۱م، مرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱م, مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۶ ب.ظ | کد خبر: 83406

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین در دیدار رئیس و جمعی از پرسنل اداره بهزیستی شهرستان دزفول ضمن قدردانی از زحمات و تلاشهای صورت گرفته و آرزوی توفیق در انجام وظیفه و خدمت بیشتر و بهتر گفت: بهزیستی یک سازمان خدماتی است و به اقشار آسیب پذیر که توانایی ندارند امدادرسانی می‌کند تا مشکلات خود را در جامعه حل کنند.

امام جمعه دزفول افزود: کار اداره بهزیستی کاری ارزشمند است و یکی از اهداف و اصول نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رسیدگی به افراد ناتوان و ضعیفی است که نیاز به کمک دارند.

امام جمعه دزفول اشاره‌ای به سنگینی بار تورم و فشار اقتصادی بر دوش مردم داشت و تصریح کرد: طبیعتا افراد ضعیف در این شرایط فشار بیشتری را تحمل می‌کنند و وظیفه بهزیستی است که به تناسب فشاری که بیشتر به افراد تحت پوشش بهزیستی وارد می‌شود فعالیت و تلاش بیشتری داشته باشند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: بعضی خانواده‌های نیازمند به دلیل عزت نفس خود نیاز خانواده را بیان نمی‌کنند و بعضی هم قدرت پیگیری ندارند و به همین دلیل باید با تلاش بیشتر و بدون مراجعه افراد، خانواده‌های نیازمند شناسایی شوند.

وی تأکید داشت: باید بخش عمده‌ای از وقت خود را صرف رسیدگی به خانواده‌ها کرده و به هر بهانه‌ای به نیازمندان کمک شود چراکه بعضی خانواده‌ها واقعا مستأصل شده‌اند.

امام جمعه دزفول ضمن تأکید بر اینکه اگر فشار اقتصادی برای همه اقشار باشد، راحتتر تحمل می‌شود گفت: باید در چارچوب قوانین و شرح وظایف مشخص شده ارائه خدمت صورت گیرد.

همچنین فریدون عبدی رئیس اداره بهزیستی دزفول گزارشی از کمکهای نقدی و بسته‌های معیشتی به افراد تحت پوشش ارائه داد و گفت: هدف، کاهش فقر بوده ولی بدلیل مشکلات اقتصادی مشکلاتی برای مددجویان ایجاد شد؛ و رسیدگی به مطالبات مددجویان با حمایت نهادها و دستگاههای دیگر امکان پذیر است تا رضایتمندی خانواده‌ها ایجاد شود.

وی افزود: در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا در سطح شهرستان کمک رسانی و خدماتی صورت گرفته و سعی شده که خانواده‌های نیازمند را تحت پوشش قرار دهیم؛ با تمام توان تلاش می‌کنیم که بار روحی و روانی فشار اقتصادی را از دوش نیازمندان کاهش داده و در کنار مردم باشیم.