۱۶م، اسفند ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید علیرضا حلوایی نتاج

نماز اول وقت را فراموش نکنید.

زمان انتشار: ۱۶م, اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 81232

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

وصیت‌نامه شهید علیرضا حلوایی نتاج

إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الَّذینَ یُقاتِلونَ فی سَبیلِهِ صَفًّا کَأَنَّهُم بُنیانٌ مَرصوصٌ (سوره صف)

خداوند مؤمنانی را که در صف جهاد کافران مانند سد آهنین همدست و پایدارند بسیار دوست میدارد.

با سلام و درود به امام دوازدهم حضرت مهدی(عج) و نائب برحقش حضرت امام خمینی و امت شهید پرور و با درود بر خانواده‌های شهیدی که راه پسران شهیدشان را ادامه دادند و می‌دهند. و خانواده‌هایی که بهترین و عزیزترین چیزهایی را که دوست دارند در راه خدا اهدا می‌کنند که قرآن می‌فرماید: لَنْ تَنالُوا الْبِرَّ حَتَّى تُنْفِقُوا مِمَّا تُحِبُّونَ وَ ما تُنْفِقُوا مِنْ شَیْ‌ءٍ فَإِنَّ اللَّهَ بِهِ عَلِیمٌ‌. هرگز به مقام نیکوکاران و خاصان خدا نخواهید رسید مگر آنکه از آنچه دوست می‌دارید در راه خدا انفاق کنید و همانا خدا بر آنچه می‌کنید آگاه است.

تا موقعی که هنوز انسان در این دنیا پا نگذاشته خداوند با ایشان عهد و پیمانهایی می‌بندد که باید ایشان در این دنیا به آنها عمل نمایند و قرآن کریم در این مورد می‌فرماید: أَوْفُوا بِعَهْدِی أُوفِ بِعَهْدِکُمْ

شما به عهد خود وفا کنید تا من نیز به عهد خود وفا کنم.

در جایی دیگر می‌فرماید: از مؤمنان مردانی هستند که در راه خدا عهد و پیمان خود با خدا صادق و استوارند پس گروهی از آنها به شهادت می رسند و برخی از آنان در انتظار شهادتند و عقیده آنان نیز تغییر ناپذیر است.

به هر حال شاید ان‌شاءالله خداوند متعال بر ما منت گذارد و ما را جزء گروهی قرار دهد که به انتظار شهادت باشیم در انتظار آن لحظه‌ای که خاک گرم کربلا خون مرا در آغوش گیرد و این قلب کوچک و ناتوان من بر شنزارهای وطنم آخرین طپش خویش را به انجام رساند. برادر و خواهرم آه که نمی‌دانی چقدر آن آخرین لحظه، لحظه وداع و رسیدن به الله برایم پرارزش و شیرین است. آری من با این کاروانیان می‌روم تا همراه مؤمنان علیه کفر بجنگم.  و توشه این سفر ایمان قوی است که جنگ ما با صدام جنگ با سلاح نیست، جنگ معنویت با سلاح است، جنگ ایمان با سلاح است و این عیناً در تمام جبهه قابل لمس است.

گریه مادران داغدیده و خواهران بی برادر و اشک سالخوردگان و آه خردسالان آنقدر ایمان ما را استوار و قلبمان را مطمئن نمود که آن هنگام که پیاده راهمان دور و پایمان خسته بود و زخم داشتیم و خودمان اندک و بارمان سنگین بود باز به پیش می‌رفتم و می‌تاختیم و با پیکرهای نیمه جان خود همچنان گرسنه و تشنه با اتکال به خدا به پیش می‌تاختیم و مانند بلای آسمانی بر سر دشمن فرود می‌آمدیم و خلاصه ما می‌رویم و کشته می‌شویم تا آیندگان بدانند که زندگی با زور و ظلم، و با عزت چیست.

اما اکنون شما عزیزان هر کدام باید به هر نحو ممکن از هر چیزی که در اختیار دارید برای پیروزی نهایی انقلاب اسلامی به خدا اهداء نمایید و در همه لحظه‌های زندگی ائمه اطهار و شهدا را الگو و سرمشق خود قرار دهید. نماز اول وقت را فراموش نکنید و دیگر اینکه امام خمینی رهبر کبیر و آگاه انقلاب اسلامی را تنها نگذارید و دست از روحانیت اصیل و مبارز برندارید. هیچوقت دعا برای روحانیت و دعا برای امام را فراموش نکنید.

خدمت خانواده عزیزم:

مادرم، می‌دانم که همه امید تو در زندگی خودت پسرانت بودند و الان نیز همین پسرانت هستند ولی در راه خدا بخشیدن شیرین است و باید بدانی و می‌دانم که می‌دانی و از اعماق وجودت درک کرده‌ای که شهدا به کجا می‌روند و با چه کسی ملاقات می‌کنند. خداوند دوست دارد که بندگانش به راه راست هدایت شوند و بدانید که هیچوقت به گمراهی بندگان راضی نیست اما برای رسیدن به صراط مستقیم امتحانها و آزمایشاتی هم وجود دارد.

پدرم همیشه می‌گفتی خداوند به همراهتان ما شما را در راه اسلام دادیم برای اعتلای توحید داده‌ایم اما وصیت من این است که همیشه در برابر مشکلات صابر باشید.

خانواده ارجمندم نکند حتی یک لحظه هر وقت کسی از شهادت من صحبت کرد خم به ابروی خود بیاورید و در هم شوید. همیشه سرافراز باشید و بدانید که در پیشگاه خداوند متعال نیز سرافرازید. نکند جایی صحبت از شهادت من بکنید، نکند اگر مشکلات زندگی به شما فشار آورد و در تنگنای دنیوی قرار گرفتید خدای ناکرده بگویید پسر ما شهید شده و غیره

اگر شهادت من بهره‌ای به شما می‌رساند همان شفاعت ائمه در روز قیامت باشد.

اگر وسائلی مانند پوشاک و کتاب داشتم به کسانیکه می‌خواهند در خدمت به اسلام استفاده نمایند بدهید. و اگر پولی دارم و مورد احتیاج شما خانواده عزیز هست خمس آن را در آورده و خودتان بردارید. خدا یار و نگهدارتان باد. بار دیگر از خانواده گرامیم می‌خواهم که مرا حتماً عفو و بخشش نمایید. همیشه دعا کنید که خداوند باطل را بر شما باطل، و حق را بر شما حق جلوه دهد.

رَبَّنَا أَفْرِغْ عَلَیْنَا صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وَانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الْکَافِرِینَ

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

بنده حقیر و کوچک خدا و فرزند کوچک شما علیرضا حلوایی نتاج

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول