۲۸م، بهمن ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۸م, بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۵ ب.ظ | کد خبر: 81207

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجةالاسلام والمسلمین شیخ حبیب خاکی مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی در برنامه رادیویی بانگ انقلاب از رادیو دزفول گفت: به کوری چشم مستکبران، انقلاب اسلامی به ۴۰ سالگی رسید و این اتفاق رخ نداد مگر بواسطه سه خصلت “اراده خداوند”، “رهبری مقتدر امام و مقام معظم رهبری” و “خون شهدا”.

حجةالاسلام والمسلمین خاکی در خصوص مدرسه علمیه آیت الله قاضی (ره)  اظهار کرد: این مدرسه در سال ۱۳۶۱ به دست امام جمعه فقید دزفول تأسیس شد، ایشان این شجره طیبه را چون نهالی کوچک غرس کرد و امروز به درخت تنومندی تبدیل شده است و طلاب فاضل و عالمی به جامعه تحویل داده است.

وی افزود: امام جمعه دزفول تولیت این مدرسه و دو امام جمعه موقت دزفول از اساتید این مدرسه علمیه هستند.

مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی تصریح کرد: اکنون قریب ۱۸۷ طلبه در سطوح مختلف و پایه‌های اول تا دهم و مشاوره درس خارج در حال تحصیل هستند که یکی از ویژگیهای این مدرسه محسوب می‌شود.

مدیر حوزه علمیه دزفول افزود: ویژگی دیگر این است که مدرسه علمیه آیت الله قاضی دزفول بعنوان مدرسه‌ای معرفی شده که می‌تواند امتحان شفاهی یا مصاحبه علمی سطوح ۱۰-۸-۶-۳ طلاب در شهرهای شمال استان خوزستان را پوشش دهد.

حجةالاسلام والمسلمین خاکی گفت: در حال حاضر ۲۸ استاد در این مدرسه تدریس می‌کنند که ساکن دزفول می‌باشند و علاوه بر تدریس برکات فراوانی برای شهرستان دارند و در مجالس مختلف برنامه دارند.

وی افزود: در ماههای محرم و صفر امسال اساتید حوزه و طلابی که قدرت منبر را دارند بیش از ۱۲۰۰ منبر را اداره کرده‌اند.

حجةالاسلام والمسلمین خاکی تصریح کرد: بخش عمده‌ای از برنامه‌های رادیو دزفول توسط اساتید حوزه آیت الله قاضی تأمین می‌شود و علاوه بر مجالس حسینی و مراسم عزاداری، امام جماعت بیش از ۱۸ مسجد و۱۲ مدرسه مهم پسرانه نیز مستقیما به عهده طلاب این مدرسه می‌باشد و به تبیین مناسبت روز پرداخته و پاسخگوی پرسشهای دانش‌آموزان هستند.

مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی خاطرنشان کرد: معدل کل مدرسه بالای ۱۸ است و در نیمسال گذشته در ۴۰ مدرسه در سطح استان حوزه علمیه آیت الله قاضی به لحاظ علمی و آموزشی رتبه سوم را کسب کرده است.

حجةالاسلام والمسلمین خاکی گفت: ۳ گروه جهادی در مدرسه فعالیت دارند که در حد توان خود کمک رسانی به آسیب دیدگان و نیازمندان را به عهده گرفته‌اند.

وی در خصوص پذیرش طلبه گفت: در دو مقطع بعد از کلاس نهم و کلاس دوازدهم دانش‌آموزان پسر می‌توانند با مراجعه به سایت حوزه اعلام آمادگی کنند.