۲م، اسفند ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲م, اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۴:۵۴ ب.ظ | کد خبر: 81281

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” امام جمعه دزفول در خطبه‌های نماز جمعه این هفته دزفول که در مصلای امام علی(ع) برگزار شد ضمن دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: مولا امیر مؤمنان از رسول خدا فرمودند «ترس از خدا در پنهان و آشکار داشته باشید و همیشه احساس کنید در محضر خداوند متعال هستید.»

رعایت تقوای الهی بازدارنده گناه و معصیت در انسان می‌شود

امام جمعه دزفول افزود: رعایت تقوای الهی بازدارنده گناه و معصیت در انسان می‌شود.

اولیاء خدا در ماه‌های رجب و شعبان روزه داشتند تا خود را برای ماه مبارک رمضان آماده کنند

خطیب نماز جمعه دزفول در ادامه با تبریک فرا رسیدن ماه رجب و میلاد امام محمد باقر(ع) به تبیین اهمیت این ماه پرداخت و گفت: اولیاء خدا در ماه‌های رجب و شعبان روزه داشتند تا خود را برای ماه مبارک رمضان آماده کنند.

تأکید بر بهره مندی هرچه بیشتر مردم از ماه رجب المرجب

خطیب نماز جمعه دزفول با تأکید بر بهره مندی هرچه بیشتر مردم از ماه رجب المرجب به بیان حدیثی از امام محمدباقر(ع) پرداخت و گفت: از منظر آن حضرت اگر کسی از درون برای خود اندرزگویی قرار ندهد تا او را موعظه کند، مواعظ بیرونی بسیار سخت است.

مجالس معرفتی در بین جوانان می‌تواند یک زیر ساخت اساسی برای مقاومت ملت ایران در برابر مشکلات باشد

امام جمعه دزفول با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مداحان اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام و شعرا گفت: در این دیدار معظم له بر مجالسی که موجب معرفت و محبت به اهل بیت علیهم السلام شود تأکید داشتند.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی افزود: برگزاری مجالس معرفتی در بین جوانان می‌تواند یک زیر ساخت اساسی برای مقاومت ملت ایران در برابر مشکلات باشد.

امام جمعه دزفول افزود: از منظر حضرت آقا کار بزرگ مداحان در جامعه مدیریت شادی و عزا در جامعه است.

وی افزود: این مدیریت می‌تواند تبلور فرهنگ دینی ما در جامعه را به ارمغان آورد.

در وصیت‌نامه شهید سلیمانی، گنجی نهفته است و باید به کلام این بزرگمرد تاریخ اسلام عمل شود

امام جمعه دزفول با اشاره به وصیت‌نامه سردار شهید سلیمانی اظهار داشت: در این وصیت‌نامه گنجی نهفته است و باید به کلام این بزرگمرد تاریخ اسلام عمل شود.

وصیت شهید حاج قاسم، سندی معتبر برای انقلاب اسلامی است و باید برای همه به خصوص جوانان تبیین شود

خطیب نمازجمعه دزفول با بیان غنای جملات موجود در وصیت‌نامه تصریح کرد: وصیت‌نامه شهید سلیمانی که خود عامل به این مهم بود، سندی معتبر برای انقلاب اسلامی است و باید برای همه به خصوص جوانان تبیین شود و در متون درسی مدارس و دانشگاه قرار گیرد.

دوم اسفند ۹۸ روزی تاریخی بزرگ و سرنوشت ساز برای ملت ایران است

امام جمعه دزفول از دوم اسفند ۹۸ به عنوان روز تاریخی بزرگ و سرنوشت ساز برای ملت ایران یاد کرد و افزود: به فرموده مقام معظم رهبری روز انتخابات روز جشن ملی مردم ایران و احقاق حق مدنی و متضمن منافع ملی کشور است.

ملت ایران با انتخاب مجلسی قوی و کارآمد مشکلات کشور را از بین خواهد برد

خطیب نماز جمعه دزفول تصریح کرد: ملت ایران با انتخاب مجلسی قوی و کارآمد مشکلات کشور را از بین خواهد برد و با حضورشان در صحنه انتخابات سیلی محکمی به دشمن خواهند زد.

معرفی کتاب “آن مرد با باران می آید”

امام جمعه دزفول به رسم هر هفته کتاب “آن مرد با باران می آید” را به نمازگزاران و دانش پژوهان معرفی کرد.

امام جمعه دزفول همچنین از حضور حجةالاسلام والمسلمین محمد زاده مسئول نهاد سیاستگذاری ائمه جمعه استان خوزستان در مصلای دزفول تشکر کرد.