۱م، فروردین ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱م, فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۴ ب.ظ | کد خبر: 81614

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول بمناسبت آغاز سال نو و سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) در برنامه رادیویی “بهار دزفول” که پیش از ظهر امروز از رادیو دزفول بصورت زنده پخش شد ابتدا سالروز شهادت هفتمین پیشوای جهان تشیع حضرت امام موسی کاظم(ع) را تسلیت گفت و با تبریک سال نو، برای مردم عزیز ایران بویژه مردم فهیم شهرستان دزفول سالی پرخیر و برکت همراه با سلامتی را از خداوند متعال مسئلت نمود.

شرکت در غربالگری یک وظیفه شرعی، ملی، دینی و اخلاقی است

حجةالاسلام والمسلمین قاضی با توجه به شیوع بیماری کرونا در جهان و کشورمان شرکت در غربالگری را یک وظیفه شرعی، ملی، دینی و اخلاقی دانست و تأکید کرد: به فرموده مقام معظم رهبری تمام مصوبات ستاد مبارزه با کرونا لازم الاجراو تکلیف شرعی می‌باشد.

فقط سلامت خود فرد مدنظر نیست بلکه لطمه زدن به سلامت دیگران نوعی حق الناس است و باید رعایت شود
امام جمعه دزفول افزود: فقط سلامت خود فرد مدنظر نیست بلکه لطمه زدن به سلامت دیگران نوعی حق الناس است و باید رعایت شود و به فرموده بعضی از مراجع اگر انسان باعث شود که فرد دیگری آسیب ببیند ضامن خواهد بود.

پیشگیری از محتمل و ترتیب اثر دادن شرط عقل می‌باشد
وی ادامه داد: اگر احتمال، ضعیف باشد ولی محتمل امر مهمی باشد؛ پیشگیری از محتمل و ترتیب اثر دادن شرط عقل می‌باشد.

مردم ایران سال سختی را پشت سر گذاشتند

امام جمعه دزفول با اشاره به حوادث مختلف سال پیش گفت: مردم ایران سال سختی را پشت سر گذاشتند اما این مشکلات حکمتهایی را هم در برداشت.

مردم در سال پیش همانند دوران دفاع مقدس آبدیده شدند

وی افزود: مردم در سال پیش همانند دوران دفاع مقدس آبدیده شدند و شاهد رویشهای بسیار زیبا و بزرگ بودند.

نمونه‌های وحدت و ایثار از منظر مقام معظم رهبری

امام جمعه دزفول با اشاره به پیام ارزشمند مقام معظم رهبری در سال نو تأکید کرد: از منظر ایشان حضور مردم با وحدت و همدلی در حوادث سیل، حضور در آئین‌های بزرگداشت سردار شهید سلیمانی و در این اواخر جان نثاری همه گروههای بسیجی، جهادی و مدافعان سلامت نمونه این رویشها است.

مردم و مسئولان شعار ایشان را باید سرفصل برنامه‌های خود در همه عرصه‌ها قرار دهند

وی همچنین با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ از منظر مقام معظم رهبری به نام سال “جهش تولید” اظهار داشت: مردم و مسئولان شعار ایشان را باید سرفصل برنامه‌های خود در همه عرصه‌ها قرار دهند.

جهش تولید که اساس کشور است می‌تواند در ابعاد دیگر گسترش یابد

امام جمعه دزفول تأکید کرد: جهش تولید که اساس کشور است می‌تواند در ابعاد تولید فکر، تقوا، پژوهش، فرهنگ و ابتکارات و خلاقیت‌ها هم گسترش یابد.

امام جمعه دزفول همچنین از حضور حداکثری مردم متدین و فهیم شهرستان دزفول در انتخابات مجلس که با وحدت و همدلی و با رقابت سالم برگزار شد تقدیر کرد و برای حل مشکلات مردم و گره گشایی امور آنها دعا کرد.