۶م، مرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۶م, مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۵ ق.ظ | کد خبر: 83483

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در نشست ستاد غدیر با اشاره به بُعد جهانی و بین المللی غدیر گفت: در اعتقادات ما غدیر جایگاهی اساسی دارد و با همت و غیرت دینی، در سالهای گذشته با شکوه برگزار شده است.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: غدیر حیثیت و هویت ما بوده و اگر نسبت به ‌آن بی تفاوت باشیم به تمام هستی خود بی تفاوت بوده‌ایم؛ باید تلاش کرد که غدیر جایگاه خود را پیدا کرده، بروز شود و تبدیل به گفتمان بشریت در جامعه جهانی شود و در این خصوص هیچ کوتاهی پذیرفته نیست.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: باید در دهه امامت و ولایت نشان داد که مملکت ما مملکت شیعه است، خوزستان باید بدرخشد و به خود ببالد که ورود شیعه به ایران از این مکان بوده است و شهر دارالمؤمنین دزفول نیز باید در این ایام برجسته باشد.

امام جمعه دزفول خاطر نشان کرد: برنامه‌های متعددی تدارک دیده شده و چون به خاطر شرایط کرونایی نمی‌توان اجتماعاتی داشت باید با فضاسازی در مبلمان شهری، رادیو و هر مکانی، غدیر و دهه امامت و ولایت شاخص و درخشنده‌تر از سال قبل باشد.

وی با اشاره به اینکه باید فضای مجازی سرشار از معارف دهه امامت و ولایت باشد تأکید کرد: وظیفه داریم که محبت اهل بیت را در دلها بنشانیم چراکه هرچه داریم از ولایت است و هرچه اخلاص و ارادت بیشتر باشد خداوند عزت بیشتری خواهد داد.

امام جمعه دزفول همچنین با اشاره به ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه بعد از انقلاب گفت: نمازجمعه اجتماع مسلمین و بعد از حج بزرگترین کنگره است و باید نام آیت الله قاضی (ره) و سایر ائمه جمعه و شهدای محراب زنده نگه داشته شود چراکه زحمات فراوانی در این راه کشیدند.

همچمنین حجةالاسلام والمسلمین علوی مسئول ستاد غدیر شهرستان دزفول گزارشی از برنامه‌های غدیر ارائه داد و گفت: تبلیغ غدیر از واجبات  و تکلیف شرعی می‌باشد؛ دشمن برای تضعیف دین و اعتقادات تلاش فراوانی کرده و ارکان اساسی جمهوری اسلامی مورد تهدید دشمن می‌باشد به همین دلیل وجوب شرعی و عقلی در این زمینه اهمیت بیشتری می‌یابد.

وی افزود: باید بعنوان خادمان نظام مقدس جمهوری اسلامی و آرزومندان ظهور، فعالیتها و برنامه‌های غدیر را با جدیت بیشتر و با قصد قربت انجام داد.