۸م، تیر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۸م, تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۷ ب.ظ | کد خبر: 82997

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در دیدار با جمعی از مسئولین دادگستری شهرستان دزفول ضمن تبریک دهه کرامت و همچنین گرامیداشت شهدای ۷ تیر و شهید دانش گفت: نقش شهید بهشتی در پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی بی بدیل بود.

شهید بهشتی معمار و بنیانگذار ساختار قوه قضائیه بود

امام جمعه دزفول به نقش کلیدی شهید بهشتی در خصوص مسائل زیر ساختی مجلس خبرگان و تدوین قانون اساسی اشاره کرد و افزود: از شهید بهشتی بعنوان معمار و بنیانگذار قوه قضائیه در بوجود آوردن ساختار قوه قضائیه در نظام جمهوری اسلامی می‌توان یاد کرد.

قوه قضائیه باید به مدد الهی بتواند رسالت خود را بنحو احسن انجام دهد

وی ادامه داد: کار شهید بهشتی بی بدیل بود چراکه قوه عدلیه اساس و رکن قوه قضائیه نظام است و قوه قضائیه باید به مدد الهی بتواند رسالت خود را بنحو احسن انجام دهد.

از دغدغه‌های مهم جامعه امنیت است و بخش اعظم تحقق امنیت به عملکرد قوه قضائیه برمی‌گردد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ناپایداری نظام را عدم عدالت دانست و خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌های مهم جامعه امنیت است که از نان شب برای مردم واجب‌تر است و بخش اعظم تحقق امنیت به عملکرد قوه قضائیه برمی‌گردد.

کثرت جرمها و خیانتهای جامعه ناشی از اجرا نکردن احکام اسلامی است

امام جمعه دزفول کثرت جرمها و خیانتهای جامعه را ناشی از اجرا نکردن احکام اسلامی دانست و اظهار کرد: سارقی که قفل در را می‌شکند و تهدید به مرگ می‌کند جرمش اعدام است و نباید در این مورد تردید کرد و اگر در این مورد قدری مماشات باشد باعث تجرّی در جامعه خواهد شد.

با درخواست از مقامات بالاتر خواستار اجرای احکام اسلامی در شهرستان خواهیم بود 

حجةالاسلام والمسلمین قاضی مسامحه را یکی از دلائل شرایط بد و ناامنی جامعه عنوان و تأکید کرد: در صورت لزوم، نامه مشترکی با امضای فرماندار، دادستان، فرمانده نیروی انتظامی و فرمانده سپاه به رده‌های بالاتر ارسال کرده و از شورای تأمین، خواستار اجرای حکم اسلامی باشید.

اکنون بهترین فرصت برای اجرای احکام الهی است

امام جمعه دزفول به اجرای حکم الهی در ملأ عام اشاره و تصریح کرد: با این اوضاع نابسامان سیاسی کنونی دشمن، بهترین فرصت برای اجرای احکام الهی است و این را هدیه قوه قضائیه به جامعه اسلامی بدانید که اگر چنین نشود در روز قیامت جوابگوی همین شهدای هفت تیر نخواهیم بود.

رئیس دادگستری دزفول: پرونده‌های ورودی بعد از کرونا ۲۵ درصد کاهش داشته است

رئیس دادگستری دزفول نیز در این دیدار با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: پرونده‌های ورودی دادگستری دزفول بعد از شیوع ویروس کرونا نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۵ درصد کاهش داشته است.

۳۳ نفر از مجموع کارکنان دادگستری دزفول به کرونا مبتلا شدند

محمدیار ممبینی با اشاره به شلوغی دادگستری با وجود کاهش تعداد پرونده‌ها افزود: ۳۳ نفر از مجموع کارکنان دادگستری دزفول به کرونا مبتلا شدند و یک شعبه دادگاه به همین دلیل تعطیل شد؛ ولی امور مراجعان همانند گذشته در حال انجام است.

وی با بیان اینکه دزفول از حیث پرونده‌های مرتبط با اراضی خاص است، گفت: برخی پرونده‌های املاک در این شهرستان در سطح کشور بی‌نظیر هستند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول: امنیت پایدار مهمترین مطالبه مردم است 

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول نیز در این دیدار با تبریک هفته قوه قضاییه اظهار داشت: امنیت ار مهمترین مطالبات مردم است که تأمین آن بستگی به تلاش قوه قضاییه و سایر دستگاه‌ها دارد.

امام جمعه و سرپرست فرمانداری ویژه دزفول در این دیدار با اهدای لوح از زحمات دادستان و رئیس دادگستری دزفول قدردانی کردند.