۱۵م، اردیبهشت ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۵م, اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۳ ق.ظ | کد خبر: 82188

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی با حضور در هیئت خدام العباس(ع) که بصورت زنده در فضای مجازی پخش شد ضمن اشاره به روز جهانی کارگر گفت: رکن اصلی اقتصاد هر کشور کارگر است و باید قدر و منزلت آنها شناخته شود.

امام جمعه دزفول به ماه مبارک رمضان و رحمت و سفره الهی اشاره کرد و ادامه داد: میزبانی این ماه از آن خداوند است و باید با آگاهی و معرفت از فیوضات این ماه شریف برای آخرت خود باید بهره کافی برد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به تعطیلی تجمعات به دلیل بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: اگرچه از مراسم عبادی محروم هستیم ولی باید در حق همدیگر دعا کنیم تا به یاری خدا طعم شیرین امنیت و سلامت را بار دیگر در کشور بچشیم.

وی به اعمال این ماه اشاره و خاطرنشان کرد: عبادت اگر از روی اخلاص باشد مورد مقبول خداوند است چراکه خداوند به کم و زیاد عمل نگاه نمی‌کند بلکه به نیت بندگان می‌نگرد.

امام جمعه دزفول شریعت اسلام را دین کامل توصیف کرد و اظهار داشت: در قضیه کرونا از فرهنگ دینی و اسلامی رونمایی و به تعبیر امام خمینی(ره) اسلام ناب و اسلام آمریکایی نمایان و از هم متمایز شد.

حجةالاسلام و المسلمین قاضی ادامه داد: در جریان شیوع بیماری کرونا کشورهای غربی و مادی گرا به دنبال فرد گرایی و مسائل مادی هستند ولی در مقابل، در کشور ایران اسلامی، اقشار مختلف صحنه‌هایی از ایثار و فداکاری را از خود به یادگار گذاشتند.

امام جمعه دزفول همدل شدن مردم در قضیه بیماری کرونا را با ارزش دانست و افزود: در قضیه بیماری کرونا، دلهای مردم نرم شده و در ماه مبارک رمضان توجه همه قلبها به سمت وجه الله بیشتر شد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به روایات به ارزش علم و اهمیت آن پرداخت و گفت: انسان اگر چیزی را که نمی‌داند اقرار کند، نه تنها نقص نیست بلکه شجاعت است چرا که جواب اشتباه دادن جهل مرکب است.

امام جمعه دزفول احترام به استاد را یکی از دلایل موفقیت علما دانست و اشاره کرد: همیشه به طلاب سفارش می‌کنم که احترام به استاد را هرگز فراموش نکنند چرا که موفقیت و بزرگی ناشی از احترام به استاد است.