۶م، تیر ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید عزیز سلیمانی

خواهران عزیزم باید چادرتان را سلاح من بدانید.

زمان انتشار: ۶م, تیر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 82828

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه شهید عزیز سلیمانی

با سلام به امام عزیز و ملت پهلوان پرور ایران و با سلام به خانواده‌های شهدا و با سلام به جوانانی که از دست داده‌اند.

خدایا خودت این قوت و توانائی را به من بده تا بتوانم آن وظیفه‌ای را که بر عهده خویش دارم در راه رضای تو و حفاظت از حریم انجام دهم. خدایا هر چه فکر می‌کنم چیزی به فکرم نمی‌رسد که به عنوان وصیت بر روی کاغذ بنویسم. حقیقت دگر دوستان که رفتند، لبیک را گفتند و به ندای امام حسین(ع) لبیک گفته و خوب به آن عمل کردند.

پدر و مادر خوبم ضمن عرض سلام امیدوارم به موقعی که امام حسین(ع) فریاد بر آورد و گفت، هَلْ مِنْ ناصِرٍ یَنْصُرُنی آیا کسی هست که مرا یاری دهد. صبر بزرگی نصیب شما گردد. همچنین ای پیوند دهندگان نطفه من ای پدر و مادر جان از اینکه در طول عمر و سالهای گذشته نتوانستم آنچه شما از من درخواست می‌کردید و یا حق شما را ادا کنم. از شما عرض پوزش می‌طلبم و از شما می‌خواهم مبادا خدای ناکرده روزی پیش آید که فراقت من باعث ضعف و نگرانی شما گردد.

اگر هم خدای ناکرده ناراحتی پیش آید زیاد خودتان را ناراحت و اذیت نکنید. چون حضرت زینب(س) روز عاشورا مولای مؤمنان آقا امام حسین(ع) را هدیه کرد و خود نیز اسارت را پذیرفت که اگر گریه و زاری کنید بیاد حضرت زینب(س) گریه کنید که وی به قتلگاه آمد و مظلوم وارانه جسد برادر را بدون سر مشاهده کرد.

از برادرانم حبیب الله، کرم الله، عزت الله، نعمت الله داریوش می‌خواهم که برای من ناراحت نباشند. و قدر همدیگر را بدانند و مواظب همدیگر باشید تا مبادا در غفلت بسر ببرید. همچنین خواهران عزیزم اگر می‌خواهید دنباله رو من باشید که مبادا اخلاق حتی از طریق زبان هم مرتکب شوید و همچنین باید چادرتان را سلاح من بدانید و حجابتان را حفظ کنید و به هیچ عنوان نباید حجاب باعث ناراحتی شما گردد.

از کلیه دوستان، اقوام، قوم و خویشان تقاضا دارم که مرا ببخشند که خدمت آنها نرسیدم. و اگر کسی از من طلبی داشته باشد از خانه طلب کند و بدهکاران را بخشیدم خلاصه صحبتهایم آدم باشید که ما رفتیم و رفتنمان عبرتی باشد برای دیگران.

عزیز سلیمانی

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول