۲م، اسفند ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

دوم اسفند ۹۸ روز تاریخی بزرگ و سرنوشت ساز برای ملت ایران است.+ متن کامل خطبه‌ها

ملت ایران با انتخاب مجلسی قوی و کارآمدT مشکلات کشور را از بین خواهد برد و با حضورشان در این صحنه انتخاباتی سیلی محکمی به دشمن خواهند زد.

زمان انتشار: ۲م, اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۵:۰۲ ب.ظ | کد خبر: 81290

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دزفول که در مصلای امام علی(ع) برگزار شد ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: مولا امیر مؤمنان از رسول خدا فرمودند «ترس از خدا در پنهان و آشکار داشته باشید و همیشه احساس کنید در محضر خداوند متعال هستید.»

رعایت تقوای الهی بازدارنده گناه و معصیت در انسان می‌شود

امام جمعه دزفول افزود: رعایت تقوای الهی بازدارنده گناه و معصیت در انسان می‌شود.

اولیاء خدا در ماه‌های رجب و شعبان روزه داشتند تا خود را برای ماه مبارک رمضان آماده کنند

خطیب نماز جمعه دزفول در ادامه با تبریک فرا رسیدن ماه رجب و میلاد امام محمد باقر(ع) به تبیین اهمیت این ماه پرداخت و گفت: اولیاء خدا در ماه‌های رجب و شعبان روزه داشتند تا خود را برای ماه مبارک رمضان آماده کنند.

تأکید بر بهره مندی هرچه بیشتر مردم از ماه رجب المرجب

خطیب نماز جمعه دزفول با تأکید بر بهره مندی هرچه بیشتر مردم از ماه رجب المرجب به بیان حدیثی از امام محمدباقر(ع) پرداخت و گفت: از منظر آن حضرت اگر کسی از درون برای خود اندرزگویی قرار ندهد تا او را موعظه کند، مواعظ بیرونی بسیار سخت است.

مجالس معرفتی در بین جوانان می‌تواند یک زیر ساخت اساسی برای مقاومت ملت ایران در برابر مشکلات باشد

امام جمعه دزفول با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مداحان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و شعرا گفت: در این دیدار معظم له بر مجالسی که موجب معرفت و محبت به اهل بیت علیهم السلام شود تأکید داشتند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: برگزاری مجالس معرفتی در بین جوانان می‌تواند یک زیر ساخت اساسی برای مقاومت ملت ایران در برابر مشکلات باشد.

امام جمعه دزفول افزود: از منظر حضرت آقا کار بزرگ مداحان در جامعه مدیریت شادی و عزا در جامعه است.

وی افزود: این مدیریت می‌تواند تبلور فرهنگ دینی ما در جامعه را به ارمغان آورد.

در وصیت‌نامه شهید سلیمانی، گنجی نهفته است و باید به کلام این بزرگمرد تاریخ اسلام عمل شود

امام جمعه دزفول با اشاره به وصیت‌نامه سردار شهید سلیمانی اظهار داشت: در این وصیت‌نامه گنجی نهفته است و باید به کلام این بزرگمرد تاریخ اسلام عمل شود.

وصیت شهید حاج قاسم، سندی معتبر برای انقلاب اسلامی است و باید برای همه به خصوص جوانان تبیین شود

خطیب نمازجمعه دزفول با بیان غنای جملات موجود در وصیت‌نامه تصریح کرد: وصیت‌نامه شهید سلیمانی که خود عامل به این مهم بود، سندی معتبر برای انقلاب اسلامی است و باید برای همه به خصوص جوانان تبیین شود و در متون درسی مدارس و دانشگاه قرار گیرد.

دوم اسفند ۹۸ روزی تاریخی بزرگ و سرنوشت ساز برای ملت ایران است

امام جمعه دزفول از دوم اسفند ۹۸ به عنوان روز تاریخی بزرگ و سرنوشت ساز برای ملت ایران یاد کرد و افزود: به فرموده مقام معظم رهبری روز انتخابات روز جشن ملی مردم ایران و احقاق حق مدنی و متضمن منافع ملی کشور است.

