۱۷م، اردیبهشت ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱:۳۹ ب.ظ | کد خبر: 82218

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در جلسه شورای آموزش و پرورش دزفول که در مصلای امام علی(ع) برگزار گردید، با تبریک بزرگداشت مقام شامخ معلم، درخشش معلمان در تعلیم و تعلم را، همانند افسران جبهه سلامت دانست و افزود: همانطورکه مدافعان سلامت برای سلامتی مردم، تلاش و مجاهدت کردند، معلمین نیز در عرصه تعلیم و تعلم با عشق و علاقه شبانه روز، فعالت کردند تا به درس دانش آموزان خللی وارد نشود.

ارزش عرصه تعلیم و تعلم کمتر از عرصه سلامت نیست

حجةالاسلام والمسلمین قاضی معلمان پرتلاش را نوید بخش دانست و اظهار داشت: ارزش عرصه تعلیم و تعلم کمتر از عرصه سلامت نیست و باید از این قشر زحمتکش تجلیل شود و امید است که جامعه قدر و منزلت اولیاء تعلیم و تربیت را بشناسد تا در مسیر رشد و ترقی قرار گیرد.

جامعه فرهنگی باید کارهای بر زمین افتاده را جبران کنند

وی با اشاره به رزمایش مواسات و همدلی، همکاری فرهنگیان را، سرمایه‌ای برای شهرستان دزفول دانست و خاطرنشان کرد: جامعه فرهنگی همانگونه که در عرصه‌های سخت همچون سیل و زلزله خوش درخشیدند، باید آستین همت را بالا زده و کارهای بر زمین افتاده را جبران کنند.

باید با رعایت عدالت اجتماعی، از تبعیضات در جامعه کاسته شود

حجةالاسلام والمسلمین قاضی رعایت عدالت در رزمایش مواسات را ضروری دانست و ادامه داد: باید با رعایت عدالت اجتماعی، از تبعیضات در جامعه کاسته شود و اگر در استان تصمیمی گرفته می‌شود به همه شهرستانها نگاه یکسانی شود.

باید تمام ظرفیت، توانمندی، خلاقیت و ابتکارات مدیریتی، در جهت تقویت و رشد آموزش و پرورش بکار گرفته شود

حجةالاسلام والمسلمین قاضی برنامه ریزی برگزاری امتحانات و ثبت نام دانش آموزان را در اولویت مسئولین رئیس آموزش و پرورش دانست و اظهار کرد: آموزش و پرورش یکی از مباحث اساسی و کلیدی کشور است و باید تمام ظرفیت، توانمندی، خلاقیت و ابتکارات مدیریتی، در جهت تقویت و رشد آموزش و پرورش بکار گرفته شود.

حداقل استانداردهای آموزش و پرورش در همه مناطق شهرستان به صورت یکنواخت مدیریت شود

امام جمعه دزفول با اشاره به ضرورت توزیع عادلانه و مدبرانه امتحانات در مناطق محروم گفت: باید سیاستها به گونه‌ای باشد که حداقل استانداردهای آموزش و پرورش در همه مناطق شهرستان به صورت یکنواخت و متوازن مشاهده و مدیریت شود.

با برنامه‌ریزی دقیق از تقسیم معلمان و مدیرانی که توانمندی، مهارت و مدیریت بیشتری دارند استفاده شود

وی استفاده بهینه از تمام داشته‌های سخت افزاری و نرم افزاری را ضروری دانست و ادامه داد: می‌‌توان با برنامه‌ریزی دقیق از تقسیم معلمان و مدیرانی که توانمندی، مهارت و مدیریت بیشتری دارند جهت رفع مشکلات مدارس در سطح شهرستان استفاده کرد.

فعالیت و تجربیات آقای محمدی خباز در آموزش و پرورش سرمایه بسیار ارزشمندی است

امام جمعه دزفول فعالیت و تجربیات آقای محمدی خباز را در آموزش و پرورش سرمایه بسیار ارزشمندی دانست و خاطر نشان کرد: باید همه با کمک به آموزش و پرورش که اخلاقی، عرفی، ملی و شرعی می‌باشد در موفقیت ایشان سهیم باشیم.

