۲۲م، اردیبهشت ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۲م, اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۶ ق.ظ | کد خبر: 82314

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در دیدار مسئولین کانون جلسات قرائت قرآن در نهاد امامت جمعه، ضمن تبریک به اعضای جدید شورای کانون جلسات، رمضان را بهار قرآن خواند و گفت: قرآن باید همیشه بعنوان سرمشق و الگو باشد، تا بتوان این بار سنگین مسئولیت را به مقصد رساند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به موضوع تحول در مساجد اشاره کرد و افزود: ورود نیروی جوان و خوش فکر در شورا مسرت بخش است؛باید با نگاهی نو و خلاقانه  نگریست، چراکه برای ایجاد تحول جسارت، تدبیر و برنامه ریزی نیاز است.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی استفاده از اقیانوس ژرف قرآن را جهت غنای علمی، فرهنگی و معنوی در کانون جلسات را مهم دانست و خاطرنشان کرد: در مساجد جوانان و سالخوردگان، و تحصیل‌کرده و بی سواد حضور دارند که باید برای همه اقشار با یاری گرفتن از قرآن برنامه ریزی درستی صورت گیرد.

امام جمعه دزفول به اهمیت توسعه بخشیدن به مطالب و محتوا در جلسات قرآن مساجد اشاره و تأکید کرد: در کنار کمیت، کیفیت نیز مهم است، باید با استفاده از خلاقیت نیروهای جوان و تجربیات سالخوردگان در مسجد به دنبال توسعه فکری، علمی و آموزشی کانون جلسات بود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی شخصیتهای علمی شهرستان دزفول را سرمایه‌های اساسی دانست و ادامه داد: توجه به شخصیتها، فضلا و اساتید متخصص شهرستان و استانی و استفاده از آنها در جلسات قرآنی، ضروری است.

امام جمعه دزفول مساجد را سنگر و اعضای شورای کانون را متکفل قرآن در مساجد توصیف و اشاره کرد: نفوذ به صورت مقطعی نیست، بلکه به صورت رخنه‌ فرهنگی استمرار دارد و مسئولین شورای کانون مساجد باید بدور از چالشها مراقب نفوذیها باشند.

امام جمعه دزفول آتش زدن دین و اعتقاد مردم از سوی برخی معاندین را نوعی نفوذ فرهنگی دانست و اشاره کرد: این افراد جز به منافع شخصی خود به چیز دیگری فکر نمی‌کنند و ظاهر فریبنده‌ای دارند و باید آنها را شناسایی کرده و مراقب دین مردم بود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به کلام امیرالمؤمنین(ع) بها دادن به جوانان را ارزشمند و کلیدی دانست و تأکید کرد: نباید کانون جلسات قرائت قرآن در هر مسجد محدود شود بلکه به اقتضای کانون جلسات به مشکلات جوانان نیز رسیدگی شود که بسیار ارزشمند است.

امام جمعه دزفول پیگیری سرمایه‌ها و احیای ریشه‌های دزفول را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: از بحثهای اختلاف برانگیز جداً خودداری کنید، چراکه بعضی‌ افراد از این چالشها سود می‌برند، باید مراقب بود در دام آنها گرفتار نشد.