۴م، مرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۴م, مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۴ ب.ظ | کد خبر: 83450

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در رزمایش کمکهای مؤمنانه به مناسبت سالروز اقامه اولین نمازجمعه بعد از انقلاب اسلامی و همچنین سالروز شهادت اولین مسئول ستاد نمازجمعه دزفول، معلم شهید سید هبت الله قاضی دزفولی تعداد ۷۲ بسته معیشتی تهیه و بین خانواده‌های نیازمند توزیع شد.

امام جمعه دزفول در این رزمایش ضمن تبریک اعیاد ماه ذی‌الحجه، نمازجمعه را یکی از نعمتهای بی بدیل انقلاب اسلامی برای ملت ایران دانست و گفت: نمازجمعه از نعمتها و برکات بسیار بزرگ انقلاب بود که در تاریخ ۵ مرداد ۱۳۵۷ به دستور امام راحل، اولین نمازجمعه به امامت آیت الله طالقانی در تهران اقامه شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: امروز قریب ۹۰۰ پایگاه نمازجمعه هر هفته نماز عبادی-سیاسی، وحدت آفرین و دشمن شکن جمعه را در سراسر کشور اقامه می‌کنند، هرچند مدتی است که به خاطر وضعیت شیوع ویروس منحوس کرونا مردم بسیاری از شهرها از این نعمت و موهبت الهی محروم هستند.

امام جمعه دزفول با اشاره به دلتنگی مؤمنین برای حضور در نمازجمعه اظهار داشت: یکی از مهمترین کنگره‌های امت اسلامی بعد از حج، میعادگاه نمازجمعه است که  مؤمنین با حضور در مکان مقدس نمازجمعه به خطبه‌های وحدت آفرین و بصیرت افزای خطیب جمعه گوش فرا می‌دهند و با اقامه نماز، دسته جمعی خدا را عبادت می‌کنند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: ۷ مرداد سالروز شهادت معلم مخلص و مسئول فرهنگی ستاد نمازجمعه دزفول شهید سید هبت الله قاضی سبط اکبر آیت الله قاضی(ره) است که در عملیات رمضان به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

وی خاطرنشان کرد: شهید سید هبت الله قاضی انسانی بسیار تلاشگر و پرکار بود و یکی از مصادیق بارز فرمایش امروز مقام معظم رهبری – آتش به اختیار – بود و در تمام عرصه‌هایی که احساس می‌کرد باید تلاشی صورت گیرد و گرهی از گرهها و مشکلات باز شود درنگ نکرده و مخلصانه و با تمام توان تلاش می‌کرد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: شهید قاضی دزفولی علیرغم کسالت و بیماری در پی فرمان امام(ره) در سال ۶۱ در عملیات رمضان به جبهه رفته و به شهادت رسید.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: به مناسبت تجلیل و بزرگداشت این ایام، به همت نهاد امامت جمعه دزفول، قرارگاه رزمایش مواسات و همدلی و خیرین و در راستای کمکهای مؤمنانه و رزمایش مواسات و همدلی که مورد تأکید مقام عظمای ولایت می‌باشد تعداد ۷۲ بسته معیشتی به نیت شهدای کربلا تهیه و بین نیازمندان توزیع می‌شود.