۱م، فروردین ۱۳۹۹
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com

وصیت‌نامه شهید سید محمد رضا جعفری منش

هدفتان فی سبیل الله باشد تا خدا از شما راضی باشد.

زمان انتشار: ۱م, فروردین ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 81194

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت‌نامه برادر شهید سید محمد رضا جعفری منش

به نام خدایی که زنده می‌کند و می‌میراند و به نام آنکه ارحم الرحمین است و به نام آنکه روزی می‌دهد و نعمتهای فراوان یکی از نعمتهایی که خداوند برای تمامی انسانها خلق کرده شهادت است، برای کسانی است که در راه خداوند جهاد کنند.

شهیدان زنده‌اند، الله اکبر، به خون آغشته‌اند، الله اکبر.

همیشه راهتان شهید و هدفتان فی سبیل الله باشد تا خدا از شما راضی باشد.

ای کسانی که در راه خدا کشته می‌شوند پیش خود فکر نکنید که آنان مرده‌اند زیرا آنها زنده‌اند و ما آنان را نمی‌بینیم ولی آنان را احساس می‌کنیم.

آری پدر و مادر عزیز و گرامیم اگر من شما را تنها گذاشتم و رفتم ولی رفتن من دلیل بر این نبوده است که خدای نکرده دلگیری از شما داشته بودم. خدا شاهد است که من هیچ‌گونه دلگیری از شماها ندارم و حالا دلیل بر رفتنم این بوده است که امام حسین(ع) تنها بوده و من می‌دانم که اگر امام حسین(ع) تنها باشد شما حتماً راضی نمی‌شوید که امام حسین(ع) مظلوم را تنها بگذارید؛ مگر غیر از این است؟

حتماً می‌گوئید ما حتی خودمان هم حاضریم در این راه برویم. ما راهی را می‌رویم که عباس رفت و شهید شد. آیا شما می‌دانید چرا عباس شهید شد. بلی چون حسین مظلوم تنها بود و برای یاری امام حسین(ع) به جبهه حق علیه باطل رفت و شهید شد ما هم به جبهه رفتیم تا شهید شویم تا راه امام حسین(ع) را دنباله رو باشیم.

من امیدوارم که برادرم عطا و نعمت و سید حسین و خوهرانم همیشه دنباله رو شهیدان باشند و همیشه از روحانیت مبارز پشتبانی کنید و نگذارید هواهای نفسانی شماها را از عشق به خدا دور کند. زیرا عشق خدا از همه چیز بهتر است. همیشه شما عاشق چیزی بشوید که از همه چیز بالاتر باشد که خداوند از همه چیز بالاتر و بزرگتر است.

عاشق خدا بودیم و چون عشق به خدا بودن سعادت می‌آورد.

در ضمن الحمدلله به کسی بدهکاری ندارم و اگر هم دارم من از دوستان و آشنایان می‌خواهم که اگر به کسی بدهکاری دارم به خانواده‌ام بگویند تا به آنها بدهند. کسی هم به من بدهکاری ندارد و اگر هم دارد من به او می‌بخشم.

امیدوارم که راه شهیدان را ادامه دهید و نگذارید خون شهیدان پایمال بشود و به تمامی آشنایان و عمو و عمه و خاله می‌گویم که همیشه یاد خدا باشند و هرگاه گرفتاری برایشان پیش آمد هیچ‌گونه ناراحتی به خود راه ندهند.

به عطا برادرم توصیه می‌کنم که کارهای خانه را انجام بدهد و نگذارد که یکی از بیرون بیاید و کارهای خانه را انجام بدهد.

پدر و مادر و دوستان و آشنایان و دیگر خویشاوندان: از شما من یک چیز می‌خواهم، یعنی دو چیز از شما می‌خواهم که همیشه پشتیبان امام باشید و همیشه گوش به فرمان این بزرگ مرد تاریخ باشید.

برای من گریه نکنید؛ زیرا اگر برای من گریه کنید دشمنان اسلام و دشمنان امام به شماها می‌خندند. پس شماها خوشحال باشید تا من از شما راضی باشم و دشمنان اسلام هم بیشتر خوار و ذلیل شوند. از محبت مرده‌ها زنده شوند، از محبت دردها شفا شوند، از محبت تلخها شیرین شوند.

وَلا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِنْدَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ )۱۶۹(  فَرِحِینَ بِمَا آتَاهُمُ اللَّهُ مِنْ فَضْلِهِ

هرگز گمان نکنید کسانی که در راه خدا شهید شدند نابود می‌شوند بلکه آنها زنده‌اند و نزد پروردگارشان روزی می‌خورند و زندگی می‌کنند و از نعمتهایی که خداوند در اختیارشان قرار داده خوشحالند.

خداحافظ (به امید دیدار)

سید محمد رضا جعفری منش ۲۴/۱۲/۶۰

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول