۲۲م، خرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۴ ق.ظ | کد خبر: 82782

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه شورای آموزش و پرورش با موضوع ساماندهی فضا و نیروی انسانی توانمندیهای موجود را قابل تقدیر دانست و گفت: آموزش و پرورش سراسر فرصت است که نیاز به برنامه ریزی دارد و باید طبق اصول و معیارها از این فرصتها استفاده کرد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: بهترین راه، حرکت در چهارچوب قانونی و بدور از سلایق شخصی و استفاده از نیروهای توانمند می‌باشد.

امام جمعه دزفول یکپارچه بودن شهرستان را موجب خرسندی دانست و تأکید کرد: نبود نگاه عادلانه به مسائل آموزش و پرورش، موجب شکل گیری اختلاف طبقاتی و تبعیضهای طبقاتی خواهد شد.

وی ضمن تأکید و پافشاری بر روی موازین، رعایت قانون و اصول را ضروری دانست و افزود: تحول یکی از اصول اعتقادی است که البته هزینه و زحمت دارد و ما نیز از ایجاد تحول بر اساس اسناد بنیادین و بالادستی حمایت خواهیم کرد.

امام جمعه دزفول به اهمیت اطلاع رسانی اشاره کرد و گفت: عدم همراهی و جوسازی نتیجه عدم اطلاع است، اگر مردم از تصمیمات مهم خبر داشته باشند همراه می‌شوند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی اظهار کرد: تشکیل کارگروههای مختلف برای تحقق اهداف نیاز است و بهترین راه، استفاده از بدنه آموزش و پرورش و توجیه کادر آموزشی، مدیران و مردم است که اگر به امور اشراف داشته باشند فضای مجازی نمی‌تواند کاری از پیش ببرد.

همچنین مهندس بن عباس سرپرست فرمانداری دزفول گفت: یکی از آسیبهای مدیریتی، میدانی نبودن مدیران است که سرپرست آموزش و پرورش دزفول از این مقوله مستثنی می‌باشد و بر اساس علم و اصول عمل می‌کند.

وی افزود: در اهمیت آموزش و پرورش شکی نیست ولی باید بیشتر از آموزش بر پرورش تکیه کرد.

مهندس بن عباس بر بررسی علل افت تحصیلی و ارائه راهکار برای جبران آن تأکید کرد و افزود: باید کلاسهای چندپایه در شهرستان حذف شوند و مدارس خوب که شامل تمام گزینه‌ها اعم از کادر و محیط مدرسه می‌باشد در شهرستان افزایش یابند.

شایان ذکر است که در این جلسه سرپرست و معاونین آموزش و پرورش دزفول هرکدام گزارشی از کارهای انجام شده و در دست اقدام ارائه دادند.