ملت ایران با انتخاب مجلسی قوی و کارآمد مشکلات کشور را از بین خواهد برد

خطیب نماز جمعه دزفول تصریح کرد: ملت ایران با انتخاب مجلسی قوی و کارآمد مشکلات کشور را از بین خواهد برد و با حضورشان در صحنه انتخابات سیلی محکمی به دشمن خواهند زد.

معرفی کتاب “آن مرد با باران می آید”

امام جمعه دزفول به رسم هر هفته کتاب “آن مرد با باران می آید” را به نمازگزاران و دانش پژوهان معرفی کرد.

امام جمعه دزفول همچنین از حضور حجةالاسلام والمسلمین محمد زاده مسئول نهاد سیاستگذاری ائمه جمعه استان خوزستان در مصلای دزفول تشکر کرد.

متن کامل خطبه‌ها:

خطبه اول:

سَلامُ عَلَیْکُم جَمیعاً ورَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُه

اَعُوذُ بِاللّهِ السَّمیعِ الْعلیمِ مِن شَرِّ الشَّیطانِ اللَّعینِ الرَّجیم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِباداللّه، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، اُوصِیکُم وَ نَفسی بتَقوَى اللّه همه شما را و خودم را دعوت به رعایت تقوای الهی می‌نمایم.

امیرالمؤمنین(ع) در وصیتی که به فرزندانش حسنین علیهما السلام دارد می‌فرماید:  یَا بُنَیَّ أُوصِیکَ بِتَقْوَى اَللَّهِ فِی اَلْغِنَى وَاَلْفَقْرِ  تو را سفارش به تقوا می‌کنم چه در حال دارایی و دارا بودن و غنا و ثروت، و چه در حال نادارای و فقر.

انسان با تقوا فرقی نمی‌کند شرایطش چگونه باشد. اگر در شرایط مال و مکنت و ثروت باشد اهل تقواست و اگر خدای ناکرده فقر و فاقه داشته باشد، نادار باشد باز اهل تقواست.

فلذا این خیلی نکته مهمی است که ما در هرحال از شرایط زندگی نباید تقوا را بعنوان اولویت زندگی مان کنار بگذاریم.

امیدواریم که خدای متعال به همه ما توفیق رعایت پرهیزگاری و خداترسی کرامت بفرماید.

در ادامه مباحث اخلاقی که در خطبه‌های گذشته وعده داده بودیم؛ امروز یک حدیث نبوی است از وجود مقدس پیامبر گرامی اسلام ختم انبیا محمد مصطفی(ص) که به نقل از حضرت عیسی مسیح(علی نبینا و آله) می‌فرماید: قَالَ رَسُولُ اللَّهِ صَلَّى اللَّهُ عَلَیْهِ وَسَلَّمَ وَ کَانَ عِیسَى عَلَیْهِ السَّلاَمُ یَقُولُ یَا مَعْشَرَ اَلْحَوَارِیِّینَ تَحَبَّبُوا إِلَى اَللَّهِ.

حضرت عیسی برای حواریین خود فرمود که دوست داشتن خدا را سر لوحه زندگی خود قرار بدهید. در زندگی خود قرار و مدارتان با خدا این باشد که با خدا دوست باشید. دوستی خدا خیلی مهم است در زندگی انسان.

