۱۸م، اردیبهشت ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۹ ب.ظ | کد خبر: 82242

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا در سالن همایش سپاه ناحیه دزفول گفت: یکی از مهمترین موارد مبارزه با بیماری، فاصله گذاری اجتماعی است که متأسفانه عده‌ای باور ندارند.

افراد باید تفهیم شوند که اگر به فکر خودشان نیستند موجب گرفتاری و ایجاد بحران در جامعه می شوند

امام جمعه دزفول افزود: افراد باید تفهیم شوند که اگر به فکر خودشان نیستند باید متوجه باشد که موجب گرفتاری جامعه و در پی آن باعث خسته شدن کادر درمانی می‌شود که در اینصورت بحران بوجود می‌آید.

باید با اجتماعات برخورد قاطعانه‌تری صورت گیرد

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول تأکید کرد: باید با اجتماعات برخورد قاطعانه‌تری صورت گیرد چرا که مصلحت عمومی جامعه در میان است.

باید به کادر درمانی که با سختی فراوان خدمت‌رسانی می‌ کنند توجه بیشتری شود

حجةالاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: باید به کادر درمانی که با سختی فراوان خدمت‌رسانی می‌ کنند توجه بیشتری صورت گرفته و عدالت رعایت شود چراکه اگر فضای جامعه ملتهب شود از نظر روحی آسیب بیشتری وارد می‌شود.

باید از مواسات به مساوات رسیدبعضی از مسئولین بین شهرستانها تبعیض قائل نشوند

امام جمعه دزفول ضمن گلایه از بعضی مسئولین استانی در خصوص عدم رعایت عدالت بین شهرستانها گفت: باید از مواسات به مساوات رسید، مردم با وجود مشکلات فراوان، با اخلاص تمام عمل می‌کنند و در این میان درست نیست که بعضی مسئولین تبعیض قائل شده و یا مشکلات مردم را تشدید کرده و یا افزایش دهند.

بن عباس: بخشداران باید از برگزاری تجمعات مختلف نظیر آنچه در سردشت رخ داد، جلوگیری کنند

سرپرست فرمانداری ویژه شهعرستان دزفول هم در این نشست با انتقاد از عملکرد بخشداران در مبارزه با کرونا اظهار داشت: بخشداران مجری مصوبات ستاد مبارزه با کرونا هستند لذا باید از برگزاری تجمعات مختلف نظیر آنچه در سردشت رخ داد، جلوگیری کنند.

بن عباس با تاکید بر لزوم استفاده بخشداران از ظرفیت ریش سفیدان و افراد با نفوذ محلی برای جلوگیری از برگزاری چنین مراسمی افزود: دستگاه قضایی باید بانیان مراسم ترحیم و تشییع در سردشت دزفول را بازداشت کند تا مردم نسبت به رعایت دستورالعمل‌های ستاد مدیریرت کرونا اهتمام بیشتری داشته باشند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول خواستار برخورد جدی نیروی انتظامی با تجمعات شد

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول خواستار برخورد جدی نیروی انتظامی با تجمعات شد و تصریح کرد: قرار نیست بی‌تفاوت از کنار افرادی که با سلامت مردم بازی می‌کنند، عبور کنیم زیرا این بی‌تفاوتی به جامعه تسری می‌یابد.

دکتر پریدار: عده‌ای تصور کردند که بیماری کنترل شده است ازعوامل افزایش کرونا بازگشایی کسب و کار و محدودیتها است

همچنین دکتر پریدار به افزایش بیماری در شهرستان اشاره کرد و گفت: شاخص افزایش بیماری، تعداد بیماران بستری در بیمارستان نمی‌باشد که یکی از عوامل آن بازگشایی نسبی کسب و کار و محدودیتها در کل کشور می‌باشد که عده‌ای تصور کردند که بیماری کنترل شده است.

با توجه به افزایش واقعی بیماری باید موازین را جدی تر رعایت و اجرا کرد

دکتر پریدار افزود: افزایش بیماری نشان می‌دهد که موازین حفاظتی را باید محکم تر کرد و حداقل مسئولین متوجه باشند که بیماری کنترل نشده است و با توجه به افزایش واقعی بیماری باید موازین را جدی تر رعایت و اجرا کرد.

امروز در استان خوزستان ۴ آزمایشگاه برای تشخیص بیماری آمادگی دارند

وی تصریح کرد: در ابتدای شیوع بیماری در کل کشور یک آزمایشگاه تشخیص بود ولی امروز در استان خوزستان ۴ آزمایشگاه برای تشخیص بیماری آمادگی دارند.

تقریبا در تمام نقاط شهرستانهای زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول بیمار مبتلا به کرونا مشاهده شده است

دکتر پریدار با توجه به گسترش بیماری افزود: در حال حاضر چیزی به نام خوشه جغرافیایی در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی دزفول نداریم و تقریبا در تمام نقاط بیمار مبتلا به کرونا مشاهده شده است.

خانم دکتر توکلی: در هفته گذشته ورودی و بستری‌ها درشهرستان دزفول افزایش آشکاری داشته است

خانم دکتر توکلی در ادامه این جلسه آماری از مبتلایان در شهرستان ارائه داد و گفت: از ابتدا تا به امروز ۱۵۶۰ نفر ورودی به بیمارستان بوده‌اند که از ۸۵۵ نمونه گرفته شده ۲۶۵ مورد مثبت گزارش شده است.

وی افزود: از این تعداد بیمار کرونایی ۵۰۳ بیمار بستری و از این تعداد ۲۸ نفر فوت شده‌اند، از این تعداد درگذشتگان، ۶۸ درصد آقا با میانگین ۶۸ سال بوده‌اند و ۶۸/۳ درصد آنها بیماری زمینه‌‌ای داشته و ۹۰ درصد آنها در ICU بستری بودند.

دکتر توکلی تصریح کرد: در هفته گذشته ورودی و بستری‌ها افزایش آشکاری داشته و در حال حاضر ۶۴ نفر در بیمارستان بزرگ دزفول بستری هستند که ۵ نفر در بخش مراقبتهای ویژه تحت نظر می‌باشند.