۱۶م، خرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید یوسف جاموسی

با آگاهی و بینش کامل این راه را انتخاب نموده‌ام .

زمان انتشار: ۱۶م, خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 82634

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر شهید یوسف جاموسی

 اللّهم احینا سعیداًواَمتنا شهیداً

پروردگارا اگر قرار است ما زنده بمانیم زند گیمان را سعادتمند و اگر قرار است که ما بمیریم مردنمان را شهادت در راه خودت قرار ده.

اَعُوذُ بِاللَّهِ مِنَ الشَّیْطَانِ الرَّجِیمِ: سپاس خدائی را که ما را از نیستی به هستی و از گمراهی و ظلمت به روشنائی، هدایت فرمود.

سپاس خدائی را که به ما راز زندگی کردن آموخت و ما را در مسیر هدایت قرار داد که اگر او ما را هدایت نمی‌کرد ما خود راه را نمی‌یافتیم و سپاس خدائی را که برای بشر پیامبرانی از جنس خود آنها بر انگیخت تا آنها را هدایت کند و رمز عبودیت و چگونه بنده خدا بودن را به انسانها آموختند.

و سلام و درود به روح پیامبر اکرم(ص)، رهبر عظیم الشأن عالم اسلام و سلام و درود به پیشوایان دین مبین اسلام از امیر المؤمنین علی(ع)گرفته تا حضرت صاحب الامر(عج) و درود و سلام به نائب بر حقش امام امت و سلام و درود بر امت اسلامی کشورمان و سلام و درود به ارواح پاک کلیه شهدای اسلام بویژه سرور شهدای اسلام حضرت ابــاعبدالله الحسین(ع)، او که باشهادتش به ما درس مبارزه و شهادت آموخت.

اینک ما هستیم که باید حافظ آن خونها و آن قیام خونین باشیم. ای کسانی که آخرین کلام مرا می‌خوانید و یا می‌شنوید، اینجانب یوسف جاموسی بعنوان یک بسیجی، شهادت می‌دهم به وحدانیت خداوند و اینکه محمد بن عبدالله(ص) پیامبر من علی(ع) و یازده فرزندش را به عنوان وصی و جانشین پیامبر قبول دارم و آنها امامان من هستند و گواهی می‌دهم که کعبه قبله من است و شهادت می‌دهم که معاد حق است و بهشت و دوزخ حق است.

اینجانب بعنوان یک مسلمان و شیعه اثناعشری اعلام می‌کنم که با آگاهی و بینش کامل این راه را انتخاب نموده‌ام و اینک که شهادت نصیب من شده است افسوس می‌خورم که چرا در حال حیات شکر این نعمت بزرگ را ننموده‌ام.

ای امت اسلام و خصوصاً شما ای خانواده محترم بدانید که همه انسانها در معرض آزمایش هستند، عده‌ای را با فراخوندن به جبهه و عده‌ای دیگر در رابطه با کارشان و عده‌ای دیگر مثل شما خانواده محترم را با گرفتن اولاد آزمایش می‌کنند و البته بدانید که این آزمایشها و مصیبتها بعد از آن بی پاداش نمی‌ماند و من از اینجا به شما پدر و مادر گرامیم که برای بزرگ کردن من سالها و روزها و شبها بی‌خوابی کشیده‌اید تا اینکه  مرا بزرگ کردید.

پدر و مادر عزیزم مرا ببخشید که فرزندی بی‌لیاقت بودم و همیشه شما را زحمت می‌دادم و ناراحت کردم، خلاصه پدر و مادرم مرا دعا کنید تا شاید خدا از من راضی باشد و به شما مژده می‌دهم که اگر شهادت من مورد قبول واقع شد و به اذن خدا قدرت شفاعت داشتم اوّل شما پدر و مادر گرامی را شفاعت می‌کنم و داخل در بهشت نمی‌شوم مگر اینکه از خدایم همراهی شما را بخواهم و با شما وارد بهشت بشوم.

پدر و مادر گرامی من چیزی ندارم که شما را به آن وصیت کنم جز اینکه می‌دانم که خداوند بعد از من و محمد علی چیزی به شما می‌دهد و آن اینکه شما جزء خانواده‌های شهداء می‌شوید و از آنجا به بعد شما را به صبر وصیت می‌کنم صبری زینب وار.

امّا از شما برادران و خواهران و اقوام و دیگران طلب آمرزش می‌کنم و مرا ببخشید که به شما گاهی بی‌احترامی و تهمت و غیبت کرده‌ام و دیگر عرضی ندارم و به همه بچه‌های خانواده از بزرگ تا کوچک سلام می‌رسانم و نیز به کلیه برادران جلسه مسجد صاحب الزمان(عج) و بسیج حسینیه صاحب الزمان(عج) سلام می‌رسانم و از آنها التماس دعا دارم.

والسلام

۱۸/۱۱/۶۴

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول