۱۳م، اردیبهشت ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۳م, اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۹ ب.ظ | کد خبر: 82175

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در برنامه رادیویی ضیافت آسمانی ویژه ماه مبارک رمضان که عصرها از رادیو شهری دزفول بصورت زنده پخش می‌شود با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان ضمن اشاره به مسئله جهانی کرونا، رعایت مسائل بهداشتی و اخلاقی را یک تعهد دینی برشمرد و گفت: ما در اعتقادات دینی خود ضامن سلامتی دیگران هستیم و باید با صبر و بردباری، در ریشه کن کردن این مشکل ملی سهیم باشیم.

ماه رمضان تنها ماهی است که نامش در قرآن به صراحت یاد شده است

امام جمعه دزفول در اهمیت رمضان از منظر قرآن گفت: ماه رمضان تنها ماهی است که نامش در قرآن به صراحت یاد شده است و در این ماه خداوند با میزبانی خود، همه انسانها را به میهمانی بر سر این سفره گسترده دعوت می‌کند.

در ماه رمضان موانع رحمت به روی زمینیان برداشته شده است

وی افزود: در این ماه موانع رحمت به روی زمینیان برداشته شده است و انسان باید با همت خود وارد این درها شود و همچنین از روزها و ساعات آن که بهترین است کمال استفاده را ببرد.

خداوند متعال به بندگان فرصت داده با تلاوت قرآن دروازه‌های رحمت را به روی خود باز کنند

امام جمعه دزفول به نزول قرآن و شبهای قدر در این ماه اشاره و خاطر نشان کرد: خداوند متعال به بندگان فرصت داده تا در این ماه با تلاوت قرآن دروازه‌های رحمت را به روی خود باز کنند و از فرصتها نهایت استفاده را ببرند.

نتیجه ماه مبارک رمضان تقواست و زیباترین کشتی نجات بندگان از فساد و تباهی می‌باشد

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به تقوا و خودسازی و تزکیه نفس در این ماه اشاره کرد و اظهار داشت: نتیجه ماه مبارک رمضان تقواست و زیباترین کشتی نجات بندگان از فساد و تباهی است که جز با معرفت به این ماه دریافت نخواهد شد.

امام جمعه دزفول دو موضوع مهم نیت ابتدایی و استمراری در این ماه را یادآوری و بیان کرد: همچنانکه در نماز تمام توجه بنده به خداوند ضرورت دارد، در روزه گرفتن نیز از ابتدا تا انتها یاد خدا ضروری است.

تکبر و غرور عمل را تباه می‌کند

امام جمعه دزفول با اشاره به دعای مکارم الاخلاق به مراتب ایمان و آسیب شناسی تکبر پرداخت و ادامه داد: انسان باید در اعمال و رفتار مواظب عبادات خود باشد، چراکه تکبر و غرور عمل را تباه می‌کند.

وی به عمر بابرکت انسان اشاره و خاطرنشان کرد: عمر در مسیر خودش که همان بندگی و دوری از شیاطین است باید به نحو احسن طی شود و از افتادن در غضب خداوند دور باشد.

خداوند عبادتی را که در آن تأمل و تدبر و تعقل باشد می‌پذیرد

امام جمعه دزفول با اشاره به احادیث و استفاده بهینه از عبادت به امتحان الهی پرداخت و بیان کرد: خداوند عبادتی را که در آن تأمل و تدبر و تعقل باشد می‌پذیرد.

از منظر اسلام، تعلیم و  پرسش و پاسخ دارای اجر و ثواب بسیار است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی به جایگاه علم و دانش و روز معلم اشاره کرد و یادآور شد: از منظر اسلام، تعلیم و  پرسش و پاسخ دارای اجر و ثواب بسیار است.

گفتنی است امام جمعه دزفول تاکنون در چندین برنامه رادیویی شرکت کرده و درباره اهمیت ماه مبارک رمضان و ضرورت توجه به آن و انجام اعمال نیک مطالبی را با استفاده از منابع قرآنی و حدیث مطرح کرده است.