۲م، خرداد ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

زندگی‌نامه شهید عباس بخشی

به طور مستمر در بسیج و مسجد محل فعالیت داشت.

زمان انتشار: ۲م, خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 82397

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

زندگی‌نامه شهید عباس بخشی

با تقدیم سلام به روح پاک و پرفتوح لاله‌های سرخ انقلاب، پرندگان مهاجری که سبک بال به سوی معبود خود شتافتند برادر شهید عباس بخشی در سال ۱۳۴۲ در روستائی به نام بنه حسین کلولی واقع در حومه شهرستان دزفول متولد شد.

با شروع جنگ به طور مستمر در بسیج و مسجد محل فعالیت داشت و سرانجام با وجود سن کم و مخالفت خانواده در سال ۱۳۶۱ به عنوان داوطلب به جبهه‌های جنگ رفت با وجود محرومیت شدید و خطر فراوانی که ترکش درون جمجمه برایش ایجاد می‌کرد بار دیگر راهی جبهه‌های نور علیه ظلمت شد.

پس از مجروحیت وقتی اطرافیان او را از رفتن به جبهه برایش مانع ایجاد می‌کردند بسیار ناراحت می‌شد. و می‌گفت که لیاقت شهادت را نداشتم خدا مرا نطلبید. اکثر برادران بسیجی همراهم به شهادت رسیدند ولی من از فیض شهادت محروم ماندم.

شهادت سراسر وجودش را فرا گرفته و روح و فکرش را به سوی خود هدایت می‌کرد و سرانجام به جبهه حق علیه باطل اعزام شد و بالاخره در شهریور ماه سال ۱۳۶۶ در جزیره مجنون بر اثر اصابت خمپاره برای سومین بار مجروح و این مجروحیت به ۶۵% درصد رسید و سرانجام این رزمنده دلسوز در عملیات والفجر ۸ در اثر بمباران شیمیایی رژیم عراق مسموم شد و پس از انتقال و بستری شدن در بیمارستان لقمان حکیم تهران در تاریخ آذر ماه ۱۳۶۶ به آرزوی دیرینه خود رسید.

(والسلام)

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس