۲۴م، خرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۹ ق.ظ | کد خبر: 82812

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” خانواده مرحوم هنرمند سیدحبیب آذرنگ با امام جمعه دزفول دیدار کرد و یاد این بزرگوار را گرامی داشتند.

امام جمعه دزفول در این دیدار که خاطرات و مجاهدتهای مرحوم آذرنگ یادآوری شد گفت: ایشان حق بزرگی به گردن همه دارند و امید است که رهروی صدیق برای مشعل فروزانی که به دست شهدا افروخته شده است باشیم.

امام جمعه دزفول افزود: مرحوم آذرنگ با تصویرگری شهدا یاد آنان را زنده نگه می‌داشت و مصداق کامل سخن مقام معظم  رهبری که «زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست» بود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: باید خاطرات و خدماتی را که انجام داده است جمع‌آوری، دسته‌بندی و همراه با زندگی‌نامه بامحتوا و مصاحبه‌هایی از بزرگان، مدون و بصورت کتابی در اختیار مردم قرار داد تا حق ایشان ادا شود؛ چراکه اینها جزء تاریخ و سند شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هستند.

شایان ذکر است که سید حبیب آذرنگ هنرمند  انقلای دزفول، نقاش چهره شهدا، در ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ دعوت حق را لبیک گفت و امام جمعه دزفول در پیامی ضمن تسلیت به خانواده این هنرمند نقاش گفت: این هنرمند صاحب سبک، تمام عمر با برکت خویش را صرف تصویرگری زیباترین سوژه‌های زمین و آسمان، شهیدان گرانقدر انقلاب اسلامی، جنگ تحمیلی و مدافعان حرم نمود.

او انسانی مسلمان و هنرمندی ولایی بود که بدون ادعا و بی هیچ چشمداشتی از نوجوانی تا آخرین لحظه عمر با برکت خویش را با بهره‌گیری از هنرهای ارزشمند خطاطی و نقاشی در راه امام و رهبری و انقلاب و شهیدان گذراند و هرگز در این راه خسته نشد.

آثار ارزشمند استاد سیدحبیب آذرنگ نه تنها در دزفول بلکه در تمام کشور و حتی بر دیوارهای سوریه و لبنان روایت گر مقاومت گردید و ماندگار شد.

همچنین خانواده محترم این هنرمند فقید تابلویی از مرحوم سیدحبیب آزرنگ را جهت تقدیر از زحمات امام جمعه دزفول اهدا کرد.