وَ تَقَرَّبُوا إِلَى اَللَّهِ و به مقام قرب الهی خودتان را نزدیک بکنید.  قَالُوا یَا رُوحَ اَللَّهِ بِمَا ذَا نَتَحَبَّبُ إِلَى اَللَّهِ وَ نَتَقَرَّبُ سؤال کردند حواریین از حضرت عیسی با چه چیزی خودمان را به خدا نزدیک بکنیم و محبت و مودت خدا را در دلمان قرار بدهیم؟

قال بِبُغْضِ أَهْلِ اَلْمَعَاصِی فرمود با غضب کردن به اهل گناه، اهل معاصی را دشمن بدارید، مغضوبتان باشند. یکی از راههای تقرب الهی یکی از راههایی که انسان محبت خدا دلش قرار بگیرد این است که نسبت به اهل معصیت، نسبت به کسانی که گناهکار هستند آنها را بغضشان را دل داشته باشد.

یکی دیگر می‌فرماید: وَ اَلْتَمِسُوا رِضَاهُ بِسَخَطِهِمْ و به دست بیاورید رضایت الهی را با خشمگین ساختن این اهل معصیت. ببینید هم خودتان از آنها خشمگین باشید هم عملتان طوری باشد که آن اهل معصیت و اهل گناهکاری اینها از دست شما نارحت بشوند. این وسیله تقرب الی الله است.

قَالُوا یَا رُوحَ اَللَّهِ فَمَنْ نُجَالِسُ إِذاً  باز سؤال کردند حواریین از حضرت عیسی(ع) با چه کسانی همنشینی کنیم؟ با چه کسانی مجالست کنیم؟  قَالَ مَنْ یُذَکِّرُکُمُ اَللَّهَ رُؤْیَتُهُ حضرت عیسی فرمود با کسانی همنشینی کنید که با دیدن آنها تو را به یاد خدا بیاندازد. انسانهای مؤمن اینچنین هستند. انسان وقتی آنها را می‌بیند و با آنها برخورد می‌کند به یاد خدا می‌افتد. با کسانی باید همنشینی کرد که انسان از همنشینی آنها به یاد خدا بیافتد.

خدا را در گفتار آنها، در چهره آنها، در رفتار آنها ببیند. بعد فرمود که: وَ یَزِیدُ فِی عِلْمِکُمْ مَنْطِقُهُ و سخنان او علم و دانش تو را زیاد کند. انسانی باشد که سخن بیهوده و لغو نگوید. سخنی بگوید که به درد دنیا و آخرت تو بخورد. این هم یک نکته دیگری بود.

وَ یُرَغِّبُکُمْ فِی اَلْآخِرَةِ عَمَلُهُ و عمل و رفتار او تو را نسبت به آخرت ترغیب بکند. اهل کار خیر باشد، اهل عبادت باشد. می‌بینی انسان امینی هست، انسان راستگویی هست، انسانی است که اهل حلال و حرام است، انسانی است که دست پاکی دارد، انسانی است که رعایت حرمت بزرگ و کوچک می‌کند، وقتی اینجور بود، می‌دانید که همه این کارها را می‌کند برای آخرتش می‌کند. دائم سفارش به آخرت می‌کند و با عمل هم به تو نشان می‌دهد.

که در حدیث هم داریم  کُونُوا دُعَاةَ النَّاسِ بِغَیْرِ أَلْسِنَتِکُمْ مردم را با غیر زبانهایتان دعوت کنید، یعنی با عملتان. انسان اگرعمل‌گرا باشد اثرش خیلی بیشتر است. گاهی اوقات خیلی از اثرات تربیتی، در خانواده‌ها، لازم نیست انسان به حرف، به بچه‌اش بگوید؛ بچه نگاه می‌کند، بچه آینه است؛ عمل پدر و مادر را می‌بیند یاد می‌گیرد. این اثر عمل است.

فلذا اینها نکات مهمی است که باید در زندگیمان، در سبک زندگیمان، در روش زندگیمان به آنها توجه بکنیم. نکات بسیار کلیدی و مهمی است.

من یک حدیثی هم از امیرالمؤمنین عرض بکنم که می‌فرماید: یا کُمَیْلُ قُلِ الْحَقَّ عَلى کُلِّ حال انسان حق گویی باش در هر حالی که می‌خواهی باشی. در موضع ضعف باشی حق بگو، در موقع قدرت باشی حق بگو، به ضرر تو باشد حق بگو، به سودت باشد حق بگو و این سفارش امیرالمؤمنین است!

