۲۳م، تیر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۳م, تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۵ ق.ظ | کد خبر: 83286

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” گردهمایی استانی ائمه جمعه استان خوزستان، با حضور حجج اسلام والمسلمین مـوسوی فرد نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز و محمدزاده مسئول دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان و سایر ائمه جمعه استان خوزستان در مصلی امام خمینی(ره) اهواز برگزار شد.

طبقه بندی جدید ائمه جمعه در شورای سیاستگذاری افق جدیدی را در فعالیتهای نهاد امامت جمعه در پی دارد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن اشاره به طبقه بندی جدید ائمه جمعه در شورای سیاستگذاری و تشکیل قرارگاه شهرستانی ائمه جمعه گفت: این اقدامات در تقویت و انسجام بخشی نهاد امامت جمعه بسیار مؤثر خواهد بود و می‌تواند افق جدیدی را در فعالیتها، و پویندگی و بالندگی نهاد امامت جمعه در پی داشته باشد.

اقدام شورای سیاستگذاری نگاهی نو به نهاد امامت جمعه و در راستای منویات مقام معظم رهبری است

امام جمعه دزفول اقدام شورای سیاستگذاری ائمه جمعه را نگاهی نو به نهاد امامت جمعه دانست که در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت تحول می‌باشد و توسط حجةالاسلام والمسلمین محمدزاده به ائمه جمعه ابلاغ شده است.

وی به مشکلات و نیازهای نهادهای امامت جمعه شهرهای شهرستان دزفول اشاره کرد و افزود: شهر صفی‌آباد دزفول از مدتها قبل متقاضی راه اندازی نهاد امامت جمعه مستقل در این شهر بوده و اقداماتی هم صورت گرفته، امید است که به انجام برسد.

در ۲۳ ذیقعده روز مخصوص زیارتی امام رضا(ع) برنامه استغاثه بصورت زنده در رسانه‌های دزفول پخش می‌شود

امام جمعه دزفول در ادامه با اشاره به ۲۳ ذیقعده روز مخصوص زیارتی امام رضا(ع) تصریح کرد: در شهرستان دزفول برنامه استغاثه جمعی برای دفع ویروس کرونا به محوریت حسینیه ثارالله دزفول و با حضور مداحان متناسب با رعایت فاصله و دستورالعملهای بهداشتی برگزار و از طریق فضای مجازی و رادیو شهری دزفول پخش خواهد شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: می‌توان برنامه استغاثه در شب ۲۳ ذیقعده را از شهرستان دزفول به استان خوزستان توسعه داد.

امدادرسانی با عنوان مواسات و همدلی در راستای فرمایشات مقام عظمای ولایت بود

امام جمعه دزفول فقر و نیاز مردم را مهم برشمرد که باید بصورت مستمر رسیدگی شود.

وی افزود: از اموری که ائمه جمعه نقش آفرینی کردند، امدادرسانی با عنوان مواسات و همدلی در راستای فرمایشات مقام عظمای ولایت بود که با پای کار آمدن گروههای جهادی موجب شد تا از نیازهای بعضی خانواده‌ها در مناطق محروم باخبر شده و به آنها کمک شود.

نمازجمعه خارچشم دشمنان، امید دوستان است

وی همچنین با اشاره به ۵ مرداد، نمازجمعه را یادگار ارزشمند امام راحل دانست و اظهار کرد: نمازجمعه خارچشم دشمنان، امید دوستان بوده و در همه عرصه‌ها یاریگر مردم و کشور و مسئولان می‌باشد.

نهاد امامت جمعه بهترین واسطه حل مشکلات بین مسئولین و مردم است

امام جمعه دزفول به کارکرد نمازجمعه در همه عرصه‌ها اشاره کرد و افزود: نهاد امامت جمعه بهترین واسطه حل مشکلات بین مسئولین و مردم است و حتی در این زمان که امکان برگزاری نمازجمعه وجود ندارد، ائمه جمعه می‌توانند نقش بی بدیلی با عنوان امام جمعه در جامعه ایفا کنند که نشان دهنده جایگاه مقدس امامت جمعه است.

نمازجمعه در همه عرصه‌ها می‌تواند به مردم و جامعه کمک دهد و برای تسهیل امور گفتمان سازی کند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: نمازجمعه در همه عرصه‌ها می‌تواند به مردم و جامعه کمک دهد و برای تسهیل امور گفتمان سازی کند، در شرایط سخت شیوع بیماری کوید ۱۹ و تعطیلی نمازجمعه، ظرفیت و پتانسیل، و کارایی آن به منصه ظهور نشست.