۸م، تیر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۸م, تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۱ ب.ظ | کد خبر: 83000

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” دیدار خیریه‌ها و گروههای جهادی با امام جمعه دزفول در آموزش و پرورش برگزار شد.

رزمایش مواسات و همدلی یک حرکت عظیم مردمی برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن تبریک دهه کرامت، رزمایش مواسات و همدلی را با حضور پیشکسوتان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس مهم برشمرد و افزود: رزمایش مواسات و همدلی یک حرکت عظیم مردمی برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری  است.

خیرات و برکات این رزمایش در تأمین وسایل خنک کننده و درمان در مناطق محروم توسعه پیدا کرده است

وی افزود: خیرات و برکات این رزمایش ادامه دارد و امروز علاوه بر سبدهای معیشتی در تأمین وسایل خنک کننده و درمان در مناطق محروم نیز توسعه پیدا کرده است.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: روحیه جهادی باید با قصد قربت همچنان تقویت شود چرا که ما به دنبال جناح سیاسی و قومیتی نیستیم و مهم مسلمان بودن است.

گروههای جهادی از ورود به هرگونه مسائل جناحی پرهیز کنند

امام جمعه دزفول دوری و پرهیز از هرگونه مسائل جناحی را ضروری دانست و تأکید کرد: شما مسئولین گروههای جهادی در صورت مشاهده هرگونه مسئله جناحی که به اخلاص کار آسیب بزند، باید با زبان نرم تذکر داده و حساس باشید.

مواسات باید به مساوات، طبق فرمایشات رهبری اجرا شود

وی اولویت کار را محرومین در مناطق روستایی و دوردست عنوان کرد و اظهار داشت: مواسات باید به مساوات، طبق فرمایشات رهبری اجرا شود و برای ایجاد عدالت و توزیع کمکهای مردمی گروههای جهادی همان منطقه، در حوزه استحفاظی خود انجام وظیفه کنند.

ما مسئولین باید از فرصتها، بهانه‌ای جهت خدمت به خانواده شهدا و نیازمندان پیدا کنیم
امام جمعه دزفول استمرار فعالیتهای گروههای جهادی را سنت حسنه دانست و تصریح کرد: ما مسئولین باید از فرصتها، بهانه‌ای جهت خدمت به خانواده شهدا و نیازمندان پیدا کنیم.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به جنبه مادی خدمات رسانی اشاره کرد و افزود: نفس کار، فرهنگی است و اطعامی که به نام امیرالمؤمنین علی(ع) باشد در اصل کار فرهنگی صورت گرفته است و ما هرساله گامهای بلندتری در این زمینه برمی‌داریم و بحمدالله تا به حال هم موفق بوده‌ایم.

به زودی جلسه‌ شورای فرهنگ عمومی با موضوع غدیر برگزار خواهد شد

امام جمعه دزفول به اهمیت غدیر پرداخت و خاطرنشان کرد: هرساله درخصوص غدیر سنگ تمام گذاشته‌ایم و فرمانداری کاملا آمادگی خود را در این زمینه اعلام کرده و من تأکید می‌کنم با جناب فرماندار جلسه‌ای در خصوص غدیر جهت فعالیت بیشتر برگزار کنید.

وی ادامه داد: به زودی جلسه‌ شورای فرهنگ عمومی برگزار و درخصوص برنامه‌های غدیر گفتگو و تبادل نظر خواهد شد.

گروههای جهادی بازوهای کار فرهنگی هستند و در جا انداختن مکتب اهل بیت(ع) بسیار مؤثرند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی برنامه ریزی و اولویت بندی امور را مهم برشمرد و افزود: گروههای جهادی بازوهای کار فرهنگی و در جا انداختن مکتب اهل بیت(ع) بسیار مؤثرند و در این زمینه باید فعالیت کرد.

امام جمعه دزفول هرگونه فعالیت و کمکهای مردمی را به نام رهبری عنوان کرد و افزود: دامنه کار باید سازمان یافته و با هم افزایی همراه باشد و می‌توان افرادی از خیرین و قرارگاه احسان و کمکهای مردمی در کنار خود داشته باشید.

در این دیدار مسئولین ذیربط گزارشی از عملکرد خود در زمینه کمکهای مردمی و نیروهای جهادی ارائه دادند.