و بعد می‌فرماید: در ادامه همین حدیث امیرالمؤمنین به کمیل می‌فرماید: وادِّ الْمُتَّقینَ این از مودت و محبت است و محبت و مودت پرهیزگاران را در قلب خودت داشته باش. رابطه تو با متقین و پرهیزگاران رابطه محبتی باشد؛ حبّی باشد به اصطلاح.

وَ اِهْجُرِ اَلْفَاسِقِینَ و از تبهکاران و اهل فسق و فجور دوری کن. وقتی دیدی از این راه دارد می‌آید تو راه خود را کج کن از آن راه برو یک آدم فاسق و تبهکار را که دیدی؛ که روی تو به روی نخورد.

جَانِبِ اَلْمُنَافِقِینَ و از منافقین، انسانهای منافق صفت، انسانهایی که زبانشان با قلبشان دوتاست؛ که البته خصوصیات منافقین می‌طلبد یک خطبه‌ای بیان بشود. می‌فرماید که از منافقین کناره گیری کن.

چون در آستانه ماه رجب هستیم و روز عید ولادت امام محمد باقر(ع) است دزفولی‌ها مثلی دارند می‌گویند بعضی از مثلهای دزفولیها حکیمانه است. می‌گویند: دور از شتر بخواب خواب آشفته نبین. منافق اینجور است. از او کناره گیری کن، با او همنشین نشو.

وَ لاَ تُصَاحِبِ اَلْخَائِنِینَ و با انسهانهای خیانت پیشه و خیانتکار مصاحبت نکن، همنشین نشو. چون از شرّشان در امان نمی‌مانی. انسانی که خائن است نمی‌شود به او اعتماد کرد. مصاحبت با انسان خائن نباید کرد.

فلذا این نکته بسیار مهمی است که ان‌شاءالله خداوند به ما توفیق بدهد بتوانیم با اولیاءالله در دنیا و آخرت همنشین باشیم.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم   وَالْعَصْرِ   إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِی خُسْرٍ    إِلَّا الَّذِینَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ 

صَدَقَ اللهُ العَلی العَظیمُ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم ورَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ

خطبه دوم :

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

عِبادَاللّه، بندگان خدا، خواهران و برادران ایمانی، نمازگزاران عزیز اُوصِیکُم وَ نَفسی بتَقوَى اللّه

امیرالمؤمنین(ع) در دعوت به تقوا یک سخنی یک نصیحتی پیامبر گرامی ‌اسلام به ایشان می‌فرماید که از منجیات است؛ یکی از نجات دهنده گان را رسول گرامی اسلام ختم انبیا محمد مصطفی(ص) به امیرالمؤمنین سفارش می‌فرماید.

ترس از خدا؛ یکی از ارکان تقوا ترس از خداست. می‌فرماید: وَ خَوْفُ اَللَّهِ فِی اَلسِّرِّ وَ اَلْعَلاَنِیَةِ کَأَنَّکَ تَرَاهُ خیلی این جمله امیرالمؤمنین(ع)عجیب است می‌فرماید: و از خدا بترسید هم در آشکار و هم در پنهان. ترس از خدا در پنهانی وقتی که خودت تنها هستی، هیچ کس پیش تو نیست و وقتی که آشکارا در میان جمعیت هستی، در انظار عمومی هستی، از خدا بترسی

کَأَنَّکَ تَرَاهُ اینجور اعتقاد داشته باشی که در محضر خدا هستی، این را باور داشته باشی، اعتقاد داشته باشی که در محضر خدای متعال هستی. تقوای الهی باعث می‌شود که انسان احساس بکند در محضر خداست؛ در محضر خدا هم امام می‌فرمود: انسان معصیت نمی‌کند، گناه نمی‌کند. اگر انسان این باور را داشت، باعث بازدارندگی از گناه است. اگر این اعتقاد را داشت به طرف گناه نمی‌رود. از گناه فاصله می‌گیرد.

