۲م، اردیبهشت ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در دیدار مدیر و معاونین حوزه آیت الله قاضی دزفول

امام جمعه دزفول: حوزه علمیه باید در رزمایش مواسات و همدلی پرشور، عمل کند.

زمان انتشار: ۲م, اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۴ ق.ظ | کد خبر: 81945

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی در دیدار مدیر و معاونین حوزه علمیه آیت الله قاضی (ره) با اشاره به رزمایش مواسات و همدلی، از حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) خواست که در این رزمایش نیز پرشورعمل کرده و تمام هدایا را با نام مقام معظم رهبری ارسال کنند.

تولیت حوزه علمیه آیت الله قاضی (ره) به نکته مهم و اساسی جریانات سیاسی و اجتماعی این حوزه اشاره کرد و گفت: وظیفه حوزه علمیه ترویج دین و تربیت طلاب است، اشتباهات طلاب را با اخلاق نیکو گوشزد کرد و نباید به اشتباهات گذشته دامن زد.

امام جمعه دزفول به کمبودها و نقصهای حوزه علمیه اشاره و اظهار داشت: فضای مجازی رزمایشی بود که تجربه قابل تأملی برای آینده است، باید نقاط ضعف و قوت فضای مجازی را با تدبیر و برنامه ریزی، بررسی کرد تا این طرح به صورت کامل ارائه شود.

حجة الاسلام والمسلمین  قاضی احترام به استاد را یکی از درسهای مهم حوزه علمیه عنوان کرد و افزود: باید زندگی علمای گذشته که به دلیل احترام به استاد، به جایگاه رفیع رسیدند از طریق مقاله نویسی آموزش داده شود.

امام جمعه دزفول تصمیم گیری حوزه علمیه آیت الله قاضی را در شورای خوزستان را از مهمترین وظایف طلاب دانست و ادامه داد: فضای حوزه علمیه از دو وظیفه خطیر به نام تهذیب و پژوهش برخوردار است و برای ملموس شدن بحث پژوهش در جامعه، طلاب جوان مطالعه کتاب را بیشتر مد نظر بگیرند.

همچنین در این دیدار گزارشی از فعالیتهای درسی و جهادی حوزه علمیه ارائه شد که در ایام شیوع بیماری کرونا طلاب در کنار گروههای جهادی بسته‌های معیشتی را در مناطق محروم و خانواده‌هایی که در این ایام بیکار شده‌اند توزیع کرده و همچنین در ضدعفونی اماکن مختلف از جمله مساجد، جایگاههای سوخت، بیمارستان بزرگ دزفول و مراکز امداد رسانی خدمات شایانی صورت گرفته است.