۱م، اسفند ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱م, اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۹:۴۲ ق.ظ | کد خبر: 81268

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین قاضی ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) در جمع مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) در سازمان تبلیغات دزفول، یکی از راههای افزایش نعمت را شکر نعمت برشمرد و گفت: اولیاء خداوند نسبت به نعمتهای خداوند معرفت داشتند و با قدرشناسی از نعمتهای الهی به کمال رسیدند.

امام جمعه دزفول معرفت به هدف آفرینش و عمل به تکلیف را موجب نزول رحمت الهی دانست و افزود: نتیجه معرفت به خداوند تشخیص حق از باطل و در امان ماندن از فریب و دام شیطان می‌باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول به رابطه انسان با خداوند از منظر امیرالمؤمنین علی(ع) اشاره و تأکید کرد: همه مشکلات بشریت در این است که تا به حال رابطه خود را با خدای خود اصلاح نکرده است.

امام جمعه دزفول افزود: اگر نامزدهای انتخاباتی رابطه خود را با خدا اصلاح کنند بین آنها نزاع نخواهد بود.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی ارتباط با خداوند را به دو دسته فردی و اجتماعی تقسیم کرد و اظهار داشت: در فرهنگ قرآنی آمده است که خداوند گاهی یک نفر را برای هدایت بشریت برمی‌گزیند و گاهی برخی ملتها و جوامع را امام و پیشوا قرار می‌دهد.

امام جمعه دزفول رأی سفید را به مثابه تیر هوایی دانست و ادامه داد: انسانها دارای وظایف فردی و اجتماعی هستند و باید در مواقع حساس به تکلیف خود عمل کند، شرکت در انتخابات نیز عبادت و وظیفه شرعی است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به منویات مقام معظم رهبری، شرکت در انتخابات را تکلیف دانست و خاطر نشان کرد: شرکت نکردن در انتخابات و مواجهه با نابسمانی‌های احتمالی جامعه در آینده، حق گله و شکایت را از فرد می‌گیرد.

حجةالاسلام والمسلمین قاضی حضور در انتخابات را احساس مسئولیت نسبت به کشور و شهر دانست و تصریح کرد: مردم باید همدل و یکرنگ، با استعانت ازعقل و بدور ازروی تعصبات قومی و احساسات، در انتخابات شرکت کرده و حب و بغض را کنار بگذارند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) را جزء اثرگذارترین قشر جامعه دانست و تأکید کرد: مردم دزفول قطعا با حضور حداکثری خود و با انتخاب نماینده انقلابی، کارآمد و دلسوز، یکبار دیگر در تاریخ خواهند درخشید.