امیدواریم خدای متعال به همه ما توفیق پرهیزگاری و تقوای الهی کرامت بفرماید.

فرا رسیدن ماه رجب المرجب و ولادت امام محمد باقر(ع) را تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم ان‌شاءالله بتوانیم از ماه پر فیض و برکت رجب المرجب استفاده بکنیم، بهره ببریم. اولیا خدا اینچنین بودند.

من یادم هست مرحوم آیت الله بهجت رضوان خدا بر او باد، ماه رجب و شعبان را به پیشوازی ماه رمضان روزه می‌گرفت با اینکه پیرمرد بود. آن وقت هم که ما در قم بودیم هوا گرم بود. یک شوخی هم می‌کرد بعضی وقتها به خاطر آن کهولت سن خود که روزه مستحبی می‌گرفت ظهرها هوا گرم بود دیگر مسجد نمی‌آمد، کسی به او گفته بود پس چرا مسجد تشریف نمی‌آوری. گفته بود هم مسجد هم نماز هر دو باهم؟

مقصودم این اولیا خدا اینچنین بود، از ماه رجب استفاده می‌کرد. ما هم خودمان را برای ورود به این ماه آماده کنیم و همچنین تولد امام باقر(ع) است من یک حدیثی را از امام باقر(ع) بعنوان تیمن و تبرک خدمت عزیزان تقدیم کنم.

می‌فرماید: مَنْ لَمْ یَجْعَلِ اللَّهُ لَهُ مِنْ نَفْسِهِ وَاعِظاً فَإِنَّ مَوَاعِظَ النَّاسِ لَنْ تُغْنِیَ عَنْهُ شَیْئاً.  اگر کسی از درون خودش خداوند برایش یک واعظی یک اندرز گویی قرار ندهد و خودش اراده‌ای نداشته باشد، عزمی نداشته باشد، قلب و فکر و جان نصیحت پذیری نداشته باشد، از درون یک واعظی نداشته باشد، هرچه مردم موعظه بکنند به درد نمی‌خورد؛ در او اثر نمی‌کند. این خیلی نکته مهمی است. موعظه پذیری، واعظ درونی داشتن، در قرآن هم بعنوان لفظ لوامه از آن یاد می‌شود. نفس ملامتگر.

فلذا امیدواریم خدای متعال به ما توفیق بدهد که ما هم بتوانیم واعظ درونی داشته باشیم، قبل از اینکه واعظ بیرونی ما را اندرز بدهد، نصیحت بکند، از درون خودمان یک واعظی داشته باشیم.

تسلیت سالروز شهادت حضرت امام علی النقی امام هادی(ع) را هم داریم که آن را به محضر مقدس امام زمان(عج) و همه محبان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) تسلیت عرض می‌کنیم.

دیداری داشتند مقام معظم رهبری حضرت آقا با مداحان و شعرا. مستحضر هستید که حضرت آقا در مطالب خود ابتکاراتی دارد. یک بدایعی دارد. فلذا یک تعابیری به کار برد من خیلی به نظرم تعابیر رسایی بود اشاره می‌کنم.

یکی اینکه حضرت آقا بر مجالس معرفت اهل بیت عصمت و محبت اهل بیت(ع) تأکید فرمودند؛ که این تأکیدی که حضرت آقا می‌فرمایند بر اساس این است که این مجالس معرفتی و ایجاد کردن محبت اهل بیت(ع) مخصوصاً در دل جوانان، می‌تواند یک زیرساخت اصلی و اساسی برای مقاومت و تاب آوری ملت ایران در برابر مشکلات باشد، در برابر دشمنان باشد.