باید بدور از تنشها و حاشیه‌های سیاسی اجتماعی آموزش و پرورش در اولویت اول قرار گیرد

وی افزود: باید بدور از تنشها و حاشیه‌های سیاسی اجتماعی و دخالت دادن تفکرات سیاسی شخصی، آموزش و پرورش در اولویت اول قرار گیرد.

امام جمعه دزفول اساس تربیت صحیح را آموزش و پرورش دانست و اظهار کرد: اگر آموزش و پرورش در مسیر درست باشد، آمار طلاق و بزهکاری و تخلفات اجتماعی کمتر و مسائل معنوی و ارزشی در جامعه رشد خواهد یافت.

افت تحصیلی برای دزفول که دارای استعداد و پیشینه علمی است بسیار نگران کننده و تلخ است

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول، دزفول را از گذشته قطب قبولی کنکور در کشور عنوان کرد و افزود: افت تحصیلی برای دزفول که مهد مقاومت، دارای استعدادهای فراوان و پیشینه علمی می‌باشد، بسیار نگران کننده و تلخ است و نشان می‌دهد که به استعدادها توجه نشده است به همین دلیل باید به سرعت کارگروهی خُبره برای آسیب شناسی موضوع، تشکیل شود.

کار فرهنگی هرگز تعطیل نخواهد شد و باید برای انجام مراسمی چون روز قدس و عید فطر برنامه ریزی شود

وی در ادامه سخنان خود به بخش تطبیق برنامه‌های آموزش و پرورش با شرایط کرونایی اشاره کرد و افزود: با اینکه اماکن مذهبی تعطیل شده است، ولی کار فرهنگی هرگز تعطیل نخواهد شد و باید برای انجام مراسمی چون روز قدس و عید فطر برنامه ریزی شود.

امام جمعه دزفول ضمن تقدیر از زحمات و خدمات عبدالمحمد جرجانی رئیس آموزش و پرورش دزفول به محمدی خباز سرپرست جدید این اداره تبریک گفت و افزود: قطعا با قدرشناسی از اولیاء  تعلیم و تربیت، جامعه در مسیر رشد و ترقی قرار خواهد گرفت.

محمدی خباز: مدارس روستایی و شهری را از نظر فضا و امکانات و مشکلات موجود، مورد بررسی قرار می‌دهیم

همچنین محمدی خباز سرپرست آموزش و پرورش شهرستان دزفول با گزارشی از سیستم آموزشی گذشته و حال به برخی مشکلات و کمبودهای آموزشی اشاره کرد و گفت: با تشکیل تیم ۶ نفره و ۱۲ نفره به صورت میدانی مدارس روستایی و شهری را از نظر فضا و امکانات و مشکلات موجود، مورد بررسی قرار داده‌ایم.

سرپرست آموزش و پرورش دزفول، ثبت نام دانش آموزان را عمده مشکل مدارس سالهای گذشته دانست و خاطرنشان کرد: دانش آموزان روستایی و حاشیه‌ای به دلیل بی اعتمادی خانواده‌های خود، با پرداخت هزینه، مجبور به ثبت نام در مدارس شهری شدند که باید بررسی و اجرای عدالت آموزشی و اجتماعی این موضوع در اولویت قرار گیرد.

مسئول امتحانات آموزش و پرورش دزفول: میانگین نمرات امتحانات هماهنگ کشوری کاهش یافته است

در ادامه این جلسه مسئول امتحانات آموزش و پرورش دزفول در گزارشی نتایج رتبه بندی استانی امتحانات نهایی ارائه داد و گفت: در نتایجی که بر اساس میانگین نمرات امتحانات نهایی انجام شده شهرستان دزفول بین ۴۰ منطقه استان در رتبه ۱۲ قرار دارد که در سال ۱۳۹۶ رتبه چهارم را کسب کرده بود.

وی افزود: میزان قبولی دانش‌آموزان نسبت به سال ۱۳۹۶ یک درصد افزایش، ولی در میانگین نمرات امتحانات هماهنگ کشوری کاهش یافته و از ۱۲/۵ در خرداد ۹۶ به ۱۱/۸۲ در خرداد ۹۸ رسیده است.

شایان ذکر است که از معلمان نمونه با اهدای لوح و هدیه تقدیر شد.