاحا “وحدت شکن” می دانند؛ همانگونه که مطالبه از نماینده محترم را به عنوان عناد با ایشان تفسیر می کنند، نقد علمیِ عملکردِ (فلان اداره) را به عنوان خیانت و سیاسی کاری تلقی می کنند و تذکر به فرماندار مردمی را در حکم محاربه می بینند. آیا به راستی تفاوت مطالبه جوانان مومن انقلابی، با انتقادات و سخنان سیاسی و پرغرض برخی افراد و رسانه ها قابل تشخیص نیست؟ همان گونه که رهبری در دیدارهای دانشجویی، انواع نقدها و مطالبات را می شنوند و پاسخ می دهند، آیا نباید بر مبنای “النصیحه لائمه المسلمین” فضای نقد و مطالبه را برای مطالبه گران حقیقی باز کرد؟

امیدواریم با ورود مشفقانه شما به این عرصه و حمایت از گروه های جوان و مردمی، روح تازه ای در فضای مطالبه گری شهرستان دمیده شود. حسین نصیری