و فرمودند: کار بزرگ مداحان در جامعه (این جمله‌اش خیلی جمله کلیدی و طلایی است) فرمودند: “کار بزرگ مداحان در جامعه مدیریت شادی و عزا در جامعه است.” این خیلی نکته مهمی است. نباید در شادیها، در عزاداریها، انحراف بوجود بیاید. باید به اندازه باشد، شادیها به اندازه باشند، شادیهایی باشد که شادیهای مشروعی باشد.

گاهی اوقات دیدید در مثلا در ایام نیمه شعبان اینها یک موسیقیهایی، یک کارهایی می‌کنند که کاملاً با موازین شرعی منافات دارد.

فلذا این خیلی مهمی است. این مدیریت شادی و عزا در جامعه می‌تواند تبلور فرهنگ دینی جامعه ما باشد. چون می‌دانید یکی از اقشاری که بیشترین اثر گذاری از نظر فرهنگی در جامعه را دارد مداحان هستند. فلذا نقش کلیدی در فرهنگ جامعه دارد.

نقش شعرا و مداحان عزیز در ترویج فرهنگ اسلامی و سبک زندگی اسلامی و آشنایی با سیره ائمه اطهار نقش بسیار مهم و کلیدی است.

این را باید توجه کرد. حضرت آقا تأکید فرمودند در دعاهایمان اینچنین دعا می‌کنیم. خدایا پروردگارا زندگی ما را شبیه زندگی اهل بیت(ع) و پیامبر قرار بده. اینها نشان دهنده این است که باید در جامعه سبک زندگی، فرهنگ و آن سیره زندگی ائمه اطهار(ع) و پیامبر گرامی اسلام(ص) تبیین بشود، تشریح بشود مخصوصا برای جوانان.

حضرت آقا روی ایران قوی تأکید می‌فرمودند. اخیراً جضرت آقا یکی از تعابیرشان و یکی از ابتکاراتشان ایران قوی است. ایران قوی کی قوی می‌شود؟ وقتی که یک فرهنگ قوی داشته باشد. فرهنگ، زیر ساخت همه ابعاد و عرصه‌های جامعه است. اگر ما یک فرهنگ قوی داشته باشیم؛ فرهنگی در تراز سبک زندگانی ائمه هدی(ع) باشد، این یک فرهنگ قوی است و باعث می‌شود کشور قوی باشد.

رونمایی از وصیت‌نامه الهی سردار آسمانی حاج قاسم عزیز را داشتیم که البته این خود یک مجالی را می‌طلبد. من ان‌شاءالله اگر فرصتی شد خطبه‌هایی به تبیین و تشریح این منشور مکتب سلیمانی که وصیت‌نامه الهی او هست خواهم پرداخت و ان‌شاءالله اختصاص خواهم داد.

من چند تا نکته را خیلی گذرا اشاره می‌کنم چون حیفم می‌آید این وصیت نامه الهی که شمیم وصیت‌نامه الهی حضرت روح الله را دارد اشاره نکنم.

ما یک نگاهی عمیق و ژرف باید به وصایای حاج قاسم داشته باشیم که می‌تواند راهبردی روشنگرانه برای گام دوم انقلاب باشد. من نگاه کردم اجمالا یک ملاحظه‌ای کردم نتوانستم با دقت مطالعه بکنم؛ ولی اجمالا که نگاه کردم دیدم در پس هر جمله و هر کلام وصیت این بزرگ مرد تاریخ اسلام گنجی نهفته است که باید با تأمل و تأنی به آن سرمایه معنوی دست پیدا کرد. باید در آن مطالعه کرد، غور کرد در جملات وصیت‌نامه حاج قاسم عزیز.

