۱۰م، اردیبهشت ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۰م, اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱:۲۰ ب.ظ | کد خبر: 82101

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آقای مسلم  رحیمی مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول که با موضوع ۴ خرداد برگزار شد گفت: سوم و چهارم خرداد دو مناسبت رسمی هستند که به تصویب شورای فرهنگ عمومی کشور رسیده‌اند که در صدا و سیمای استان گرامی داشته می‌شوند.

نقش آیت الله قاضی(ره) در جبهه و وفاداری ایشان به امام و مقام معظم رهبری از ارزش والایی برخوردار می‌باشد

مهندس رحیمی افزود: چهارم خرداد روز دزفول بدلیل وجود شخصیتهای علمی و ارزشی فراوان در شهرستان، با سوم خرداد بسیار تفاوت دارد و باید اساس قرار گیرد.

مدیرکل صدا و سیمای مرکز خوزستان ادامه داد: نقش آیت الله قاضی(ره) در جبهه و وفاداری ایشان به امام و مقام معظم رهبری به گونه‌ای است که هیچ کس چنین جایگاهی ندارد و این از ارزش والایی برخوردار می‌باشد.

ستاد چهارم خرداد در دزفول باید بسیار قوی و برنامه ریز برای کل کشور باشد

وی تأکید کرد: ستاد چهارم خرداد در دزفول باید بسیار قوی و برنامه ریز برای کل کشور باشد چراکه دزفول اساس است و با “الف دزفول” دزفول مورد اصابت موشک قرار می‌گرفت نه جای دیگر.

مهندس رحیمی تصریح کرد: ۴ خرداد امسال علاوه بر اینکه با شهادت سردار سلیمانی گره خورده است بلکه امسال چهلمین سالگرد دفاع مقدس است و باید به ۴۰ سال بالندگی دزفول نیز پرداخته شود.

ستاد ۴ خرداد دزفول بایدکل کشور را تحت الشعاع قرار داده و ظرفیتهای دزفول را در همه ابعادمعرفی کند.

مهندس رحیمی خاطرنشان کرد: باید دزفول کنونی با دزفول دوران دفاع مقدس مقایسه شده و معرفی شود به همین خاطر باید ستاد ۴ خرداد دزفول کل کشور را تحت الشعاع قرار داده و ظرفیتهای دزفول را در همه ابعادمعرفی کند.

سرپرست فرمانداری ویژه دزفول: برنامه‌های چهارم خرداد باید در کمیته‌های تخصصی بررسی و مدیریت شوند

در ادامه این نشست سرپرست فرمانداری ویژه دزفول گفت: برای معرفی ظرفیت‌های دزفول باید بودجه‌ای تعیین و در طول سال برنامه‌هایی برای پیشبرد اهداف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی شهرستان در سطح ملی در نظر گرفته شود.

امید بن عباس با تأکید بر لزوم حمایت از طرح تدوین تاریخ شفاهی دفاع مقدس افزود: امروز جنس مقاومت تغییر کرده و در عرصه سلامت و اقتصاد مطرح است.

وی ادامه داد: یک شرکت دانش بنیان در عرصه سلامت خط  تولید پوشش حفاظت فردی را در دزفول راه اندازی کرد که شایسته قدردانی است و باید در شاخه‌های مختلف مقاومت به آن پرداخته شود.

بن عباس اظهار داشت: برنامه‌های چهارم خرداد باید در کمیته‌های تخصصی بررسی و مدیریت شوند ضمن اینکه اجرای این برنامه‌ها نیازمند حمایت‌های مسئولان استانی است.

اعلام آمادگی فرمانداری ویژه دزفول برای راه اندازی سیمای دزفول

وی با اعلام آمادگی برای راه اندازی سیمای دزفول افزود: برای برگزاری روز مقاومت دزفول از ظرفیت رادیو شهری استفاده می‌شود.

دبیر ستاد چهارم خرداد دزفول: به دنبال یک برنامه مدون برای چهارم خرداد در دزفول هستیم

دبیر ستاد چهارم خرداد نیز گفت: به دنبال یک برنامه مدون برای چهارم خرداد در دزفول هستیم که نیازمند تعریف بودجه است.

از مبتکران و ظرفیت‌های شهرستان برای معرفی نسل انقلاب استفاده می‌شود

آقای بهزاد جولایی افزود: یک استودیو در رادیو دزفول و یک استودیو در مرکز فرهنگی دفاع مقدس در نظر گرفته شده و از مبتکران و ظرفیت‌های شهرستان برای معرفی نسل انقلاب استفاده می‌شود.

گفتنی است شهر دزفول در هشت سال جنگ تحمیلی مورد اصابت ۱۷۶ موشک دور برد فراگ و اسکاد بی قرار گرفت؛ هواپیماهای دشمن ۴۸۹ بمب و راکت بر سر مردم بی دفاع شهر دزفول فرو ریختند و پنج هزار و ۸۲۱ گلوله توپ به نقاط مختلف این شهر اصابت کرد.

در این هشت سال ۱۹ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی، تجاری، آموزشی و مذهبی بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد در دزفول خسارت دید.

مردم دزفول در هشت سال جنگ نابرابر ۲ هزار و ۶۰۰ شهید، ۴۰۰ جانباز، ۴۵۲ آزاده و ۱۴۷ جاویدالاثر تقدیم کردند.

به پاس ایستادگی مردم دزفول در هشت سال جنگ تحمیلی، این شهر به عنوان پایتخت مقاومت ایران اسلامی نامگذاری شد.

چهارم خرداد در تقویم رسمی کشور روز مقاومت و پایداری – روز دزفول نامگذاری شده است.