۴م، مرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۴م, مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۸:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 83402

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”  بمناسبت ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کشور، از سوی امام جمعه دزفول پیامی صادر شد.

در متن پیام حجةالاسلام والمسلمین قاضی آمده است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

نمازجمعه در رأس همه امور است. “امام خمینی(ره)”

نماز جمعه یک سنگر اساسی در مقابل تهاجم همه جانبه‌ دشمن است. نمازجمعه قلب فرهنگی هر شهر است. “مقام معظم رهبری”

اجتماع عظیم مردان و زنان مؤمن و نمازگزار در مصلاهای نماز جمعه و تشکیل صفوف متراکم و به هم پیوسته و یکرنگ و یکصدا، یادگار بزرگ پیامبر گرانقدر اسلام(ص) و از برکات ارزشمند انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به رهبری معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) است.

نمازجمعه علاوه بر وحدت آفرینی، دشمن شکنی و بصیرت افزایی، نقطه‌ اتصال مردم با هم و با مسئولین، و نقطه‌ اتکاء همگان به خداوند تبارک و تعالی است که آدینه‌های هر هفته در فضایی مملو از صفا و صمیمیت و مهربانی و در مکانی الهی و معنوی در تمام شهرهای ایران اسلامی برگزار می‌گردد.

با فراگیر شدن بیماری کوید ۱۹ و مبتلا شدن تعداد زیادی از مردم ایران و هم استانی‌ها و به‌خصوص همشهریان عزیزمان در شهرستان دزفول، اقامه‌ نمازجمعه، برای حفظ سلامت مردم، به عنوان اصلی‌ترین دغدغه‌ اسلامی و انسانی، بصورت موقت اقامه نمی‌گردد و جای خالی این فریضه‌ شکوهمند الهی، دل مردم را در ظهرهای جمعه می‌آزارد و بر بغض و دلتنگی جمعه‌ها می‌افزاید.

با خشوع و خضوع فراوان دست به دعا برمی‌داریم و از خدای تبارک و تعالی می‌خواهیم تا با دستان کریمانه‌اش، همه‌ جهانیان و بویژه ملت شریف ایران را از شر این بیماری نجات داده و آرزو می‌کنیم که هر چه سریعتر و در جمعه‌ای نزدیک، همراه با برادران و خواهران ایمانی خویش در نماز جمعه حاضر شویم و از برکات فراوان خطبه و نماز و نیایش آن بهره‌مند گردیم.

در پایان ضمن گرامیداشت فرا رسیدن پنجم مردادماه، سالروز اقامه اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، یاد و خاطره‌ ائمه‌ جمعه فقید سراسر کشور همچون مرحوم آیت الله طالقانی، شهدای گرانقدر محراب و همچنین مرحوم آیت الله سیدمجدالدین قاضی دزفولی، امام جمعه فقید دزفول و اسوه و نمونه مقاومت این شهر بزرگ را گرامی داشته و برایشان رحمت و مغفرت الهی را خواهانیم.

                                                                                                                             والسلام

                                                                                                             سید محمد علی قاضی دزفولی

                                                                                                                        امام جمعه دزفول