غنایی که بنده در جمله جمله این وصیت‌نامه الهی دیدم آنچنان است که روح و جان انسان را نوازش می‌دهد. من خیلی تأمل کردم گفتم شاید یکی از علتهای اثرگذاری وصیت‌نامه این است که حاج قاسم هرچه در این وصیت‌نامه نوشته است خودش عمل کرده است. آن مراحلی که مراتب معنوی هست که در این وصیت‌نامه حاج قاسم موج می‌زند؛ آنها را طی کرده است. این خیلی مهم است. یک کسی که اگر سخنی بگوید خودش هم عمل کرده باشد، این سخن خیلی اثرش بیشتر است تا سخنی بگوید که خودش نه اهل عمل نبوده است.

البته شاه بیت وصیت‌نامه حاج قاسم مسئله ولایت است که ما می‌بینیم باز چه جوری این ولایتمداری در سلول سلولِ حاج قاسم عزیز موج می‌زند و آن شهد شیرین ولایتمداری حاج قاسم معلوم است خودش این شهد شیرین را چشیده است. ولایت خیلی نعمت بزرگی است. اگر انسان بتواند این نعمت را با معرفت برای خودش بدست بیاورد خیلی خداوند نعمت بزرگی به او داده است. به هرحال این وصیت‌نامه می‌تواند یک سند معتبر باشد برای انقلاب ما.

وصیت‌نامه‌ای که گفتمان آن گفتمانِ قیام عاشوراست. که این گفتمان را به خوبی در قضیه شهادت حاج قاسم ما شاهد بودیم که ملت بزرگ ایران خودتان دیدید که بلافاصله بعد از اشک و آه و آن غم و اندوهی که در اثر شهادت حاج قاسم در میان ملت ایران بوجود آمد، بعد بلافاصله اینها آمدند فریاد زدند و “انتقام سخت” گفتند و نشان دادند آن روح حماسی که در قضیه حاج قاسم اوج گرفت و مردم را به آن اوج رساند و درسی به دشمنان ما داد؛ که آمریکا متوجه شد با شهادت حاج قاسم و آقای ابو مهدی چه اشتباهی کرده است.

فلذا این را باید توجه داشته باشیم که ان‌شاءالله نسبت به وصیت‌نامه الهی حاج قاسم یک عنایت ویژه‌ای بشود، برای نسلهای جوان مخصوصاً، تبیین بشود حتی من معتقدم اگر در کتابهای درسی هم امکانش باشد یا در واحدهای دانشگاهی این وصیت‌نامه الهی گنجانده بشود.

امروز هم روز دوم اسفندماه است و روز تاریخی و بزرگ و سرنوشت سازی برای ملت ایران. امروز روز چیدن میوه شیرین استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است که امروز ما در این صحنه انتخابات و عرصه انتخابات که زیباترین عرصه مردم سالاری دینی است داریم مشاهده می‌کنیم.

و همانطوری که حضرت آقا به هنگام ریختن رأی به صندوق امروز صبح فرمودند: روز انتخابات روز جشن ملی ملت ایران است. روز احقاق حق مدنی ملت ایران است. فرمودند: انتخابات متضمن منافع ملی است.

البته تأکید هم فرمودند که مردم، این تکلیف الهی را در اولین فرصت انجام بدهند حالا نمازگزاران عزیز ان‌شاءالله که همه بعد از انجام این وظیفه و تکلیف الهی در مراسم پر فیض نماز جمعه شرکت کرده‌اند ولی حالا اگر کسی فرصت نکرده است و یا بنا به دلایلی، چون یکی از من سؤال کرد فکر کرده‌ام در مصلی هم صندوق هست و آمده‌ام اینجا رأی بدهم.

ان‌شاءالله کسانی که تا این لحظه موفق نشده‌اند بلافاصله به پای صندوق رأی بروند و این تکلیف و وظیفه را انجام بدهند که ان‌شاءالله ما یک مجلس قوی و انقلابی و کارآمد داشته باشیم که بتواند برای کشور ریل گذاری کند و کشور را به سمت و سوی حل مشکلات و معضلات به پیش ببرد.

