۲۶م، بهمن ۱۳۹۸
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۶م, بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱:۲۶ ب.ظ | کد خبر: 81160

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” سرلشکر پاسدار مصطفی ایزدی معاون راهبردی و اشراف فرماندهی کل قوا در ستاد کل نیروهای مسلح در آئین بزرگداشت چهلمین روز شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی و هشتمین سالگرد شهادت سرلشکر حاج احمد سوداگر که با حضور حجج اسلام قاضی و خسروپناه و اقشار مختلف مردم در حسینیه ثارالله دزفول برگزار شد گفت: انقلاب اسلامی انقلاب ارزشها و راه امام حسین(ع) است و به فرموده امام راحل مثل امام حسین(ع) وارد جنگ شدیم و مثل او باید به شهادت برسیم.

سرلشکر ایزدی افزود: حرکتی که پیامبر آغاز کردند هرچند شهدای بزرگی چون شهدای عاشورا و دیگر شهدا در کربلاهای مکرر تاریخ تقدیم گردید اما برکت دیده می‌شود که در آن اسلام ناب مرحله به مرحله متعالی شده و جریانات جور به زباله دان تاریخ سپرده می‌شود.

وی تصریح کرد: مسیر انقلاب به نام ثارالله شکل گرفت و به رهبری امام پیش رفت و در همه صحنه‌ها یک حقیقت روشن دیده می‌شودکه برق چشمان مردان و زنانی است که برای اعتلای کلمه لاَ إِلَهَ إِلاَّ اَللَّهُ مُحَمَّدًا رَسُولُ ٱللَّٰهِ حماسه آفریدند.

سرلشکر ایزدی اظهار کرد: در این مسیر، یک حقیقت بزرگ و بالندگی یک ملت تحت رهبری ولایت دیده می‌شود و نمونه آن دزفول قهرمان است که در آن آیت الله قاضی و مردم ولایتی آن در سخت ترین شرایط تحت لوای توحید با حضور و اجتماع خود نه تنها در دزفول بعنوان دژ مستحکم انقلاب تأثیرگذار بود بلکه در جبهه‌های نبرد نیز الهام بخش بود.

معاون راهبردی فرماندهی کل قوا افزود: انقلاب و حرکت اسلام ناب و علمای بزرگ چون شیخ انصاری در ایران اسلامی برکت و هویت بوجود آورد و اوج آن حضور توفنده مردم در تشییع پیکر شهید سلیمانی است که به نقلی بیش از ۵۰ میلیون نفر در  تشییع و در دیگر مراسمات در کشورهای مختلف حضور یافتند.

وی افزود: فقط در کشور هندوستان بیش از ۵۴۰ مراسم برای بزرگداشت سردار برگزار شد.

سرلشکر ایزدی تأکید کرد: بزرگان و سردارانی که در بستر اسلام ناب تربیت شده‌اند نه تنها اثرات فیزیکی دارند بلکه اثرات شگرف معنوی نیز دارند.

سرلشکر ایزدی گفت: شهید جانباز حاج احمد سوداگر بیش از ۸ بار در صحنه‌های خون  و شرف و در خط مقدم جبهه مجروح شد اما در همان حالت با پای قطع شده و پیکر رنجور از صدمات شیمیایی، در صحنه‌های دفاع مقدس تأثیر گذار بود و بعد از آن در گسترش فرهنگ دفاع مقدس و مقاومت تلاش بی نظیر داشت.