۲۵م، اردیبهشت ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دیدار مدیران مدارس ولایت صدرا ومسئول سازمان تبلیغات اسلامی

امام جمعه دزفول: سرمایه گذاری در زمینه فرهنگی دزفول توجه ویژه به نخبگان و فرهیختگان را می طلبد.

زمان انتشار: ۲۵م, اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۴:۵۹ ب.ظ | کد خبر: 82345

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”حجةالاسلام والمسلمین قاضی در دیدار مدیران مدارس ولایت صدرا و رئیس اداره تبلیغات اسلامی دزفول با تجلیل از مقام و منزلت معلم گفت: تعلیم و تربیت در کوتاه مدت نه تنها جوابگو نیست، بلکه ثمره آن، در بلند مدت نمایان خواهد ‌شد.

تلاش معلمین جهاد فی سبیل الله است

امام جمعه دزفول تلاش معلمین را جهادی فی سبیل الله خواند و افزود: گزارشهای ارائه شده، مسرت بخش است و باید این فعالیتها ادامه یابد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول به تهدیدها و آسیبهای شهرستان دزفول اشاره و خاطرنشان کرد: خوشبختانه در شهرستان دزفول علیرغم مشکلات و کمبودهای سخت افزاری، با استقامت و کوشش، باعث سربلندی این شهرستان شده‌اید.

خدمتگزاران آموزش و پرورش افسران جنگ نرم  هستند

حجةالاسلام والمسلمین قاضی خدمتگزاران آموزش و پرورش را افسران جنگ نرم خواند و افزود: شما عزیزان فرماندهان عالی رتبه‌ای هستید که در وسط میدان برای تعلیم و تربیت و فرهنگ سازی جامعه با دشمن می‌جنگید.

تمام پیشرفتها، و رشد و توسعه کشور به آموزش و پرورش بستگی دارد

امام جمعه دزفول ادامه داد: تمام پیشرفتها، و رشد و توسعه کشور به آموزش و پرورش بستگی دارد.

وی با اشاره به برنامه ریزی صحیح در امر آموزش افزود: باید از دوران پیش دبستانی تا دوره متوسطه برنامه ریزی صحیح داشت تا برای دانشگاه مشکلی فراهم نشود.

سرمایه گذاری فرهنگی، توجه ویژه به نخبگان و فرهیختگان را می‌طلبد

وی گفت: سرمایه گذاری فرهنگی، توجه ویژه به نخبگان و فرهیختگان را می‌طلبد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی، درخصوص تربیت فرزندان در مدارس معارف دینی تأکید کرد: هجوم خانواده‌ها از اطراف شهرستان و حوزه مرکزی و حاشیه نشین، جهت ثبت نام فرزندان خود در مدارس معارف دینی به دلیل علاقه‌مندی خانواده‌ها در این زمینه است.

توزیع عادلانه نیروی انسانی به مناطق محروم ضروری است

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول توزیع عادلانه نیروی انسانی به مناطق محروم را ضروری دانست و تأکید کرد: به جای اینکه دانش آموز به سراغ معلم برود باید نیروی انسانی و معلم به مناطق محروم انتقال یابد.

باید تمام توان خود را برای شناسایی استعدادها و نقطه ضعفها بکار برد

امام جمعه دزفول استفاده از وسیله نقلیه برای رسیدن به مدرسه را، هدر رفتن نشاط و انرژی دانش آموز دانست و تصریح کرد: فرصت در مسائل فرهنگی کوتاه است و باید تمام توان خود را برای شناسایی استعدادها و نقطه ضعفها بکار برد تا زنجیره ابتدایی و دبیرستان تکمیل شده و این سلسله متصل، به بهره برداری برسد.

جایگاه مدارس معارف جایگاه ویژه‌ای است

امام جمعه دزفول بالا بودن معدل دانش آموزان مدارس ولایت صدرا در دزفول را قابل تقدیر دانست و افزود: جایگاه مدارس معارف جایگاه ویژه‌ای است و اگر تعداد معلمان معارف بیشتر شود، معدل آموزشی شهرستان دزفول در استان ارتقاء پیدا می‌کند.

همچنین امام جمعه دزفول از پائین بودن معدل دانش‌آموزان ابراز نگرانی کرد.

در ادامه این نشست گزارشی از مدارس یادشده ارائه شد، و در پایان به مدیران و معلمان نمونه مدارس ولایت صدرا دزفول هدایایی اهدا شد.