امروز ملت ایران با حماسه حضور در پای صندوق رأی سیلی محکمی به دشمن می‌زنند. (تکبیر نمازگزاران)

مردم ما امروز با حضور پرشورشان در پای صندوقهای رأی بار دیگر به رهبر خودشان لبیک گفتند. با شهدای عزیز، با خون پاک و مطهر حاج قاسم عزیز میثاقی دیگر بستند. اینها از نعمتهایی است که خداوند به ما داده است و می‌دانید که چون انتخابات اولین انتخابات است در چهله دوم و دشمن خیلی تبلیغ می‌کند، می‌گوید ایرانیها خسته می‌شوند، دست از انقلابشان برمی‌دارند، دست از حمایت از نظامشان برمی‌دارند؛ ولی می‌بینند.

من امروز صبح رفتم چرخیدم سرچند تا از این شعب اخذ رأی؛ ماشاءالله! صفهای طولانی تشکیل شده بود و من شکر کردم خدا را که بحمدالله مردم ما اینچنین بصیر هستند، اینجنین حداکثری پای صندوقهای رأی آمده‌اند و همانطوری که حضرت آقا فرمودند: با حضور پرشور و انتخاب خوب مجلسی قوی را برای ایران قوی بسازید مردم. خطاب به مردم کردند.

فرمودند: افراد با ایمان، شجاع، کارآمد، وظیفه شناس، پرانگیزه، وفادار به اسلام، وفادار به مردم، وفادار به انقلاب و کشور را مردم انتخاب بکنند. این خیلی مهم است. مجلس گره کار مشکلات را باز می‌کند. ان‌شاءالله یک مجلس قوی داشته باشیم که گره مشکلات کشور باز بشود.

البته یک هشداری هم دادند که مردم بیشتر مراقبت کنند. فرمودند: مردم در انتخاب نمایندگان بسیار مراقب باشند؛ زیرا ما در همین دوره انقلاب، نمایندگانی در مجلس داشتیم که اکنون نوکر و کلفت آمریکا و دشمنان ایران هستند. این را باید مراقب و مواظب باشیم.

ان‌شاءالله خداوند خیرات و برکاتش را بواسطه شرکت در انتخاب به ملت عزیز ما ارزانی بدارد.

من در پایان خطبه هم کتابی را معرفی کنم. کتابی است به اسم “آن مرد با باران می‌آید” که این کتاب، کتاب بسیار خوبی است. مورد توجه و عنایت مقام معظم رهبری بوده است که انتشارات وارثین هم آن را در قسمتی که کتاب عرضه می‌شود عرضه کرده است این کتاب بسیار خوبی است و مورد توجه است.

از حضور سرور مکرم حضرت حجةالاسلام والمسلمین حاج آقای محمد زاده مسئول دفتر نمایندگی سیاستگذاری ائمه جمعه استان خوزستان تشکر می‌کنیم که قدم رنجه فرمودند و جلسه ما را مزین نمودند.

پروردگارا بارالها به مقربان درگاهت قسمت می‌دهیم، اسلام و مسلمانان نصرت کرامت بفرما…

دشمنان اسلام خوار و ذلیل و نیست و نابود بگردان…

در فرج مولایمان امام زمان(عج) تعجیل بفرما…

پروردگارا بارالها رهبر عظیم الشأن و فرزانه در پناه حفظ بفرما…

پروردگارا لباس عافیت و تندرستی بر تن بیماران مخصوصاً بیماران مد نظر بپوشان…

پروردگارا باران نافع رحمتت بر ما باریدن بفرما…

عاقبت همه ما را ختم به خیر و ختم به شهادت  قرار بده…

پروردگارا به زنان و دختران ما عفت و حجاب فاطمی و زینبی کرامت بفرما…

به مردان ما غیرت علوی و حسینی کرامت بفرما.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ   ‌قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ  اللَّهُ الصَّمَدُ   لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ   وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ

وَالسَّلامُ عَلَیْکُم وَ رَحْمَةُ اللهِ وَ بَرَکاتُهُ