۱۹م، تیر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۷ ب.ظ | کد خبر: 83239

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول گفت: تلاشهای حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی در سازمان تبلیغات اسلامی در بسیاری ازموارد باعث ساختارسازی بنیانهایی که در سازمان تبلیغات دارد شد.

امام جمعه دزفول افزود: نهادینه کردن شورای هیآت مذهبی موجب نظم و انضباط هیآت مذهبی شد چراکه این هیآت باید در طول سال بعنوان یک تشکل فعال باشد.

بهادادن به مسائل فرهنگی نشانه رشد و تعالی و پیشرفت جامعه است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی خاطرنشان کرد: مسائل فرهنگی بسیار مهم است و بها دادن به مسائل فرهنگی نشانه رشد و تعالی و پیشرفت جامعه است.

میزان تدین و شاخص ایمان انسان، غدیرمداری است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در خصوص موضوع غدیر گفت: میزان تدین و شاخص ایمان انسان، غدیرمداری است و ما با غدیر توانسته‌ایم ایمان و اسلام را حفظ کنیم.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: با توجه به عدم امکان تجمع باید مظاهر و نمادهای غدیر با خلاقیت و ابتکار و با تمام توان اظهار شود.

با استفاده ازرادیو دزفول و فضای مجازی وتشکیل کارگروه و اتاق فکر، سطح معلومات و فرهنگی غدیر افزایش یابد

وی افزود: رادیو دزفول، رسانه‌ها، فضای مجازی، فضای شهری با تمام ظرفیت غدیری متناسب با شأن دزفول رقم بزنند و با تشکیل کارگروه و اتاق فکر، سطح معلومات و فرهنگی غدیر افزایش یابد.

یکی از بالاترین نمادها در غدیر و غدیرمداری نماد ولایتمداری است

امام جمعه دزفول به اهمیت غدیر اشاره کرد و گفت: امروز در این شرایط حساس تاریخی و پیچ تاریخی، یکی از بالاترین نمادها در غدیر و غدیرمداری نماد ولایتمداری است.

سپهبد شهید سلیمانی یکی از مهمترین شئون عاقبت بخیری را ارتباط قلبی با ولایت می‌داند

وی حاج قاسم سلیمانی را نماد ولایتمداری محض دانست و افزود: شهید سلیمانی یکی از مهمترین شئون عاقبت بخیری را ارتباط قلبی با ولایت می‌داند که تطابق کامل با سخن تاریخی امام “پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد” دارد ولی از سوی دیگر کسانی برای مقابله با ولایت به رهبر عظیم الشأن انقلاب دست به قلم می‌شوند.

باغ ویلاها آسیب اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی در شهرستان می‌باشد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به معضل باغ ویلاها اشاره کرد و گفت: باغ ویلاها آسیب اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی در شهرستان می‌باشد که دغدغه استان و کشور نیز هست.

امام جمعه دزفول تغییرندادن کاربری زمینهای کشاورزی که مورد تأکید نماینده ولی فقیه در استان نیز می‌باشد مهم برشمرد و افزود: قوت و قدرت شهرستان دزفول به کشاورزی آن است که به قطب کشاورزی معروف شده است و اگر از بین برود قدرت شهرستان از دست رفته و موجب ضررهای فراوانی می‌شود.

قطعه قطعه کردن زمینهای کشاورزی خلاف نص صریح قانون است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: مسئولین باید اهتمام ویژه‌ای در خصوص باغ ویلاها و تقسیم کردن زمینهای کشاورزی داشته باشند چراکه قطعه قطعه کردن زمینهای کشاورزی خلاف نص صریح قانون است.

امام جمعه دزفول افزایش بی‌رویه باغ ویلاها را نشانه ضعف بعضی از دستگاههای اجرایی دانست و افزود: باغ ویلاها توسعه یافته و کنترل آن دشوار است ولی باید جلوی کار خلاف گرفته شود و اگر بعضی از قوانین اشکال و ایراد دارند با طرح در شورای تأمین و با مصوبه، اصلاح شوند چراکه زمانی تبدیل به بحران خواهد شد.

چاره‌ای جز اجرای مرّ قانون وجود ندارد، نباید هیچ سفارشی پذیرفته شود

وی اظهار داشت: چاره‌ای جز اجرای مرّ قانون وجود ندارد، نباید هیچ سفارشی پذیرفته شود و در این باره هیچ کوتاهی و مماشاتی صورت نگیرد.

نباید از موضوع مهم استغاثه غافل شده خصوصا در دزفول که دارالمؤمنین است

وی درخصوص اهمیت استغاثه تصریح کرد: نباید از موضوع مهم استغاثه غافل شده خصوصا در دزفول که دارالمؤمنین است و مردمی مؤمن و ولایتمدار دارد.

در روز ۲۳ ذیقعده روز زیارتی امام رضا(ع) که بهترین فرصت برای استغاثه می‌باشد مردم برای دفع بلا دعاکنند

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: همانند پویش سفیران سلامت می‌توان در روز ۲۳ ذیقعده روز زیارتی امام رضا(ع) که بهترین فرصت برای استغاثه می‌باشد؛ افراد بدون تجمع، امور عبادی و فرهنگی چون ختم قرآن، ختم صلوات و امثال آنرا به نیت دفع بلا به پویشی در گروهها و فضای مجازی تبدیل کنند و یک فضای فرهنگی ایجاد نمایند.

گزارش حجةالاسلام علوی دبیر ستاد غدیر 

همچنین حجةالاسلام والمسلمین علوی دبیر ستاد غدیر گزارشی از برنامه‌های غدیری ارائه داد و گفت: سال گذشته ۸۲ هزار اطعام علوی در شهرستان دزفول توزیع شده که امسال تعهد ما بیش از ۱۲۰ هزار اطعام است.

وی افزود: ۲۰ جشن بزرگ غدیر و شب شعر به همت سپاه در مناطقی که مورد تهاجم شدید فرهنگی بودند برگزار شد.

حجةالاسلام بیگدلی گفت: باید نگاه شهرستان از سیاحتی به زیارتی تغییر کند چراکه گردشگری مشکلاتی دارد

حجةالاسلام والمسلمین بیگدلی گفت: باید نگاه شهرستان از سیاحتی به زیارتی تغییر کند چراکه گردشگری به همان میزان که آثار مفیدی دارد مشکلاتی بوجود خواهد آورد ولی این موضوع ممنوعیت و محدودیت ایجاد نخواهد کرد.

وی افزود: استغاثه و توسل اختصاص به زمان و مکان خاصی ندارد ولی برخی زمانها و مکانها شرافت خاصی دارند که باید از آن استفاده کرد.

مهندس زارعی: متولی حفظ کاربری اراضی اداره جهاد کشاورزی می‌باشد 

مهندس زارعی در خصوص باغ ویلاها گفت: متولی حفظ کاربری اراضی اداره جهاد کشاورزی می‌باشد ولی قانون تمام دستگاهها را در این خصوص موظف کرده است.

وی با اشاره به اینکه از طرف اداره جهاد کشاورزی مجوز ساخت هیچ باغ ویلایی صادر نشده است افزود: از خلأ و ناهماهنگی بین دستگاههای اجرایی و تناقض بین قوانین و بخشنامه‌ها نهایت سوء استفاده شده است.