۱۹م، تیر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, تیر ۱۳۹۹ ساعت ۷:۲۱ ب.ظ | کد خبر: 83252

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد در” جلسه برگزاری استغاثه به امام رضا علیه السلام در شب ۲۳ ذی العقده با حضور حجج اسلام بیگدلی، محجوب، خاکی و مسئولان فرهنگی، هیآت مذهبی و کانون جلسات قرائت قرآن شهرستان دزفول در نهاد امامت جمعه دزفول برگزار شد.

دراین جلسه حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی در سخنانی به اهمیت دعا و راز و نیاز در این شرایط سخت شیوع ویروس کرونا پرداخت و گفت: دعا درخواست از خداوند سبحان و ایجاد ارتباط با اوست؛ در دعا انسان با خدا راز و نیاز کرده و از او درخواست کمک و مساعدت برای کسب فیض و سعادتمندی می‌کند.

امام جمعه موقت دزفول به ماجرای بیماری حضرت موسی(ع) پرداخت و گفت: روزی حضرت موسی(ع) مبتلا به قولنج گردید و هنگامی که برای مناجات با خدا به کوه طور رفت، عرض کرد: خداوندا مریض شده‌ام، مرا شفا عنایت فرما. خطاب شد: یا موسی به طبیب مراجعه نما.

وی افزود: موسی گفت خداوندا؛ پاسخ مردم را چه بگویم؟ در حالی که خواهند گفت که تو کلیم اللهی و مرده را زنده می‌کنی و کور را شفا می‌دهی، آنگاه برای بیماری خود به طبیب مراجعه می‌کنی؟ خطاب شد ای موسی؛ ما این گیاهان را بیهوده نیافریدیم، و علم طب را عبث به انسانها الهام نکردیم، حال آیا چون تو موسی هستی انتطار داری که این همه را عبث بگذاریم و بی سبب بیماری تو را شفا دهیم، در حالی که درمان تو نزد طبیب می‌باشد؟

در ادامه حجةالاسلام محجوب با اشاره به مصوبه اخیر جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستانددزفول یادآور شد: ان‌شاءالله به همت جمعی از هیآت مذهبی برنامه استغاثه در شب ۲۳ ذی العقده در حسینیه ثارالله دزفول بصورت غیرحضوری برگزار خواهد شد.

دبیر ستاد استغاثه دزفول افزود: این برنامه معنوی بصورت زنده از رادیو دزفول و صفحات مجازی پخش خواهد شد و مردم مؤمن و خداجوی دزفول هم در منازل خود با استعانت از پروردگار و توسل به امام رضا(ع) و قرائت قرآن و ادعیه برای رفع این بلا و شفای عاجل بیماران دعا خواهند کرد.

وی از مسئولین هیئت امنای محترم مساجد خواست که نسبت به پخش اذان از بلندگوهای مساجدشان و همچنین برگزاری برنامه‌های دعا و مناجات و استغاثه، با رعایت دستورالعملهای بهداشتی به صورت جدی همت گمارند.