۶م، مرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۶م, مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۳ ق.ظ | کد خبر: 83489

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در نشست خبری اصحاب رسانه در ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه بعد از پیروزی انقلاب، در نهاد امامت جمعه دزفول گفت: شرایط کرونایی می‌تواند تمرینی باشد برای زمانی که نیاز به استفاده از فضای مجازی برای پبشبرد کارها می‌باشد.

امام جمعه دزفول با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای محراب اظهار داشت: مرحوم آیت الله قاضی(ره)  نخستین امام جمعه دزفول بعد از انقلاب اسلامی بعد از ۲ هفته از اقامه نماز جمعه در تهران، این آیین باشکوه را در دزفول برگزار کرد تا این شهرستان لقب دومین شهرستان برگزارکننده نمازجمعه در سطح کشور را به خود اختصاص دهد.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه اکنون ۹۰۰ پایگاه نماز جمعه در سطح کشور وجود دارد، بیان کرد: نماز جمعه دومین اجتماع بزرگ مسلمانان بعد از حج است و به گفته امام خمینی(ره) در رأس همه امور قرار دارد.

وی نمازجمعه را به تعبیر مقام معظم رهبری قلب فرهنگی هر شهر دانست و افزود: مرحوم آیت الله قاضی(ره) امام جمعه فقید دزفول خود را بانی انقلاب و پاسخگو می‌دانست، لذا رسانه‌ها نیز باید از ائمه جمعه مطالبه گری داشته باشند.

امام جمعه دزفول افزود: در این ایام که امکان برگزاری نمازجمعه وجود ندارد، کارهای نهاد امامت جمعه نه تنها کم نشده است بلکه چندین برابر افزایش یافته است و فرصت بیشتری پیش آمده است و زمینه فراهم است برای اینکه با احساس مسئولیت بیشتر به دنبال رفع مشکلات مردم بود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: تشکیل قرارگاه مواسات و همدلی، پس از آن قرارگاه احسان و همدلی، کمک به نیازمندان، راه اندازی آشپزخانه ستاد اربعین، مواکب و تهیه بسته‌های معیشتی و توزیع بین نیازمندان از جمله کارهای ارزشمندی است که در این ایام صورت گرفت.

وی احساس مهربانی و عطوفت مردم نسبت به هم را بسیار ارزشمند خواند و اظهار کرد: علاوه بر وظیفه دولت و مطالبه ما از دولت، ظرفیت مردمی بسیار گسترده و یکی از شاخصهای پیشرفت جامعه است که رسانه‌ها به خوبی می‌توانند آن را پوشش داده و انعکاس دهند.

امام جمعه دزفول با اشاره به بیان مشکلات اجتماعی سیاسی از تریبون نمازجمعه گفت: امام جمعه باید جامعه را با خرد جمعی هدایت کند و نبض اجتماعی جامعه را به دست گیرد و در این امر نیز رسانه‌ها می‌توانند بسیار مؤثر باشند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با تأکید بر لزوم استیفای حقوق مردم توسط امام جمعه گفت: تریبون نماز جمعه مردم را به تقوا و اخلاق دعوت می‌کند و باید وحدت آفرین باشد.