۳۱م، اردیبهشت ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۱م, اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 82385

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در دیدار بازاریان و اصناف با حضور فرماندار شهرستان دزفول و نماینده بهداشت گفت: امروزه جامعه بشری از نظر مادی پیشرفتهای زیادی دارد ولی در قضیه کرونا جای خدا ترسی خالی است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی، مشکل اساسی کشورهای غربی را نگاه مادی گرانه آنها دانست و افزود: در کشور ایران به دلیل صبغه اسلام و ایمان برعکس کشورهای غربی، اتفاقهای زیبا و همدلی رقم خورده است و این نشان از تربیت مردم ایران از مکتب اهل بیت(ع) است.

امام جمعه دزفول با استعانت از احادیث مکتب اهل بیت(ع) عمل و نیت عمل را دو شاخص مهم روز قیامت دانست و ادامه داد: یکی از ضروریات نظام اجتماعی معیشت مردم است که تدبیر و برنامه ریزی، و همدلی و همکاری اصناف و بازاریان را در این شرایط حساس کرونایی، می‌طلبد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی غالب تماسهای تلفنی را برای همکاری و همدلی مردم دانست و خاطرنشان کرد: هرکس به هر نحوی در این شرایط حساس، عملی را انجام می‌دهد و باید ماه رمضان را فرصتی برای انجام عمل نیک، بدانیم.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه بیماری کرونا مشکلات زیادی برای کسب و کار اصناف بوجود آورده است، تصریح کرد: بنده مشکلات اصناف را درک کرده و با بستن مغازه‌ها مخالف هستم، چراکه بعضی‌ها مخفیانه به دور از رعایت بهداشت به فروش کالاهای خود می‌کنند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی رعایت موازین و دستورالعملهای بهداشتی جهت ادامه کسب و کار را ضروری دانست و تأکید کرد: توجه به اقشار آسیب دیده در دستور کار است و بنده معتقد هستم بازار نقش کلیدی و اساسی در جامعه دارد و مطمئن باشید از اصناف و بازاریان حمایت کرده و به مشکلات آنها رسیدگی خواهد شد.

در این دیدار برخی اصناف و بازاریان به بیان برخی مشکلات خود پرداختند.