۳۰م، خرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید حمید رضا زاده گندم

مستضعفان جهان را یاری کنید.

زمان انتشار: ۳۰م, خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 82686

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه شهید حمید رضا زاده گندم

وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا  بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ

وخیال مکنید آنان که کشته شدند در راه خدا مردگانند، بلکه آنان زنده اند و در نزد خدا روزی طلب میکنند .

با درود و سلام به امام امت این پیر مجاهد، رهبر شیعیان جهان و با سلام به امت شهید پرور ایران که دمی از مبارزه با دشمنان اسلام دست نمی‌کشند و با سلام و سپاس به شهیدان راه حق که با خونشان راه صحیح را به ما نشان دادند و سلام بر شما خانواده‌های شهدا، سلام بر پدر و مادر عزیز و گرامی که عمری برای من زحمت کشیدند و من را خجالت زده کردند .

خداوندا من غرقم در دریای گناه؛ و گیر کرده‌ام در باتلاقی از معصیت که بار گناهانم به اندازه کوهی بر شانه‌ام سنگینی می‌کند،

خداوندا من راهی اکنون جز توبه به درگاه تو نمی‌بینم ،

پروردگارا  اگر با من به عدل رفتار کنی و با عدالت بخواهی من را محاکمه کنی جایی در بهشت ندارم و جایگاه من جهنم خواهد بود پس ای معبودم به گذشت و بخشش رفتار کن تا بتوانم روی بهشت را ببینم .

بعنوان برادر کوچکتان چند توصیه دارم که امیدوارم بپذیرید.

ای امت قهرمان: همانطور که تاکنون پشتیبان و یاور امام بوده‌اید از این به بعد بیش از پیش از سربازان او باشید هیچگاه او را تنها نگذارید و بدانید نه من تنها می‌گویم بلکه این پیام صد هزار شهید و جانباز است که امام عزیز را یاری کنید و پیرو روحانیت مبارز و متعهد باشید.

گوش به حرف گروهکهایی که می‌خواهند زیر لوای اسلام به اسلام اصیل ضربه وارد سازند نکنید و آنان را از خودتان طرد نمائید. مستضعفان جهان را یاری کنید که آنها تنها چشمشان به شما است. دست از مبارزه نکشید؛ مگر آنکه از روی اجساد شما عبور کنند. به خانواده‌های شهدا سرکشی کنید و به آنها دلداری دهید و به آنها بگوئید جوانان از شما نبودند بلکه امانتی بودند که شما آن را به طور احسن به صاحبش پس دادید و در ازای این کارتان به شما اجر خواهند داد.

به پدران و مادران عزیز توصیه می‌کنم که فرزندان خود را برای رفتن به جبهه تشویق نمایند و ملت عزیز این را بدانند که جنگ ما تنها منحصر به سقوط صدام نیست همانطور که امام می‌فرماید: وطن ما بصره و شام نیست؛ بلکه وطن ما اسلام است. ما باید تا قدس پیشروی کنیم و در نهایت جهانخواران ظالم و ستمگرانی چون آمریکا را نابود سازیم،

پس دست از مبارزه نکشید که خلاف گفتار شهیدان است به برادران هم سن و سال خودم توصیه می‌کنم که سنگر مدرسه را خالی نگذارند چون اگر این سنگر را خالی کنند منافقین به جای شما آن را پر خواهند نمود.

برادران و خواهران عزیز به جلسات قرآن اهمیت فوق العاده بدهند و همیشه در آن شرکت نمایند که شکست دشمنان ما در آنها است. نمازها را همیشه به جماعت بخوانید که مایه وحدت است. نماز جمعه را ترک نگوئید و همیشه در دعاهای کمیل و توسل شرکت کنید اگر چه من این کارها را درست انجام نداده بودم.

در پایان از همه برادران و خواهران، پدران و مادران گرامی می‌خواهم چنانچه از من ناراحتی دیده‌اند من را ببخشید و به بزرگی خودتان از گناهانم بگذرید و از این که شما را در طول عمر کوتاه خویش ناراحت کرده‌ام پوزش می‌طلبم.

دیگر عرضی ندارم بجز اینکه نماز را از روی علاقه بخوانید و بعد از هر نماز برای امام امت و فرج آقا امام زمان (عج) و رزمندگان اسلام را حتماً دعا کنید. اگر امکان داشت من را در شهید آباد دفن کنید. ضمناً من را بدون غسل و کفن دفن کنید، با همان لباس رزم که دشمن بداند تا لحظه آخر لباس رزم بر تن داشته‌ام.

والسلام علی من التبع الهدی

حمید زاده گندم

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول