۱۴م، خرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
به مناسبت سالگرد رحلت امام و قیام 15 خرداد و در گفتگو با ایرنا دزفول

امام جمعه دزفول: امام خمینی(ره) روحیه ظلم ستیزی را در جهان زنده کرد.

زمان انتشار: ۱۴م, خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۳:۳۰ ب.ظ | کد خبر: 82676

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی قاضی دزفولی با اشاره به سالروز ارتحال امام خمینی(ره)، روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: چهاردهم خردادماه یادآور اقدامات بزرگ امام خمینی(ره) است که توانست با تفکر و اندیشه‌ای نو، تحول ایجاد کند.

وی بیان کرد: با وجود اینکه امام خمینی(ره) اکنون در کنار ما نیست ولی فکر و اندیشه‌اش باقی و پابرجا است و مسیر خود را طی می‌کند.

امام جمعه دزفول، امام خمینی(ره) را یک شخصیت زنده در تاریخ دانست و گفت: با وجود ارتحال امام هنوز شخصیت و تفکرش از بین نرفته و بعد از سه دهه، افکار ایشان روز به روز نوتر و تحول گراتر می‌شوند.

وی افزود: امام خمینی (ره) با تفکرات خود مسلمانان و ملت ایران را از حالت غیرپویا نسبت به دین خارج کرد به طوریکه اکنون نگاه مسلمانان و ملت ایران نسبت به دین پویا و سرزنده است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی اسلام ناب محمدی را منشأ تفکرات امام راحل دانست و گفت: نگاه تحول گرای امام باعث ایجاد تحول در نگاه مردم شد.

وی افزود: امام خمینی(ره) با ملت ایران به ویژه جوانان رابطه دوستانه خوبی برقرار کرد و دیری نپایید اندیشه‌های وی همه اقشار جامعه را فرا گرفت و پس از طی کردن مرزهای ایران، همه مسلمانان را تحت تأثیر قرار داد.

امام جمعه دزفول گفت: سردار قاسم سلیمانی ثمره مکتب امام خمینی(ره) و اندیشه‌هایش بود که جهاد و شهادت او در دنیا فراگیر شد.

اقتدار کنونی ایران نتیجه اندیشه‌های امام خمینی(ره) است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی به حوادث اخیر جهان غرب و برخورد با یک سیاه پوست اشاره کرد و گفت: حضرت امام توانست استکبار جهانی را با اندیشه اسلام ناب محمدی تحقیر کند، به گونه‌ای که در حال حاضر کسی جرأت اهانت به یک سیاه پوست را ندارد و با واکنش اقشار مختلف سراسر دنیا روبرو می‌شود.

وی افزود: ملت‌ها با الگو گرفتن از اندیشه‌های امام خمینی(ره) جرأت پیدا کردند در مقابل ظالمان و ستمگران بایستند و هیمنه مستکبران عالم را بشکنند.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای نیز مسیر اندیشه‌های امام خمینی(ره ) را دنبال می‌کند، گفت: در حال حاضر وضعیت به گونه‌ای تغییر کرده که آمریکا ایران را یک قدرت در مقابلش می‌داند درحالیکه پیش از انقلاب، همه سران کشورمان دست نشانده آمریکا بودند و بدون اجازه آنها جرأت هیچ کاری نداشتند.

وی  رسیدن به اوج و اقتدار کنونی ایران را نتیجه تفکر و اندیشه‌های امام خمینی(ره) دانست و افزود: پیش از انقلاب مؤلفه مقاومت در منطقه شکل نگرفته بود و دشمن شعار از نیل تا فرات سر می‌داد که با مقاومت مردم مسلمان دنیا روبرو شد.

نخستین تلنگر با قیام ۱۵ خرداد به دشمن زده شد

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد گفت: این قیام یک قیام حساب شده بود که امام توانست برای نخستین بار با رژیم طاغوت دست و پنجه نرم کرده و با آن انقلاب را آغاز کند.

وی افزود: رژیم طاغوت دچار رخوت شده و همه چیز را تحت تأثیر آمریکا قرار داده بود که با این قیام نخستین تلنگر به دشمن وارد شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی دزفولی قیام ۱۵ خرداد را نقطه آغازین انقلاب اسلامی دانست و گفت: این قیام نقش کلیدی در شکل گیری انقلاب داشت و در سال‌های ۵۵ تا ۵۶ به جوانان جرأت تظاهرات و مبارزات گسترده داد به گونه‌ای که اگر قیام ۱۵ خرداد نبود انقلاب نیز نبود.

وی افزود: نهال نوپای انقلاب اسلامی با شجاعت و صلابت مردم، اکنون به درختی پربار تبدیل شده که امیدواریم با تداوم راه امام به ظهور حضرت ولی عصر(عج) و تشکیل حکومت مهدوی متصل شود.